Zpět na » 1. Bundesliga » Hoffenheim remizoval se Schalke a je půlmistrem

1. Bundesliga - Hoffenheim remizoval se Schalke a je půlmistrem

Hoffenheim remizoval se Schalke a je půlmistrem © -

0

14.12. - Hoffenheim dohrával utkání se Schalke proti devíti protivníkům, ale ani tak nedokázal dokonat obrat a vydolovat tři body. Přesto zůstane přes zimu na první příčce bundesligové tabulky.

Vyrovnaný první poločas nepřinesl kvantum šancí, ale hrál se pěkný fotbal. V devatnácté minutě zahrával Sejad Salihovič volný přímý kop z necelých třiceti metrů a svou levačkou zakroutil míč nádherně k levé tyči. Strážce svatyně Manuel Neuer ale vytáhl bravurní zákrok a konečny prstů vytlačil projektil mimo bránu.

Po půlhodině hry byl blízko vstřelené branky také Demba Ba, ale atakován Höwedesem zamířil kousek vedle. A tak přišel trest. Halil Altintop do ulice vyslal Asamoaha, který nebyl v ofsajdu zásluhou zapomněvšího se jednoho z obránců TSG a střelou po zemi dal ve 40. minutě na 0:1.

Ve druhé půli se začalo významně jiskřit. Nebyla nouze o strkanice ani karty, dva funkcionáře Schalke poslal rozhodčí Gagelmann na tribunu. V 59. minutě obíral Jermaine Jones o míč Luize Gustava, sudí zapískal faul a ukázal Jonesovi druhou žlutou kartu v zápase. Velmi kontroverzní rozhodnutí potrastaného hráče rozlítilo natolik, že rozhodčímu chrlil nadávky do obličeje z několika málo centimetrů, při odchodu do šaten pak nakopl veškeré předměty, které mu stály v cestě.

Proti tomuto vyloučení vehemetně protestoval i Orlando Engelaar a vysloužil si první žlutou kartu. V 81. pak uviděl i druhou a kolegu Jonese musel následovat. To už na ukazateli skóre navíc svítil stav 1:1. O deset minut dříve se totiž k přímému kopu postavil střídající Selim Teber a překrásnou ránou překonal Neuera.

Hoffenheim se pak snažil ještě využít přesilovku k získání plného počtu bodů, ale nebylo přáno. I tak ale nováček přezimuje na prvním místě, což před několika měsíci netipoval snad vůbec nikdo.

TSG 1899 Hoffenheim - FC Schalke 04 1:1 (0:1)

Branky: 72. Teber - 40. Asamoah