Zpět na » 1. Bundesliga » Páteční přípravné zápasy: Dvě výhry a jedna remíza

1. Bundesliga - Páteční přípravné zápasy: Dvě výhry a jedna remíza

Páteční přípravné zápasy: Dvě výhry a jedna remíza © -

0

05.07. - Zatímco týmy z Wolfsburgu a Hannoveru se při přípravném zápasu těšily z výhry, 1. FC Köln se musel spokojit s remízou.

V plném proudu běží přátelské zápasy, kterými se týmy připravují na nadcházející sezónu. V pátek se hrály další z nich a my vám přinášíme jejich krátký souhrn.

VfL Wolfsburg - VfB Lübeck 3:0 (0:0)

VfL Wolfsburg zůstal i při svém čtvrtém přípravném zápase neporažen. Bundesligista vyhrál na stadiónu Lohmühle před 1500 diváky nad VfB Lübeck 3:0, když poločas skončil smírně 0:0. Jednu branku vstřelil Zvjezdan Misimovic (53.) a hned dvě branky si připsal Daniel Baier (60., 86.).

Trenér Felix Magath použil do utkání dohromady 22 hráčů. Nasazen byl i mistr světa Cristian Zaccardo, který měl problémy s achilovkou.

Největší šanci prvního poločasu měl útočník VfL, Edin Dzeko.

Magath vyslovil svému protivníku kompliment

Magath vystřídal na druhý poločas kompletní sestavu. Hráči Wolfsburgu cítili v zápase těžké tréninkové dávky, které v současných dnech mají. Přesto se v 53. minutě prosadil Zvjezdan Misimovic a získal tak pro svůj tým vedení.

O sedm minut později se měnilo skóre znovu, když se trefil v 60. minutě Daniel Baier. Ten samý hráč pak přidal krátce před koncem utkání další branku a završil tak svůj skvělý výkon v utkání.

„Hlavně v prvním poločase jsme si vše zbytečně komplikovali. Samozřejmě, měli jsme teď poslední týden těžký trénink, ale to nemůže být výmluva. Kompliment ale musím dát i našemu soupeři, který hrál se svým mladým mančaftem opravdu dobře,“ řekl Magath.

WfL Wolfsburg (1. poločas): Lenz - Riether, Zaccardo, Costa, Schä,,,,,,fer - Laas, Gentner, Marcelinho, Dejagah - Radu, Dzeko

WfL Wolfsburg (2. poločas): Platins - Adlung, Šimůnek, Madlung, Alvim - Santana, Baier, Misimovic, Esswein - Boakye, Niang

Branky: 0:1 Misimovic (53.), 0:2 Baier (60.), 0:3 Baier (86.)

1. FC Köln - Austria Kaernten 2:2 (0:0)

Před 511 diváky se rozešly týmy 1. FC Köln a Austria Kaernten (Korutany - pozn. redaktora) smírně 2:2. V celém zápase chyběl moment překvapení a Köln se úplně vytratil ze hřiště. Šancí bylo opravdu pomálu.

Také tým z Kaernten, i když rakouská liga začíná v nadcházejících týdnech, nebyl v první půli vůbec vidět. V prvním poločase stály za to jenom dvě standardní situace korutanských. Největší šance prvního poločasu přišla ve 45. minutě z kopačky rakouského hráče, když vyslal střelu na brankáře Wolfsburgu a ta minula jeho bránu o centimetry.

První branka padla krátce po poločase. Střelou do šibenice se uvedl Matthias Dollinger a Austria Kaernten se ujala vedení 1:0.

„Nema“ zařídil vyrovnání

Po krásném pasu přes střed hřiště od Ümita Özata se nemýlil v 61. minutě Nemanja Vucicevic a bylo srovnáno - 1:1.

I přesto, že po přestávce padly hned dva góly, byl to opravdu fotbal k utrpení. Svoji druhou trefou zápasu, v 77. minutě, zařídil Matthias Dollinger opět svému týmu vedení.

Jako ve svém prvním přátelském zápase proti Rapidu Vídeň, i tady chtěli kolínští zápas otočit, ale na více než branku z 83. minuty a srovnání skóre na 2:2 se nezmohli.

Hannover 96 - SV Ramlingen 6:1 (5:0)

Pro Hannover 96 to byl první přípravný zápas před nadcházející sezónou 2008/2009. O to je více pro fanoušky potěšující, že přesvědčivě vyhráli.

Branky za Hannover nastříleli: nově příchozí Jan Schlaudraff vsřelil dvě branky a po jedné se trefili Christian Schulz, Jan Rosenthal, Jiří Štajner z penalty a Mike Hanke.

Hannover 96 (1. poločas): Fromlowitz - Balogun, Ismael, Eggimann, Tarnat - Lala, Rosenthal, C. Schulz, Bruggink - Schlaudraff, Štajner

Hannover 96 (2. poločas): Jesen - Zizzo, Hofmann, Fahrenhorst, Rausch - Yankov, Balitsch, B. Schulz, Pinto - Schlaudraff, Hanke

Branky: 0:1 C. Schulz (2.), 0:2 Schlaudraff (5.), 0:3 Rosenthal (18.), 0:4 Štajner (30.), 0:5 Schlaudraff (38.), 1:5 Becker (78.), 1:6 Hanke (84.)