Zpět na » 1. Bundesliga » VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 0:0

1. Bundesliga - VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 0:0

0

21.09. - Bezgólovou remízou skončila předehrávka 6. kola Bundesligy. V utkání příliš pohledných akcí a slibných šancí nebylo, a tak není divu, že zápas skončil 0:0. Frankfurt se alespoň do soboty dostal na druhé místo tabulky.

Utkání mezi Bochumí a Frankfurtem mělo být také soubojem čtyřgólových střelců. Za Bochum to byl Tommy Bechmann a za Eintracht Alexander Meier.

Duel začal z obou stran opatrně a soupeři se v úvodu spíše jen oťukávali. Hrálo se tak převážně na polovině a akce postrádaly myšlenku, která by jednoho z týmu dostala do vyložené šance.

Jako první se ve slibné příležitosti ocitlo mužstvo hostů. Streit našel ve vápně Meiera, jehož hlavičce chybělo více přesnosti. Český gólman Laštůvka se však zapotil.

V dresu Bochumi zlobil hostující hráče slovenský hráč Ĺ esták, ale v 31. minutě přihlížel, jak Laštůvka likviduje Meierovu šanci.

I nadále se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí, nebezpečí hrozilo nejčastěji ze standardních situací. V 33. minutě se po rohovém kopu při střetu Bechmanna s Pröllem poranil brankář Frankfurtu. Lékaři obvázali Pröllovi hlavu a ten dohrál alespoň první poločas.

První půle, ve které si více šancí vytvořil Frankfurt, skončila bez gólu.

Do druhého poločasu už nenastoupil brankář hostů Pröll a jeho místo zaujal velezkušený Oka Nikolov, který v tomto týmu působí převážnou část své kariéry. Záložníka Weissenbergera pak ještě vystřídal Japonec Takahara.

První šancí druhé půle měl Fuchs, když střelou asi z 18 metrů vystrašil hostujícího brankáře. V 53. minutě pak Amanatidisovu střelu kryl perfektně Laštůvka. Frankfurt si vytvořil příležitost i v 62. minutě, kdy před šestnáctkou tvrdě vystřelil Amanitidis. Jeho rána skončila těsně vedle.

Domácí Bochum i hostující Frankfurt se snažili ohrožovat branku soupeře, ovšem obrany byly téměř bezchybné a výsledkem toho byly nepříliš nebezpečné pokusy ze střední a větší vzdálenosti. Ani rohové kopy nepřinesly závary před pokutovým územím toho či onoho mužstva.

Diváci se fotbalem rozhodně nebavili a do konce zápasu si už ani jeden tým nevytvořil vyloženou šanci. Soupeři se tak rozešli asi spravedlivě smírně 0:0.

VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 0:0

Rozhodčí: Drees

Bochum: Laštůvka - Concha, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Dabrowski, Zdebel - Ĺ esták (58. Miecil), D. Fuchs (86. Grote) - Epalle, Bechmann (74. Schröder)

Frankfurt: Pröll (46. Nikolov) - Mahdavikia, Russ, Kyrgiakos, Spycher - Inamoto, M. Fink - A. Streit, A. Meier, Weissenberger (46. Takahara) - Amanatidis

Diváci: 21 000