Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesliga: Sobotní přípravné zápasy

1. Bundesliga - Bundesliga: Sobotní přípravné zápasy

Bundesliga: Sobotní přípravné zápasy © bundesliga.de - Tleskající trenér Cottbusu, Bojan Prasnikar.

1

06.07. - Přípravné zápasy jsou v plném proudu a sobota nebyla výjimkou. V akci bylo hned sedm bundesligových týmů, z nichž se jeden musel smířit s porážkou. Podrobnosti naleznete uvnitř článku.

Prozatím hrají bundesligové týmy s většinou soupeřů, kteří jsou o třídu horší. Dokazují to i jednostranné výsledky, kdy týmy vyhrávají vysokým skóre a zároveň neinkasují. V sobotu absolvovaly týmy Cottbus, Moenchengladbach, Karlsruhe, Bielefeld, Leverkusen, Frankurft a Bochum další přípravné zápasy. Bohužel jeden z vyjmenovaných týmů se musel tentokrát sklonit nad protivníkem.

FC Energie Cottbus - Doebelner SC 5:0 (3:0)

FC Energie Cottbus obstál ve svém prvním letním přípravném zápase proti týmu z oblastní ligy, Doebelner SC.

FC Energie Cottbus: Tremmel (27. Piplica (57. Pentke)) - Da Silva (46. Pavicevic), Radeljic (46. Mitreski), Cvitanovic (46. Burca), Atan (46. Ziebig) - Kukielka (46. Bassila), Rost (46. Kurth) - Rangelov (65. Jelic), Skela (46. Vasiljevic (52. Atan)), Soerensen (46. Shao) - Jelic (46. Jula)

Branky: 0:1 Rangelov (17.), 0:2 Zerge (36., vlastní), 0:3 Rangelov (42.), 0:4 Jelic (85.), 0:5 Ziebig (89.)

Borussia Moenchengladbach - FC Wegberg-Beeck 4:0 (0:0)

Také Borussia zvládla přípravný zápas na nadcházející sezónu, když si poradila s FC Wegberg-Beeck. Tým trenéra Jose Luhukaye zvítězil o čtyři branky, které zaznamenali Thomas Kleine, Marko Marin, Adem Demir a Moses Lamidi.

Druhý přípravný zápas odehraje Moenchengladbach ve středu (9. července) v přípravném kempu v Bad Lippspringe proti bundesligovému konkurentovi Arminii Bielefeld.

Borussia Moechengladbach: Gospodarek (46. Heimeroth) - Levels (46. Rubink), Brouwers (46.Kleine), Heubach (46. Daems), Jaurè,,,,s (46. Voigt) - Alberman (46. Svaerd), Paauwe (46. Demir/ 74. Dorda) - van den Bergh (46. Marin), Touma (46. Schachten) - Matmour (46. Baumjohann), Colautti (46. Lamidi)

Branky: 0:1 Kleine (55.), 0:2 Marin (58.) , 0:3 Demir (64.), 0:4 Lamidi (79)

Karlsruher SC - Offenburger FV 4:0 (1:0)

I KSC vyhrál suverénně svůj třetí přípravný zápas, když porazil tým, který postoupil do tzv. „Oberliga“.

Bez zraněného Godfrieda Aduobeho (natržená šlacha), Andrease Goerlitze (hlezenní kloub) vyhrálo Karlsruher i tak 4:0 a trenér Edmund Becker měl důvod ke spokojenosti. Zápasu přihlíželo 1.500 diváků.

Karlsruher SC (1. poločas): Miller - Fischer, Langkamp, Franz, Tewelde - Porcello, Buck - Freis, Stindl, Iashvili - Kapllani
Karlsruher SC (2. poločas): Kornetzky - Celozzi, Sebastian, Stoll, Eichner - Staffeldt, Carnell - Timm, da Silva, Tewelde - Kennedy

Branky: 1:0 Tewelde (33.), 2:0 Timm (50.), 3:0 da Silva (70.), 4:0 Staffeldt (89.)

Arminia Bielefeld - FC Kreuztal 08 10:0 (4:0)

Druhou největší výhrou v sobotních přípravných zápasech se prezentoval tým, který se minulou sezónu se štěstím zachránil. Rozdíl mezi soupeřícími týmy byl v počtu deseti branek!

Arminia Bielefeld (1. poločas): Riemer - Kirch, Bollmann, Herzig, Schuler - Kamper, Janjic, Tesche, Halfar - Wichniarek, Versick
Arminia Bielefeld (2. poločas): Hartmann - Korzynietz, Rodenberg, Kucera, Rau - Marx, Janjic, Kauf, Nkosi - Eigler, Sadik

Branky: 1:0 Kirch (5.), 2:0 Wichniarek (28.), 3:0 Versick (35.), 4:0 Janjic (42.), 5:0 Kucera (50.), 6:0 Janjic (65.), 7:0 Eigler (68.), 8:0 Sadik (71.), 9:0 Sadik (73.), 10:0 Nkosi (80.)

Bayer Leverkusen - Darmstadt 98 4:1 (4:0)

Také druhý zápas Bruna Labbadii jako trenéra Bayer 04 Leverkusen měl sladkou tečku v podobě výhry. V jeho rodném městě vyhrál Leverkusen druhý přípravný zápas.

Eintracht Frankfurt - Hochtaunus-výběr 11:0 (7:0)

V prvním přípravném zápase slavil Eintracht před 2.000 diváky vysokou výhru 11:0. Vše načal Michael Fink již ve třetí minutě zápasu a otevřel tak své šance na vstřelení hattricku, který v 88. minutě dokonal.

Eintracht Frankfurt:
Nikolov (46. Lehmann) - Theuerkauf, Chris (60. Hess), Russ, Ochs (60. Moessmer) - Steinhoefer, Fink, Ljubicic, Toski - Meier (60. Mayer), Heller (60. Tsoumou)

Branky: 0:1 Fink (3.), 0:2 Meier (17.), 0:3 Ljubicic (18.), 0:4 Heller (19.), 0:5 Fink (33.), 0:6 Steinhoefer (37.), 0:7 Heller (43.), 0:8 Toski (57.), 0:9 Ljubicic (82.), 0:10 Tsoumou (85.), 0:11 Fink (88.)

VfL Bochum - Anorthosis Famagusta 1:2 (0:1)

Před 2.000 diváky ve Wanner Sportpark hned ve svém prvním přípravném utkání Bochum podlehla svému soupeři 1:2 (0:1). Soupeřem ji byl mistr z Kypru, Anorthosis Famagusta.

VfL Bochum 1848: Fernandes (46. Renno) - Maltritz (45.Fabian), Mavraj, Pfertzel (46. Concha), Grote (45.Boenig) - Zdebel (45.Freier), Fuchs (45. Dabrowski), Imhof (45. Schmidtgal), Ono (45.Schroeder) - Sestak (45. Mieciel), Hashemian (45. Gueclue)

Branky: 0:1 Sosin (31.), 1:1 Dabrowski (75., penalta), 1:2 Tiquinho (77.)