Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 4. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 4. kole Bundesligy

0

03.09. - Ve čtvrtém kole dávali trenéři jednotlivých celků Čechům více šancí. Do zápasů naskočilo tentokrát hned deset českých fotbalistů.

V brance Herthy se opět představil Jaroslav Drobný a znovu se prezentoval solidním výkonem. Jeho tým zvítězil 2:1, Drobného překonal v 61. minutě pouze Dejagah. Pro českého brankáře by bylo dost těžké jeho střelu lapit.

Proti němu působil na druhé straně hřiště obránce Jan Ĺ imůnek. Ten měl před sebou složitou úlohu zopakovat svůj parádní výkon ze třetího kola. Nepovedlo se, Wolfsburg inkasoval dvakrát, což nikdy není pro stopera dobrá vizitka. Nevyhořel, ale také nepředvedl nic navíc.

Jiří Ĺ tajner nastoupil překvapivě od začátku, a protože hrál dobře, vydržel na trávníku až do konce. Na začátku ligy to vypadalo, že si Ĺ tajner za Hannover nezahraje, ale nyní se jeho pozice lepší. Jeho tým dal tři branky, vyhrál, český hráč žádnou branku nedal ani nepřipravil.

Jan Laštůvka dostal tři branky, jeho hodnocení proto nemůže být dobré. První dvě branky padly po střelách zpoza pokutového území, třetí hlavou z bezprostřední blízkosti. Žádnou minelu Laštůvka sice nepředvedl, ale jistotou neoplýval a minimálně jeden gól chytit mohl. Jeho spoluhráč Pavel Drsek přišel na hřiště až v 87. minutě.

Páté ligové kolo náramně vyšlo Jaromíru Blažkovi, který od magazínu Kicker dostal výtečnou známku 1,5. V Chotěbuzi hlavně jeho zásluhou mužstvo Norimberku remizovalo. Chytil několik slibných šancí domácích a inkasoval jen jednu branku z penalty.

Spoluhráč Blažka Tomáš Galásek opět hrál celý zápas a podal průměrný výkon. Měl samozřejmě spíše defenzivní úkoly, ale zapojoval se také do útočné činnosti svého týmu. Během zápasu dostal žlutou kartu, která byla jeho první v sezoně.

Radim Kučera v Bielefeldu nemohl být spokojen hlavně s hrou jeho týmu. Kučera nastoupil na pozici defenzivního záložníka a nutno říct, že si nepočínal špatně. Patřil k tomu lepšímu z těch, kteří za Bielefeld proti Duisburgu hráli. Bohužel se ani on nevyhnul výpadku v kritické šestiminutovce, ve které Bielefeld inkasoval všechny branky. Do hry se také dostal Petr Gabriel, který odehrál alespoň svých prvních třicet minut v této sezoně. Nezklamal, ale také neoslnil.

Záložník David Jarolím patřil proti Bayernu k oporám mužstva a výraznou měrou se podílel na remíze, kterou Hamburg se silným protivníkem uhrál. Jarolím většinou osobní souboje vyhrával, často přesně přihrával a jednou vystřelil na branku. Gól se mu bohužel nepodařilo dát.