Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v akci – 4. kolo BL: Čechů v Bundeslize ubývá

1. Bundesliga - Češi v akci – 4. kolo BL: Čechů v Bundeslize ubývá

Češi v akci – 4. kolo BL: Čechů v Bundeslize ubývá © -

0

14.09. - Máme za sebou 4. kolo BL a opět jsme viděli na trávníku o něco méně Čechů než v posledním kole. Je to známka toho, že Češi v Bundeslize nejsou dobří, nebo něco jiného? Každopádně se jdeme podívat, jak si ve 4. kole vedli.

V tomto kole byl opět vidět obránce Arminie Bielefeld, Radim Kučera. Ačkoli jeho tým prohrál o dvě branky, Kučera odehrál celých 90 minut a rval se o to, aby Bielefeld odvezl z Bochumi alespoň bod. To se nepodařilo, přesto výkon samotného hráče není zklamáním. Odehrál celé utkání.

V celku, který je na prvním místě Bundesligy, tedy Hamburger SV, nastoupil reprezentační záložník David Jarolím. Odehrál opět celé utkání a byl překvapivého obratu svého celku. Leverkusen už vyhrával v Hamburku o dvě branky, ale nakonec neodjel ani s jedním bodem.

Na druhé straně barikády nastoupil poprvé v barvách Leverkusenu Michal Kadlec. Nezahájil v základní jedenáctce, ale na trávník se v průběhu hry dostal. Na svůj první start ale nebude vzpomínat v dobrém. Ve 47. minutě vystřídal spoluhráče Djakpa a hned za čtyři minuty musel sledovat, jak HSV vyrovnává na 2:2, aby o něco déle viděl na vlastní oči z blízkosti dokonalý obrat HSV.

Českého útočníka v dresu Frankfurtu jsme bohužel nemohli vidět, protože zápas mezi Eintrachtem Frankfurt a Karlsruher SC byl odložen, Martin Fenin tedy nebyl k vidění.

Další vychytaný bod si mohla připsat brankářská jednička Herthy, Jaroslav Drobný. Ten už musel tahat míč ze své sítě hned v první minutě, když ho překonal Ricardo Costa. Poté ale domácí hráči otočili stav zápasu, ale byl to opět Drobný, který tahal míč ze sítě naposledy, tentokrát v 89. minutě, díky tomu skončil zápas 2:2.

Na hřišti se opět neobjevil obránce Wolfsburgu Jan Šimůnek.

Pouze na proběhnutí přišel na trávník útočník Jiří Štajner. Za stavu 5:1 pro Hannover ho trenér vystřídal za spoluhráče Husztiho, který zaznamenal dvě branky.

V 73. minutě přišel na hřiště v zápase Hoffenheim vs. Stuttgart český záložník Jan Šimák. Ani on ale útočné snahy Stuttgartu neosvěžil, a tak se týmy musely rozejít smírně 0:0.