Zpět na » 1. Bundesliga » Obránce Dortmundu chce do brazilské reprezentace

1. Bundesliga - Obránce Dortmundu chce do brazilské reprezentace

Obránce Dortmundu chce do brazilské reprezentace © bundesliga.de - Felipe Santana

0

Líbilo se

12.07. - Borussia Dortmund měla v přecházející sezoně největší potíže s hrou obránců, zejména těch středních. Proto přišel na Signal-Iduna Park stoper Felipe Augusto Santana, který se netají svými neskromnými cíli.

Santana ještě neodehrál za BVB jediný soutěžný zápas a už mu v Německu začali přezdívat dortmundský Naldo. Stejně jako obránce Werderu je Brazilec, nemá na hlavě žádné vlasy a na první pohled zaujme svou výškou.

Také jejich herní styly jsou podobné, kromě síly v osobních i hlavičkových soubojích září dynamičností a na svou výšku také solidní hbitostí. Santana však srovnání se známnějším kolegou odmítá: "Naldo má skvělé renomé, ale myslím, že se podobáme jen svou výškou. Jinak jsme typově odlišní."

Dvaadvacetiletý obránce Borussie ale zatím jde i v Naldových šlépějích. Stoper Brém také nešel obvyklou cestou brazilských fotbalistů a nezakotvil na Pyrenejském poloostrově, ale zamířil ihned do Bundesligy. A před rokem si zahrál v dresu brazilské reprezentace. To se Santanovi ještě nepovedlo, ale je to jeho největší cíl.

"Vždycky jsem chtěl hrát v Evropě, abych byl blíze svým dalším snům," tvrdí Santana. Borussia ho koupila díky jeho skvělým výkonům v minulém roce, kdy s Figueirense došel do finále brazilského poháru.

Potom, co se dostal do Evropy, míří zase výše. "Mým dalším cílem v kariéře je pozvánka do národního týmu Brazílie." A jaký na to má recept? "Musím se trvale zabydlet v základní sestavě Borussie a v Bundeslize i poháru UEFA podávat dobré výkony. Věřím, že potom si Carlos Dunga všimne mých kvalit," nalajnoval si budoucnost Santana.

Kam dál?

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články