Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 5. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 5. kola Bundesligy

0

16.09. - Aktualizováno! V úvodním utkání 5. kola si Dortmund překvapivě lehce poradil s Werderem Brémy. Ve šlágru kola Bayern remizoval se Schalke a podruhé za sebou nevyhrál. Po svých dalších výhrách jsou Bielefeld a Frankfurt těsně za Bayernem.

Borussia Dortmund - Werder Brémy 3:0 (3:0)

Podrobnější informace naleznete zde.

Branky: 22. Petric, 29. Klimowicz, 33. Petric

Rozhodčí: Sippel

Dortmund: Marc Ziegler - P. Degen, Brzenska, Wörns, Dede (63. Kruska) - Tinga - Blaszczykowski, Kringe (83. Amedick) - Federico (72. Buckley) - Petric, Klimowicz

Brémy: Wiese - Pasanen (63- Boenisch), Mertesacker, Naldo, Tosic - Baumann - Vranjes, D. Jensen - Diego (46. Andreasen) - Sanogo, Hugo Almeida (71. Rosenberg)

Diváci: 75 000

VfB Stuttgart - Energie Cottbus 3:0 (0:0)

Stuttgart potřeboval po nepříliš vydařeném začátku porazit špatně hrající Cottbus. Tlak VfB byl patrný už v prvním poločase, ale branky začaly padat až po přestávce. První padla po Khedirově centru z levé strany, který našel Cacaua úplně volného čtyři metry od branky. Druhý gól přidal po Baumgartově nechtěném přiťuknutí Ewerthon a skóre uzavřel Gomez, když si na zadní tyči počkal na Ewerthonův centr.

Branky: 53. Cacau, 78. Ewerthon, 82. Gomez

Rozhodčí: Rafati

Stuttgart: R. Schäfer - Osorio, Tasci, Fernando Meira, Magnin - Pardo - Hilbert (78. Meißner), Khedira - da Silva - Marica (61. Gomez), Cacau (74. Ewerthon)

Cottbus: Piplica - Baumgart, I. Mitreski, Kukielka, S. Angelov - T. Rost (75. Shao), Bassila - Skela - D. Sörensen, Rangelov (59. Aloneftis) - Kioyo (69. Rivic)

Diváci: 41 000

Bayern Mnichov - Schalke 04 1:1 (0:1)

Ve šlágru kola byli favoritem domácí, ale v relativně vyrovnaném zápase se do vedení dostalo Schalke. Deset minut před koncem prvního poločasu napřáhl z dvaceti metrů Rakitič a ačkoliv šel Kahn dolů, po míči se natahoval marně. Vyrovnání přišlo po centru Francka Ribéryho. Toni ještě Neuera nepřekonal, ale dorážce Kloseho už nezabránil nikdo.

Branky: 54. Klose - 36. Rakitic

Rozhodčí: Fandel

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, Demichelis, Jansen - van Bommel, Zé Roberto - Schweinsteiger (67. Hamit Altintop), Ribery - Toni (74. Podolski), Klose

Schalke: Neuer - Rafinha, Westermann, Bordon, Pander - Jones, F. Ernst - Rakitic (83. Azaougah) - Asamoah (70. Halil Altintop), Lövenkrands (70. Ă–zil) - Kuranyi

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

Bayer Leverkusen - VfL Bochum 2:0 (0:0)

Zápas hodně ovlivnilo vyloučení bochumského Pferzela, který zamířil do sprch po dvou žlutých v 54. minutě. Leverkusen se dostal do vedení o osm minut později. Schneiderův centr poslal do brány obránce Haggui. Pojistný gól vstřelil po rohu těsně před koncem utkání jeho stoperský kolega Manuel Friedrich.

Branky: 62. Haggui, 88. Friedrich

Rozhodčí: Merk

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Gresko (70. Sarpei) - Vidal, Rolfes - B. Schneider, Barnetta (90. Callsen-Bracker) - Kießling, Gekas (77. Barbarez)

Bochum: Laštůvka - Concha, Maltritz, Yahia, Pfertzel - Dabrowski (68. Imhof), Zdebel (82. Miecil) - Ĺ esták, Grote - Bechmann (86. Ilicevic), Epalle

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - Hannover 96 2:2 (0:2)

Do utkání lépe vstoupil Hannover, během první půle si vytvořil už dvoubrankové vedení, ale nakonec o něj přišel. Ve 12. minutě vyskočil na Husztiho centr Hanke a bylo to 1:0. Druhý gól dal Hanke také hlavou, tentokrát mohl poděkovat Rosenthalovi. Norimberk ale zbraně nesložil, po hodině hry vykřesal naději Misimovič a minutu před koncem řádné hrací době uklidil odražený míč do branky Mintál - 2:2.

