Zpět na » 1. Bundesliga » Ve Stuttgartu prodloužil Sami Khedira

1. Bundesliga - Ve Stuttgartu prodloužil Sami Khedira

Ve Stuttgartu prodloužil Sami Khedira © -

0

Líbilo se

09.07. - Mladý záložník Sami Khedira podepsal ve Stuttgartu dlouhodobou smlouvu, upsal se až do června roku 2011. Jednadvacetliletý fotbalista má všechny předpoklady stát se v budoucnu oporou VfB.

Přestože je Khedirova kariéra teprve v začátcích, pro Stuttgart už vyhrál několik titulů. Do klubu přišel v roce 1995 a stal se mistrem v U17, U18 i mezi dospělými. Právě prvenství v Bundeslize v sezoně 2006/07 je největším dosavadním úspěchem záložníka.

V týmu navíc nehrál jen druhé housle, ale společně s dalšími mladíky Tascim, Osoriem nebo Gomezem patřil ke stavebním kamenům vítězného mužstva. V následující sezoně sice tolik nevynikal a plnil spíše roli náhradníka, přesto je stále považoán za jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů Německa.

"Jsme velice rádi, že Sami přistoupil na dlouhodobou smlouvu. Měl nabídky z domova i zahraničí, ale rozhodl se zůstat ve VfB," řekl klubový manažer Horst Heldt. "Sami má velkou kvalitu a potenciál stát se vůdčí postavou týmu na hřišti i mimo něj. Jsme přesvědčeni, že z něj vyroste jeden z nejlepších záložníků Německa a možná se dostane i do národního týmu."

Heldt však nebyl jediný, kdo na nastálou situaci pěl ódy. "Jsem moc rád, že budu pokračovat ve Stuttgartu. Mám pevné vazby ke klubu, městu i regionu. Ve VfB se cítím doma, a tak bylo podepsání kontraktu logickým krokem," vysvětlil Khedira.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, vfb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Skvělý..velkej talent a zůstává doma..blahopřeji..stuttgart udělal skvělej tah..

Worlitz 7
KaPi - 09.07. Odpovědět

Parááááda! Nadějný záložník! Super práce!

KaPi
sitko - 09.07. Odpovědět

Věděl jsem, že budeš mít radost Smajlík 2

sitko
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články