Zpět na » 1. Bundesliga » „Jsem z VfB nadšený“

1. Bundesliga - „Jsem z VfB nadšený“

„Jsem z VfB nadšený“ © bundesliga.de - Jens Lehmann

0

31.07. - Pro spoustu fanoušků a hráčů VfB Stuttgart znamenal 30. červenec nový začátek. Domácí stadión Gottlieb-Daimler-Stadion se okamžitě přejmenoval na Mercedes-Benz Arena. Také v novém brankáři, Jensu Lehmannovi, našla většina fanoušků oblíbence.

Po první kapitole v Hamburger SV nyní začíná nová posila Stuttgartu Khalid Boulahrouz další svoji štaci v bundesligovém týmu.

Na dobré cestě

Stejně jako holandský hráč, také Jens Lehmann hrál proti FC Arsenal svůj první zápas za Stuttgart. Po poločase 0:0 nakonec prohrál domácí tým s anglickým 1:3. I přes prohru se Boulahrouz domnívá, že je Stuttgart na dobré cestě.

Pane Boulahrouz, jak posuzujete svůj výkon v prvním utkání za VfB?
V prvním poločase jsem se cítil docela dobře, ale ve druhém poločase mi chyběly už síly. Už to nebylo takové, jako jsem si myslel, že to bude. Ale to je normální, když člověk nehraje delší dobu. Důležité bylo, že jsem hrál 90 minut. Myslím, že absolutní kondička přijde co nevidět.

Na kolik procent je momentálně VfB připraveno?
To je těžké říci. Někteří hráči trénují delší dobu, jiní teprve krátce.

Byl Arsenal pro Stuttgart o třídu lepší?
Ne, to si nemyslím. V prvním poločase jsme měli také svoje šance, ale nezužitkovali jsme je. Mimo to, byl to přátelský zápas a z výsledku nejde tolik vycházet.

Bylo utkání s Arsenalem pro obranu důležité?
Velmi důležité. V Bundeslize se hraje pomaleji, a tak jsem rád, že jsme si mohli vyzkoušet pohyb proti rychlým hráčům Arsenalu. V sezóně nám to určitě pomůže.