Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v akci – 3. kolo BL: Drobný lovil čtyřikrát míč ze sítě!

1. Bundesliga - Češi v akci – 3. kolo BL: Drobný lovil čtyřikrát míč ze sítě!

Češi v akci – 3. kolo BL: Drobný lovil čtyřikrát míč ze sítě! © -

0

31.08. - 3. kolo BL je za námi a našem pravidelném seriálu se ohlédneme, jak si vedli čeští hráči působící v Bundeslize. Celkově toto třetí kolo můžeme z pohledu českých hráčů brát jako povedené.

U první prohry v letošní sezóně byl český obránce v barvách Arminie Bielefeld, Radim Kučera. Ačkoli jeho tým vedl po 37. minutách nad favoritem z Hamburku 2:0, musela se obrana domácího celku poklonit výkonu hostujícího celku v následujících 40 minutách. Hostující tým totiž nasázel domácí obraně, ve které hrál celých 90. minut i Kučera, čtyři góly.

Na opačné straně barikády, než stál obránce Kučera, si počínal více než bravurně další český hráč, David Jarolím. Právě jeho tým nadělil během 40 minut Bielefeldu čtyři branky a otočil tak jasně rozehraný zápas domácích. Jedním gól na výhře se podílel i náš hráč, když v 77. minutě zaznamenal čtvrtý gól svého celku. Také on odehrál celých 90 minut.

V základní sestavě se ukotvil český útočník Martin Fenin. I přesto, že před pár dny si český hráč podpálil svůj „domov“, v utkání odvedl precizní výkon, který bohužel tentokrát neozdobil vyrovnávající brankou. To ale nevadilo, protože ho zastoupil spoluhráč a Eintracht se mohl radovat z dalšího bodu v tabulce. Fenin odehrál 90 minut utkání.

V dnešním zápase proti Bayernu nastoupila jednička Herthy mezi brankářskými tyčemi, český brankář Jaroslav Drobný. Jeho tým nestačil na uragán Bayernu a český gólman lovil míč čtyřikrát ze své sítě.

V duelu VfB Stuttgart a Hannover 96 jsme mohli shlédnout dva české hráče, jak hrají proti sobě. Ano, mohli jsme shlédnout. Ale nestalo se tak. V barvách domácího týmu proseděl celý zápas na lavičce Jan Šimák. Na druhé straně za Hannover nastoupil Jiří Štajner. Ačkoli neodehrál celý zápas, zapojil se do něho od 56. minuty, kdy střídal svého spoluhráče Brugginka. Šťastnější byl nakonec Šimák, jehož tým si připsal tři body za vítězství 2:0.

Na trávník se ve 3. kole BL nepodíval obránce Wolfsburgu Jan Šimůnek. Na lavičce Leverkusenu seděl český obránce, který ještě v týdnu pobýval v barvách Sparty Praha, Michal Kadlec.