Zpět na » 1. Bundesliga » Pozvednou Bochum bývalé hvězdy?

1. Bundesliga - Pozvednou Bochum bývalé hvězdy?

Pozvednou Bochum bývalé hvězdy? © -

0

Líbilo se

09.07. - Vzpomínáte na sezonu 2003/04, kdy VfL Bochum překvapil všechny pozorovatelé německého fotbalu a skončil na pátém místě? Obrovský podíl na nejlepším umístění klubu v historii měli Vahid Hashemian a Paul Freier. A po pěti letech se obávané duo vrátilo na místo činu.

Oba hráči působili společně v klubu od roku 2001 do léta 2004, kdy po úspěšné sezoně odešel Vahid Hashemian. Íránský útočník je vůbec velice zvláštní postava. Do Bundesligy přišel v roce 99, ale po dvou sezonách v Hamburgu, kdy nastoupil ke dvanácti zápasům a nedal ani jednu branku, odešel jako nepotřebný do Bochumi.

A zde procitl. Dával spoustu branek, nejvíce nebezpečný byl ve vzduchu. Dokonce mu začali říkat helikoptéra. V Bochumi končil s úžasnou bilancí 87 zápasů, 34 branek. Zejména památný ročník 03/04 mu vyšel parádně, brankáře soupeřů překonal šestnáctkrát.

"Zažil jsem tu nejlepší fotbalová léta, Bochum je můj německý domov," nešetří silnými slovy. Není se co divit. Po povedené sezoně přestoupil do Bayernu, ale v těžké konkurenci zvládl jen devět zápasů a ani jednou se netrefil. Po roce po něm sáhl Hannover, ale v 80 zápasech devět gólů nebylo na bývalého kanonýra nic moc. A tak se vrátil do Bochumi, doufajíce v návrat formy. A nedoufá sám. "Chce ukázat, že v posledních letech fotbal hrát nezapomněl. Je stále nebezepečný," řekl o staronové posile trenér Marcel Koller.

Paul Freier sice nezářil v Bochumi tak jasně, jako Hashemian, ale za to prokazoval své kvality i v jiném než bochumském dresu. Záložník je odchovancem Bochumi a svou nejlepší sezonu zažil o rok dříve než Hashemian. V sezoně 02/03 nastřílel sedm branek a přidal deset asistencí. Přihrávání mu vždycky šlo lépe než střílení branek.

Nicméně ani v dalších sezonách se neztratil a vysloužil si i pozvánku do německé reprezentace. V roce 2005 přestoupil do Bayeru Leverkusen, kde nastupoval pravidelně, ale v poslední sezoně se situace změnila a Paul už jen vysedával na lavičce náhradníků.

Proto se rozhodl pro návrat domů. "Bochum je můj domov, i rodina se zde cítí skvěle. Navíc jsem zde hrál svůj nejlepší fotbal," vzpomíná. VfL je jeho srdeční záležitost. Kromě zmiňovaného pátého místa zde zažil i pendlování mezi první a druhou Bundesligou.

Obávaná dvojice je tedy zpět v Bochumi, nažhavená udělat pro klub maximum. Přijde znovu zázrak v podobě pátého místa?

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maik4 - 10.07. Odpovědět

Hashemian jim to nandá,jako kdysi zamlada.

Maik4
sitko - 10.07. Odpovědět

Hmm věřím spíše Freierovi než Hashemianovi

sitko
janoas - 09.07. Odpovědět

No som velmi zvedavý na nich, ešte nech sa vráti Gekas a bude všetko super ale ten sa nevráti, aspon nie teraz... Smajlík 11

janoas
Reklama
Témata článku
Anketa

Vrátí se Hashemian s Freierem do bývalé formy?

Ano, jsou to stále kvalitní hráči (42)

Ano, jsou to stále kvalitní hráči 42,0%

Tak dobří nebudou, ale klubu pomohou (48)

Tak dobří nebudou, ale klubu pomohou 48,0%

Ne, už na to nemají (10)

Ne, už na to nemají 10,0%
Celkový počet hlasů: 100
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články