Zpět na » 1. Bundesliga » Němci vyhráli také ve Walesu

1. Bundesliga - Němci vyhráli také ve Walesu

0

08.09. - Německá reprezentace dál suverénně kráčí kvalifikační skupinou D. V dnešním utkání zvítězili Němci ve Walesu a upevnili si první pozici. Stal by se zázrak, kdyby se nedostali na mistrovství Evropy.

Němci hráli ve velmi silném složení, čímž jen potvrdili, že neponechali nic náhodě. Do brány se už postavil Jens Lehmann. Za Wales už samozřejmě nehrál Giggs, který poslední reprezentační utkání odehrál proti Česku.

Favorit vstoupil do zápasu výborně. Hitzlsperger vybojoval na půlce míč, přihrál do běhu Kuranyimu, ten prodloužil na Kloseho, který se řítil sám na bránu a přízemní střelou překonal gólmana poprvé.

Poté se Němci trochu zatáhli do obrany a vyčkávali, s čím vyrukuje soupeř. No a velká šance domácích na sebe nenachala dlouho čekat. Koumas nádherným volejem těsně přestřelil německou branku.

Wales se snažil dobývat německé pokutové území, ale obrana hostů pracovala velmi dobře a domácí se nemohli dostat k vážnějšímu ohrožení branky. Naopak v 39. minutě Klose vyslal Kuranyiho do slibné šance, ale domácí Collins stačil skluzem útok zastavit. Německo si jednogólový náskok do přestávky už v pohodě pohlídalo.

Domácí kouč posílil do druhé půle ofenzivu Earnshawem. Ovšem byli to opět hosté, kteří byli nebezpečnější. V 56. minutě vystřelil Schweinsteiger, ale jeho střela z pravé strany ještě v síti neskončila. O dvě minuty později se už Němci radovali. Hilber nacentroval na Kloseho a ten hlavou pohodlně zvýšil na 2:0.

Hosté se ještě více uklidnili a naprosto kontrolovali průběh hry. Klose mohl dát hattrick, ale to by musel v ideální pozici správně trefit míč. Zásluhu na pěkné akci měl Jansen, který míč německému útočníkovi posílal.

Wales působil v závěru zápasu odevzdaným dojmem a silné Německo nepřipustilo žádné drama. Němci si dalším vítězstvím pojistili vedoucí pozici, Walesu patří se sedmi body pátá příčka.

Wales - Německo 0:2 (0:1)

Branky: 5 a 58. Klose

Rozhodčí: Gonzáles - Jimenez, Gallardo (všichni Ĺ panělsko). ŽK: Collins, Gabbidon

Wales: Hennessey - Rickets, Collins, Nyatanga, Gabbidon, Bale - Davies (79. Crofts), Ledley (46. Earnshaw), Robinson, Koumas (68. Fletcher) - Eastwood

Německo: Lehmann - Jansen, Friedrich, Metzelder, Mertesacker - Hilbert, Pander (46. Trochowski), Schweinsteiger, Hitzlsperger - Kuranyi (73. Podolski), Klose (87. Holmes)

Diváci: 31 106