Branky: 60. Misimovic, 89. Mintál - 12. a 39. Hanke

Rozhodčí: Schmidt

Norimberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber (46. Engelhardt), Pinola (71. Galásek) - Kluge (46. Kennedy), Mnari - Misimovic, Mintál, Kristiansen - Charisteas

Hannover: Enke - Cherundolo, Kleine, Fahrenhorst, Tarnat - Balitsch, C. Schulz - Rosenthal, Ĺ tajner (68. Bruggink), Huszti (78. Yankov) - Hanke (88. Zuraw)

Diváci: 39 710

Arminia Bielefeld - Hansa Rostock 4:2 (1:0)

Gólově nejbohatší zápas sobotního programu načal z přímého kopu Böhme. Za záda vlastního brankáře míč tečoval Agali. Hned po přestávce sice vyrovnal Kern, ale pak přišly během devíti minut tři branky v brance Rostocku. Dvě branky dal Eigler, na poslední nahrál Wichniarkovi. Konečnou podobu výsledku udal v 62. minutě Bülow.

Branky: 31. Böhme, 50. a 55. Eigler, 59. Wichniarek - 47. Kern, 62. Bülow

Rozhodčí: Brych

Bielefeld: Hain - Schuler, Mijatovic, Langkamp (87. Bollmann), Rau - Kučera - Tesche (46. Kauf), Böhme (76. Kamper) - Masmanidis - Eigler, Wichniarek

Rostock: Wächter - B. Lense, Sebastian, Orestes, Pearce - Bülow, Rathgeb (75. Menga) - Shapourzadeh (46. Rydlewicz), Rahn (46. Hähnge) - Kern - Agali

Diváci: 20 600

Eintracht Frankfurt - Hamburger SV 2:1 (1:0)

Eintracht potvrdil dobrou formu z předchozích kol a už v 8. minutě se radoval z vedení. Meier vyslal Weissenbergera, Rakušan mu míč vrátil a Frankfurt vedl 1:0. Ani jeden tým nedokázal toho druhého přehrát, dlouho to také vypadalo, že žádná branka už nepadne. Jenže v 81. minutě fauloval v pokutovém území Kyrgiakos a van der Vaart vyrovnal. V 87. minutě zahrával Frankfurt přímý kop, vysoký centr odhlavičkoval Boateng pouze k Meierovi, který z voleje napálil míč do brány.

Branky: 8. a 87. Meier - 82. van der Vaart (pen.)

Rozhodčí: Gräfe

Frankfurt: Pröll - Mahdavikia, Russ, Kyrgiakos, Spycher - Inamoto, M. Fink - A. Streit (90. Preuss), A. Meier, Weissenberger (65. Vasoski) - Thurk (75. Takahara)

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, Kompany (43. Reinhardt), Mathijsen, Atouba - Jarolim, de Jong - Castelen, Olic (72. Guerrero) - van der Vaart - Zidan (60. Choupo-Moting)

Diváci: 51 500 (vyprodáno)

VfL Wolfsburg - Karlsruher SC 1:2 (1:0)

Nováček Karlsruhe má velmi dobrou formu a po skalpu mistra ze Stuttgartu si připisuje tři body i tentokrát. Zápas začal lépe Wolfsburg, ve 21. minutě se trefil Krzynowek po přihrávce Marcelinha. KSC odpovědělo dvěma goly hlavou: v 63. minutě se trefil Eggimann, v 79. minutě si připsal vítězný gol Eichner.

Branky: 21. Krzynowek - 63. Eggimann, 79. Eichner

Rozhodčí: Kinhöfer

Wolfsburg: Jentzsch - Riether, Quiroga, Thiam, M. Schäfer - Josué - Dejagah (82. Munteanu) , Krzynowek (62. Gentner) - Marcelinho - Boakye (54.Niang), Grafite

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Stoll, Eichner - Aduobe (46. Porcello), Mutzel (78. Staffeldt) - Timm, Hajnal, Carnell(58. Iashvili) - Freis

Diváci: 21 673

MSV Duisburg - Hertha Berlín 1:2 (0:0)

Hertha konečně zabrala a přiváží si první výhru zvenku. V prvním poločase branka nepadla. Potom dvakrát zaúřadoval srbský kanonýr Pantelič. Nejprve se trefil v 61. minutě, v 70. navýšil náskok už na dvě branky. Duisburg stihnul už jen snížit v 78. minutě Lavričem.

Branky: 78. Lavric - 61. a 70. Pantelic

Rozhodčí: Fleischer

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu (22. Fernando), Schlicke (57. Willi), Caceres - Grlic (63. Lavric) , Tararache - Tiffert, Georgiev - Maicon - Ishiaku

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich (15. von Bergen), Simunic, Fathi - Dardai, Gilberto - Ebert (62. Grahn), Lucio (82. A. Schmidt) - André Lima, Pantelic

Diváci: 25 070