Zpět na » 1. Bundesliga » Kroos odešel na hostování do Leverkusenu

1. Bundesliga - Kroos odešel na hostování do Leverkusenu

Kroos odešel na hostování do Leverkusenu © welt.de - Toni Kroos

0

Líbilo se

01.02. - Na rok a půl získal Bayer Leverkusen supertalenta z Bayernu Toniho Kroose. Devatenáctiletý špílmachr se v Mnichově neprosazoval tolik, kolik by na rozvíjení svého umu potřeboval, a tak se stěhuje do mužstva sice špičkového, ale s nižší konkurencí.

Bayern po mnoho let praktikuje úspěšnou taktiku získávání mladých nadějných německých hráčů. I Toniho Kroose koupil z Rostocku v jeho šestnácti letech.

Tento způsob lacinějšího získávání prvotřídních hráčů má však jednu nevýhodu. Mladí fotbalisté se jen málokdy v raném věku výrazněji prosadí v nabité sestavě Bayernu a jejich talent se tak nemůže rozvíjet.

Proto vedení bavorského klubu časo volí metodu půjčování mladých hráčů do konkurenčních klubů. V nižší konkurenci se mladíci rozehrají, a do Bayernu pak přichází silnější a ostřílenější.

Většinou se tito fotbalisté stěhují do týmů středu tabulky, to však není případ obrovské naděje celého německého fotbalu Toniho Kroose. Toho si vyhlédl Bayer Leverkusen a získal jej na rok a půl trvající hostování. Podrobnější informace o transakci nebyly zveřejněny, ale Leverkusen jistě zaplatil nemalou částku. Kroosova tržní cena je totiž v této chvíli odhadována na pět miliónů eur.

Ani v Leverkusenu však Kroos nebude mít cestu do základní sestavy volnou. Ve čtyřčlenné záloze má neotřesitelnou pozici kapitán Simon Rolfes, zprava hraje výborný Renato Augosto, levou stranu obsazuje Tranquillo Barnetta.

Vedle Rolfese hraje nejčastěji Arturo Vidal a přes něj by měla vést Kroosova cesta do sestavy. Jenže co se stane, až se za nějaký čas uzdraví Bernd Schneider? Kouč Bayeru Bruno Labbadia pak bude mít příjemné starosti.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dobre Toni. a po hostovani prestup do HSV Smajlík 1

Ranger_Barry
Diego - 02.02. Odpovědět

Kroos je velky talent,moc se mi libi jeho hra....drzim mu palce at pokracuje ve vybornem rozkvetu a pak at odejde z Bayernu :D...napr do Arsenalu Smajlík 1

Diego

pro něj jedině dobře , ale možná mohl jít ještě do menšího klubu :)

klit0ris
Reklama
Reklama
Nejnovější články