Zpět na » 1. Bundesliga » Klopp: Chlapci jsou zodpovědní

1. Bundesliga - Klopp: Chlapci jsou zodpovědní

Klopp: Chlapci jsou zodpovědní © kicker.de - Jürgen Klopp

0

Líbilo se

13.07. - Borussia Dortmund uhrála s Basilejí remízu 2:2 a její trenér Jürgen Klopp zápas v rozhovoru zhodnotil. Podrobně se rozhovořil zejména o situaci v obraně, tam je totiž nejvíce posil.

Co jste vypozoroval v zápase s Basilejí?

Upřímně řečeno, vzhledem k tomu, v jaké jsme fázi přípravy, bych řekl, že z devadesáti procent bylo utkání dobré. Naše hra byla založena na presingu. Vyhráli jsme většinu míčů ve středu zálohy i vzadu na stranách hřiště. Útočnící pracovali opravdu na doraz. Celkově hra odpovídala tomu, že jsme ve druhém týdnu přípravy. Chlapci hrají zodpovědně, umí hrát s míčem rychle. Ale ještě nevidím sehranost ve všech řadách. Právě sehranost musíme zlepšit, aby naše hra vypadala k světu.

Mats Hummels a Neven Subotič teď spolu ve stoperské dvojici odehráli pár utkání. Jak se vám líbila jejich spolupráce?

Bylo to velmi dobré. Hra středních obránců je choulostivá záležitost. Některé okamžiky byl výborné. Sice ne každá přihrávka našla adresáta, ale snažili se dál hrát, a to je důležité. Ve fotbale se nedá hrát zcela bez chyb, jde o to, jak na ně reagujete. Někdy míč nečekaně sklouzne a vy musíte v krátkém okamžiku situaci napravit. Naši stopeři s tím bojují, nicméně podali velmi slušný výkon.

Felipe Santana hrál proti Basileji pravého obránce. Bylo to nouzové řešení, nebo je to možná alternativa?

Felipe má zkušenosti s hrou napravo při systému s třemi obránci, v čtyřmístné obraně už méně. Na některých věcech musí zapracovat. V současné době ho tam zkoušíme, musíme to více otestovat. Ale hledíme-li do budoucna, jeví se to jako slibná možnost.

Kam dál?

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Srnek - 13.07. Odpovědět

BVB je muj nejoblibenejsi klub v Nemecke lize a uz by bylo na case kdyby to byl starej Dortmund jako v roce 2002 :-) Smajlík 17

Srnek
- 14.07. Odpovědět

Smajlík 5 Smajlík 5 taky sem ho kdysi miloval ;-) Smajlík 17

Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články