Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v akci – 1. kolo BL: Fenin si vylámal zuby na Drobném

1. Bundesliga - Češi v akci – 1. kolo BL: Fenin si vylámal zuby na Drobném

Češi v akci – 1. kolo BL: Fenin si vylámal zuby na Drobném © -

0

17.08. - Se začátkem nové sezóny v Bundeslize Vám přinášíme i rubriku „Češi v akci“. Po každém kole se stručně poohlédneme za účinkováním Čechů v nejvyšší německé soutěži.

V hamburském dresu se představil záložník David Jarolím. Stejně jako celý tým, podal i on dobrý výkon. Často motal soupeřům hlavu, ale také se bohužel stávalo, že se mu motal míč u nohou, což by se výbornému fotbalistovi stávat nemělo. Přesto jeho výkon patřil k těm lepším. Jarolím odehrál celých 90 minut.

V obraně Bielefeldu nastoupil Radim Kučera. I jeho výkon nebyl, vzhledem k začátku sezóny, špatný. Bielefeld, jež se minulou sezónu zachraňoval na poslední chvíli, uvítal na svém hřišti tým, který bude myslet na titul. O to více si obrana, právě s Radimem Kučerou, může pogratulovat, že se podařilo týmu s tímto soupeřem remizovat. První poločas vyšel obraně dobře, hráči odešli bez inkasovaného gólu, ale ve druhém poločase musí obrana děkovat Wichniarekovi, který dokázal jejich zaváhání vždy napravit. Kučera odehrál celých 90 minut.

V dnešním duelu Mönchengladbachu se Stuttgartem se do základní jedenáctky hostujícího týmu Stuttgartu vešel Jan Šimák. No a hned musíme zmínit, že ho bylo plné hřiště. Ve 26. minutě připravil branku pro Maricu a o 18 minut později třetí branku pro Gomeze. Za aplausu fanoušků Stuttgartu v 67. minutě střídal a do pole šel jeho kolega Bastürk. Pokud bude Šimák podávat takové výkony stále, byl by od trenéra Rady hřích, aby nehrál v základní jedenáctce reprezentace České republiky.

Dalším hráčem, který se dostal dnes na bundesligový trávník, byl útočník Martin Fenin. Ten střídal v 56. minutě za stavu 0:1 pro Frankfurt, svého spoluhráče Steinhöfera. Bohužel se neprosadil a jeho tým jednu branku čtyři minuty po jeho příchodu na trávník inkasoval.

V týmu, na který Fenin útočil, byl český brankář Jaroslav Drobný, opora týmu Hertha BSC. Žádný z hráčů Eintrachtu nedokázal českého brankáře překonat, a tak si vychytal první nulu.