Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v akci – 2. kolo BL: Fenin vyrovnal na 1:1

1. Bundesliga - Češi v akci – 2. kolo BL: Fenin vyrovnal na 1:1

Češi v akci – 2. kolo BL: Fenin vyrovnal na 1:1 © -

0

24.08. - I po 2. kole BL se podíváme, jak si vedli naši krajánci v první nejvyšší německé lize, Bundeslize.

V duelu mezi Herthou a Bielefeldem nechyběl v brance domácích Jaroslav Drobný, který si připsal druhý start v sezóně a nikoho nenechává na pochybách, že je jasnou jedničkou berlínského týmu. Ačkoli se domácí tým ujal vedení po trefě Pantelice, o pět minut později musel poprvé v sezóně lovit míč ze své sítě i český brankář. Na branku Wichniareka už domácí nedokázali odpovědět a protože Drobný již žádnou branku nepustil, rozešli se hráči obou týmů smírně, 1:1.

Na opačné straně barikády, tedy proti Herthě, se postavil český obránce Radim Kučera. Odehrál celých 90 minut a patřil k tvrdé a neprostupné obraně Bielefeldu, jež nakonec slavila úspěch.

Za domácí také nastoupil v zápasu Stuttgartu s Leverkusenem český záložník Jan Šimák. Ten patřil v minulém kole k nejlepším hráčům na hřišti a i v anketě jste tohoto hráče vybrali jako nejlepšího českého hráče 1. kola. Včerejší, sobotní duel se mu ale už tolik nepovedl, jako celému týmu, kdy hráči VfB nestřelili ani jeden gól a prohráli tak na domácím hřišti před 48.000 diváky 0:2. Šimák odehrál celých 90 minut.

Dalšího českého hráče, záložníka v nasazení jsme mohli vidět v duelu Hamburger SV s Karlsruher SC. Za domácí tým nastoupil David Jarolím. Ten v zápase ukázal pár průniků a patřil k tomu lepšímu, co bylo na hřišti vidět. Před začátkem zápasu bylo o favoritu jasno, byl jím domácí tým, ale ten se trápil. Jak prozřetelné se může zdát angažování útočníka Petrice, který v 90. minutě nahrál Mathijsenovi, který získal pro svůj tým hubené, ale velmi cenné vítězství 2:1. Stejně jako výše zmínění Drobný a Šimák, také David odehrál celé utkání.

V dnešním utkání zazářil český útočník Martin Fenin. Ten byl nasazen již od úvodu zápasu a musel sledovat, jak jeho tým od 33. minuty prohrával po trefě Novakovice. A tak před koncem zápasu vzal osud Eintrachtu do svých rukou a v 81. minutě vstřelil hlavou vyrovnávající branku.

Ani tentokrát se na trávník nepodíval český útočník ve službách Hannoveru 96, Jiří Štajner. Stejně tak dopadl i obránce VfL Wolfsburg, Jan Šimůnek.