Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v 5. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi v 5. kole Bundesligy

0

18.09. - Do zápasů nejvyšší německé ligy zasáhlo tentokrát jen sedm českých fotbalistů. V základních sestavách nastoupili všichni tři brankáři a také tři záložníci: Ĺ tajner, Kučera a Jarolím. Tomáš Galásek odehrál jen dvacet minut.

Gólman Jan Laštůvka v dresu Bochumi to měl v Leverkusenu těžké. První poločas český brankář udržel čisté konto, ale ve druhém už inkasoval dvě branky. Laštůvka podal průměrný výkon a s góly, které dostal, příliš dělat nemohl.

Také brankář Jaromír Blažek inkasoval dvě branky. Ovšem narozdíl od Laštůvkova klubu jeho tým uhrál remízu doma s Hannoverem a to i přesto, že v poločase prohrával o dva góly. Blažek podal spolehlivý výkon a Norimberku ke konečnému výsledku velmi pomohl. Jeho spoluhráč Tomáš Galásek hrál tentokrát jen posledních dvacet minut šanci ukázat něco, moc neměl. Mohlo alespon těšit, že byl u toho, když Mintál srovnal na konečných 2:2.

Jiří Ĺ tajner se podruhé za sebou vešel do úvodní jedenáctky Dietera Heckinga. Jeho Hannover začal výtečně, vedl už 2:0, ale nakonec si odvážel pouze bod. Český útočník nepředvedl moc dobrý výkon, určitě umí zahrát lépe. Ze hřiště odcházel v 68. minutě ještě za stavu 2:1.

Radim Kučera z Bielefeldu už stabilně nastupuje na pozici defenzivního záložníka a nutno říci, že je pro obrannou souhru Bielefeldu velmi platný, což potvrdil i v úspešném zápasu proti Rostocku. Nenápadný hráč opět odváděl černou práci.

David Jarolím prohrál v dresu Hamburgu na hřišti Frankfurtu 2:1 a stejně jako celé mužstvo neukázal vše, co umí. Přestože v minulých kolech vždy patřil k nejlepším na hřišti, tentokrát mu zápas nevyšel podle představ. V 79. minutě viděl žlutou kartu.

Brankář Herthy Jaroslav Drobný inkasoval na půdě Duisburgu jednu branku a podílel se na vítězství svého celku. Za obdrženou branku nemohl, několik střel kryl. Podal lehce nadprůměrný výkon.