Zpět na » 1. Bundesliga » Barbarez ukončil kariéru

1. Bundesliga - Barbarez ukončil kariéru

Barbarez ukončil kariéru © -

0

Líbilo se

08.07. - Populární fotbalový reprezentant Bosny a Hercegoviny a dlouholetý hráč německé bundesligy Sergej Barbarez ukončil ve svých 36 letech kariéru. Informaci přinesl v úterý německý deník Bild.

"Mám sice několik nabídek, ale vydělal jsem zaslouženě nějaké peníze a už nechci hrát. Dva roky jsem byl teď v Německu bez rodiny, a to je až dost. Opravdu končím," řekl Barbarez, který je ženatý a s manželkou Annou má dva syny Filipa-Andrého a Sergio-Luise. V Německu hrál 17 let. Pět sezon ve II. a 12 sezon v I. bundeslize, v níž nastoupil ke 330 utkáním a dal 96 branek.

Přišel do Německa z bosenského klubu Velež Mostar v roce 1991 a jeho prvním klubem byl ve II. bundeslize Hannover 96. Jeho přestupu z Mostaru do Hannoveru pomohla trochu náhoda. Když bylo Barbarezovi 19 let, tak navštívil svého strýce v Německu. Před plánovaným návratem domů ho strýc překvapil návrhem, ať zůstane ještě dva týdny, protože mu zařídil testy v klubu Hannover 96. Barbarez trenéra tak zaujal, že mu dal návrh smlouvy. V oněch dvou týdnech vypukla válka v Bosně a Barbarez už v Hannoveru zůstal.

Po dvou letech přestoupil do rovněž druholigového Unionu Berlín na tři roky. Dalších 12 soutěžních ročníků hrál jen v I. bundeslize. Dvě sezony strávil v Hanse Rostock a v letech 1998 - 2000 byl hráčem Borussie Dortmund. Nejlepší částí jeho kariéry byly sezony 2000 - 2006 v týmu Hamburger SV, v němž odehrál 174 utkání a dal 65 branek. Poslední dva ročníky bundesligy hrál za Bayer Leverkusen. Za reprezentaci Bosny a Hercegoviny nastoupil ve 47 utkáních a dal 17 gólů.

Kam dál?

v l / MEDIAFAX, Pavel Skramlík

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
maestro - 08.07. Odpovědět

Byl dobrej, ale precejenom uz neni nejmladsi... ale byl si dobrej Smajlík 17

maestro
danina - 08.07. Odpovědět

jo jo byl to borec

danina
willi - 08.07. Odpovědět

mel nabidku u repre, tak sem docela zvedavej jestli u ni pusobit bude (u bosensky samozrejme)

willi
Lhotka - 08.07. Odpovědět

Jestli opravdu tu nabídku dostal, dle mého ji nepřijme.

Lhotka
Doktor - 08.07. Odpovědět

Škoda že končí, byl to fakt týpek a bylo vidět že ví co dělá s míčem. Smajlík 1

Doktor
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články