Zpět na » 1. Bundesliga » Rensing: Přichází můj čas

1. Bundesliga - Rensing: Přichází můj čas

Rensing: Přichází můj čas © -

0

Líbilo se

05.07. - Celou svou dosavadní kariéru mezi dospělými strávil ve stínu legendy Bayernu Mnichov Olivera Kahna. Po konci kariéry bývalého reprezentačního brankáře by měl Michael Rensing zaujmout pozici gólmanské jedničky Bayernu.

Nahradit v bráně FCB Oliho Kahna nebude lehkým úkolem a Rensing se musí připravit na velký tlak. Čtyřiadvacetiletý brankář se i přesto na tuto výzvu těší.

"Tak dlouho jsem se na tento okamžik těšil a konečně přichází. Budu se snažit ještě více než dosud," slíbil fanouškům Rensing.

"Samozřejmě na mě bude zaměřena větší pozornost než dříve, a tak mě čeká zcela odlišná sezona. Ale věřím, že na případnou kritiku odpovím svými výkony," pokračoval fotbalista, který celou svou kariéru strávil v Bayernu.

Velkou důvěru cítí mladý gólman od nového trenéra Mnichovanů Jürgena Klinsmanna. "Michael Rensing začne sezonu jako jasná jednička. Chceme mu pomoct v jeho vývoji, dáme mu čas, budeme ho všemožně podporovat," řekl kouč.

Kádr Bayernu je ve všech řadách nabitý kvalitními fotbalisty, ovšem někteří kritici vidí slabinu na postu brankáře. Rensing není příliš zkušený a bavorský klub měl podle některých raději investovat peníze do prověřeného brankáře se zkušenostmi z mezinárodních pohárových utkání. Místo toho přišel pouze Butt, který má už nejlepší léta za sebou a zaskočí jen tehdy, neustojí-li Rensing tlak prvního brankáře.

Klinsmann však takovou kritiku odmítá: "Michael je vynikající brankář, má na Bundesligu i mezinárodní kopanou."

Za pravdu mu dává i rekordní Rensingova bilance. Ten totiž v Bundeslize nastoupil dosud k 23 zápasům a ani jedenkrát neodešel poražen. Vždy však pouze zaskakoval za Kahna a nebyl na něj vyvíjen ten enormní tlak, který zažívá jednička Bayernu. Letos už přijde. Dokáže ho mladý brankář ustát?

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maik4 - 05.07. Odpovědět

Dobrý golman,ještě ani ne tak starý,takže by mohl něco dobřet odchytat,akorat zkušeností s velkých zápasů má málo,ale tak jednou je nabrat musí,a to bude teď.... Jinak Kahn,jeden z nejlepších golmanů co kdy byly..... Smajlík 18

Maik4
willi - 05.07. Odpovědět

podle me ma zkusenosti prave z velkych zapasu, dvakrat hral LM z toho oboukrat proti ac milan a oboji byla remiza 2:2

willi
sitko - 05.07. Odpovědět

Má už sice nějaké zkušenosti z pohárové Evropy, ale ještě se určitě nedá říct, že by byl zkušený. Je spousta 24-letých brankářů, kteří už toho zažili více než on.

sitko

Jürgen Klinsmann vi co dela a myslim si ze pod nim bude Bayern hrat este vetsi a krasnejsi fotbal Smajlík 1

Stanley88

pravda

Inter Milano
willi - 05.07. Odpovědět

v brane dokaze olliho nahradit urcite, toho bych se nebal, ale v tymu ho nenahradi nikdo Smajlík 13

willi
janoas - 05.07. Odpovědět

to každopádne... Smajlík 5

janoas
Balu - 05.07. Odpovědět

Dokáže ho mladý brankář ustát?
na to jsem zvědav

Balu
Reklama
Témata článku
Anketa

Ustojí Rensing tlak?

Ano, bude chytat stabilně (63)

Ano, bude chytat stabilně 88,7%

Ne, vytlačí ho Butt (8)

Ne, vytlačí ho Butt 11,3%
Celkový počet hlasů: 71
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články