Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 12. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 12. kola Bundesligy

Souhrn 12. kola Bundesligy © -

0

04.11. - Vedoucí Bayern pouze remizoval doma s Frankfurtem, čehož využili jeho největší pronásledovatelé. Týmy Hamburgu i Brém totiž vyhrály. V tomto kole si Leverkusen lehce poradil s Bielefeldem. Naopak zápas Bochum - Wolfsburg skončil divokou přestřelkou a Karlsruhe si na domácím hřišti poradilo s nováčkem z Duisburgu.

Energie Cottbus - FC Schalke 04 1:0 (0:0)

Branky: 46. Bassila

Rozhodčí: Weiner

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Kukielka, Cvitanovic - Bassila - S. Angelov (90. Ipsa), T. Rost - Skela (83. Ziebig) - Rangelov (88. Rivic), D. Sörensen

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - F. Ernst (75. Rakitic), Jones - Grossmüller - Asamoah, Kuranyi (65. Larsen), Lövenkrands (65. Özil)

Diváci: 17 000

Werder Brémy - Hansa Rostock 1:0 (1:0)

Brémy v celkovém pohledu Rostock přehrály, i když ne s takovým přehledem, jak bychom možná očekávali. Jedinou branku střetnutí vstřelil portugalský střelec Hugo Almeida a v počtu gólů se dotáhl na svého spoluhráče Sanoga. Volného Almeidu našel v pokutovém území centrem zprava Leon Andreasen.

Branky: 39. Hugo Almeida

Rozhodčí: Seemann

Brémy: Wiese - Pasanen, Mertesacker, Naldo, Tosic (67. Fritz) - Baumann - L. Andreasen (74. Vranjes), Borowski - Diego - Hugo Almeida, Rosenberg (78. Mosquera)

Rostock: Wächter - D. Langen, Sebastian, Orestes, M. Stein - Bülow, Rathgeb (70. Yelen) - Rydlewicz (59. Dorn), Rahn (59. Pearce) - Agali, Kern

Diváci: 42 100 (vyprodáno)

Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 0:0

Eintracht vsadil na tuhou defenzivu a slavil úspěch v podobě bezbrankové remízy. Přestože měl Bayern na svých kopačkách míč téměř 70% hrací doby a na střely vyhrál 34:4, ani jedenkrát nedokázal překonat frankfurtského gólmana Nikolova. Hosté ani jednou nevystřelili do prostoru branky.

Rozhodčí: Meyer

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto (85. Podolski) - Hamit Altintop (67. Schweinsteiger), Ribery (77. Schlaudraff) - Klose, Toni

Frankfurt: Nikolov - Galindo, Chris, Russ - P. Ochs, Inamoto, Spycher - Preuß - Weissenberger (72. Köhler) - Amanatidis, Takahara (82. Thurk)

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

Bayer Leverkusen - Arminia Bielefeld 4:0 (3:0)

Bayer jednoznačně přehrál Bielefeld a zvítězil 4:0, když po dvou brankách vstřelili dva nejofenzivnější hráči - Gekas a Barbarez. Druhý jmenovaný otevřel hlavou skóre už po devíti minutách, když zužitkoval spolupráci Kießlinga a Castra. V rozmezí pěti minut dal potom dva góly Gekas, na oba přihrál Barbarez. Útočník z Bosny a Hercegoviny byl i u poslední branky, využil asistenci Kießlinga.

Branky: 9. a 80. Barbarez, 29. a 34. Gekas

Rozhodčí: Kircher

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Gresko - Vidal (81. Sarpei), Rolfes - Kießling, Barbarez (83. Dum), Barnetta - Gekas (74. Bulykin)

Bielefeld: Hain - Kirch, Bollmann, Kučera, Schuler - Kauf - Tesche (46. Halfar), Rau - T. Marx - Eigler, Zuma (46. Kamper, 68. Korzynietz)

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - VfB Stuttgart 0:1 (0:1)

V souboji dvou týmů, které hrají mnohem níže než se předpokládalo, zvítězil obhájce titulu VfB Stuttgart. O osudu zápasu rozhodla akce z 25. minuty, kdy vběhl Beck do pokutového území a Mario Gomez proměnil nedorozumění Blažka a Glaubera ve vítězný gól.

