Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v akci – 5. kolo BL: Drobný s nulou a za tři body

1. Bundesliga - Češi v akci – 5. kolo BL: Drobný s nulou a za tři body

Češi v akci – 5. kolo BL: Drobný s nulou a za tři body © -

0

22.09. - Týden uběhl a máme za sebou další, tentokráte 5., kolo Bundesligy. Proto se znovu podíváme, jak si vedli naši krajánci v nejvyšší německé soutěži. Od našich stálic jsme se dočkali příjemného překvapení, jiní hráči opět nepřekvapili, ale spíše v negativním slova smyslu.

Již jsme si zvykli, že když hraje Arminia Bielefeld, vidíme v základu českého obránce Radima Kučeru. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Kučera nastoupil od první minuty a vydržel až do konce. Úsměv na tváři po skončeném utkání mu určitě přinesly tři body za výhru 2:0 a také to, že obrana Bielefeldu neinkasovala.

Tvrdou porážku přímo z hřiště musel sledovat David Jarolím, záložník HSV. Jeho týmu, Hamburger SV, se musel sklonit před uměním hráčů z Wolfsburgu. Čekal se vyrovnaný zápas, ale realita byla jiná. HSV si odvezl debakl rozdílem třech branek. Jarolím odehrál celý zápas.

Hned od počátku nastoupil bývalý obránce Sparty Praha, dnes už obránce v barvách Leverkusenu, Michal Kadlec. Ten se zabydlel v základní sestavě velmi rychle. Minulý zápas odehrál pouze 43 minut a tentokrát hned celý zápas, což je skvělá zpráva nejen pro fanoušky českého fotbalu, ale i fanoušků Leverkusenu. Jeho tým už v pátek deklasoval Hannover 4:0.

Na opačné straně duelu stál od začátku Jiří Štajner, bývalý útočník Liberce. Ten odehrál celé utkání, tedy 90 minut, ale neprosadil se.

Od začátku zápasu nastoupil i další český fotbalista, útočník Eintrachtu Frankfurt Martin Fenin. Do konce zápasu mu ale nadšení nevydrželo. V 85. minutě byl střídán spoluhráčem Steinhöferem. Po vlastní brance P. Ochseho ze 41. minuty Eintracht prohrál 0:1.

Další vychytaná nula, tři body a velká radost! Tak by se dal charakterizovat zápas mezi Gladbachem a Herthou, ve kterém nastoupil za hostující i český brankář Jaroslav Drobný.

Na hřišti se opět neobjevil obránce Wolfsburgu Jan Šimůnek.

Do začátku utkání nastoupil i český záložník Jan Šimák. Ten byl po neuspokojivém výkonu ve 46. minutě střídán spoluhráčem Hilbertem.