Zpět na » 1. Bundesliga » Veletoč v případu Bellaid

1. Bundesliga - Veletoč v případu Bellaid

Veletoč v případu Bellaid © -

0

Líbilo se

05.07. - „Bellaid zůstane ve Štrasburku,“ řekl ve čtvrtek při svém výstupu předseda Eintrachtu Frankfurt, Heribert Bruchhagen. Reprezentant do 21 let ale obdržel ve Frankfurtu smlouvu na čtyři roky.

Již půl roku si mnulo vedení týmu Eintracht Frankfurt ruce a toužebně doufalo, že by mohlo získat právě 1,89 metru vysokého a 83 kila vážícího obránce Štrasburku. Nakonec se vše podařilo a Bellaid se může těšit na Bundesligu.

Z první francouzské ligy tak do Bundesligy míří Habib Bellaid. Za reprezentaci do 21 let nastoupil již devětkrát a jednou se radoval ze vstřelené branky. V Ligue 1 nastoupil i přes svůj nízký věk ke 46 zápasům a zkušenosti sbíral doposud i v pěti zápasech poháru UEFA.

Ballid se narodil 28. května 1986 v Paříži a ve Frankfurtu podepsal čtyřletou smlouvu do 30. června 2012.

„Habib Bellaid je mladý, technicky velmi vybavený a hlavičkově silný obránce, který do týmu přinese hodně potenciálu," řeklo vedení klubu. Po výpadku Aleksandara Vasoskiho je angažování Bellaida logický krok. Při dnešním, sobotním, utkání nasazen do hry ještě nebude.

„Hráč už tu byl a chtěli jsme ho,“ vysvětloval znovu Bruchhagen.

Odstupné se pohybovalo nejdříve ve výši 5 miliónů eur, ale z toho nakonec sešlo. Dohodnutá částka, za kterou Bellaid přestoupil, má hodnotu 2,5 miliónu eur (necelých 60 miliónů Kč).

Kam dál?

Pavel Nadrchal / Kicker.de / Eintracht.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Oggy - 05.07. Odpovědět

Bellaid je talentovaný obránce, Frankfurtu se povedl skvělý obchod.

Oggy
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články