Branky: 25. Gomez

Rozhodčí: Fandel

Norimberk: Blažek - Mnari (62. Engelhardt), A. Wolf, Glauber, D. Reinhardt - Galásek - Kluge - Misimovic (70. Adler), Mintál, Saenko (80. Benko) - Kennedy

Stuttgart: R. Schäfer - Beck, Tasci, Delpierre, Magnin - Fernando Meira - Khedira, Hitzlsperger - Bastürk (90. Farnerud) - Gomez (87. Meißner) , Cacau (74. Marica)

Diváci: 43 000

Hamburger SV - Hertha Berlín 2:1 (1:0)

Od začátku nastoupil v základní sestavě HSV útočník Guerrero a důvěru trenéra splatil hned ve čtvrté minutě. Ivica Olič jej poslal do vyložené šance a Guerrero sám před Drobným nezaváhal. Po hodině hry se ale ze střelce v asistenta změnil Pantelič, z čehož profitoval Ebert - 1:1. Deset minut před koncem centroval van der Vaart před branku a Bastian Reinhardt rozhodl.

Branky: 4. Guerrero, 80. Reinhardt - 59. Ebert

Rozhodčí: Merk

Hamburg: F. Rost - J. Boateng (68. Brecko), B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba - Benjamin, Demel - Trochowski (62. Castelen), van der Vaart, Olic - Guerrero (67. Zidan)

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich, von Bergen (84. Okoronkwo), Fathi - Mineiro (84. Lustenberger), Simunic - Ebert, Gilberto - Grahn (46. Piszczek) - Pantelic

Diváci: 55 000

Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

Hannover se dostal do vedení v 55. minutě. Dortmundský obránce Degen srazil v šestnáctce Pinta a Huszti penaltu proměnil. Za dvacet minut vedl Hannover už o dvě branky, na konci hlavičkované byl Christian Schulz. Zápas ještě zdramatizoval svým gólem Kringe, ale Borussia už vyrovnat nedokázala.

Branky: 55. Huszti (pen.), 74. Schulz - 79. Kringe

Rozhodčí: Sippel

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Fahrenhorst, Tarnat - Lala, C. Schulz - Rosenthal (89. Štajner), S. Pinto (76. Lauth), Huszti (64. Bruggink)- Hanke

Dortmund: Weidenfeller - P. Degen, Brzenska, Kovac, Dede - Tinga (46. Kruska) - Blaszczykowski (78. Federico), Kringe - Valdez (57. Klimowicz), Buckley, Petric

Diváci: 42 000

Karlsruher – MSV Duisburg 1:0 (1:0)

Domácí fotbalisté v zápase s Duisburgem opět jen potvrdili letošní výbornou formu a po gólu Maria Eggimanna získali další tři body, díky kterým si upevnili čtvrté místo. Karlsruher bylo od začátku jasně lepším týmem a hosté mohou být v podstatě spokojeni, že si odvezli pouze jednogólovou proru.

Branky: 29. Mario Eggimann

Rozhodčí: Brych

Karlsruher SC: Jean-Francois Kornetzky, Mario Eggimann, Christian Eichner, Maik Franz, Andreas Görlitz, Bradley Carnell (90. Steffan Buck), Tamas Hajnal, Michael Mutzel (64. Godfried Aduobe), Massimilian Porcello, Edmond Kapllani (88. Timo Staffeld), Christian Timm

MSV Duisburg: Tom Starke, José Vitor Junior (68. Youssef Mokhtari), Pablo Caceres, Michael Lamey, Björn Schlicke, Blagoy Georgiev (74. Ailton), Ivica Grlic, Mihai Tararache, Christian Tiffert (82. Markus Daun), Mohamadou Idrissou, Manasseh Ishiaku

Diváci: 28 000

VfL Bochum – VfL Wolfsburg 5:3 (4:0)

Po prvním poločase se zdálo, že utkání je rozhodnuté, ovšem Wolfsburgem vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a málel udělal ze zápasu pořádné drama. Jenže Bochum zpět do třígólového vedení poslal opět Epalle. Zápas nakonec skončil divokým výsledkem 5:3, ze kterého měli mnohem větší radost domácí hráči, kteří tak zvítězili po dlouhých osmi zápasech.

Branky: 4. Stanislav Šesták, 20. Marcel Maltritz (pen.), 42. Danny Fuchs, 44. Stanislav Šesták, 63. Joel Epalle - 50. Marcel Schäfer, 56. Grafite, 73. Grafite

Rozhodčí: Gagelmann

VfL Bochum: Rene Renno, Matias Concha, Marcel Maltritz, Antar Yahia (66. Pavel Drsek), Christoph Dabrowski, Danny Fuchs (83. Tommy Bechmann), Daniel Imhof (86. Dennis Grote), Marc Pfertzel, Joel Epalle, Marcin Mieciel, Stanislav Šesták

VfL Wolfsburg: Simon Jentzsch, Alexander Madlung, Facundo Quiroga (46. Pablo Thiam), Marcel Schäfr, Josué, Ashkan Dejagah, Marcelo dos Santos, Christian Gentner, Vlad Munteanu (46. Edin Dzeko), Sascha Riether (76. Daniel Baier), Grafite

Diváci: 21 000