Zpět na » 1. Bundesliga » Překvapení! Trénink BVB před 9000 fanoušky

1. Bundesliga - Překvapení! Trénink BVB před 9000 fanoušky

Překvapení! Trénink BVB před 9000 fanoušky © kicker.de - Jürgen Klopp

0

Líbilo se

04.07. - Přibližně 9000 fanoušků sledovalo trénink týmu BVB Dortmund. Když si k tomu přidáme i počasí, které teď doslova řádí (35 stupňů C), je to opravdu ohromující.

Hned sedm televizních stanic a 70 nejrůznějších novinářů slídili okolo týmu, který má být v sezóně 2008/2009 černým koněm soutěže. Vše probíhalo pod taktovkou nového trenéra Jürgena Kloppa.

„Zájem médií o Borussii Dortmund je nezlomě velký a samozřejmě, že nás to těší,“ řekl na tiskové konferenci, která byla na domovském serveru BVB vysílána živě, Hans-Joachim Watzke.

Velký zájem o Dortmund dokumentuje i fakt, kolik bylo prodaných permanentních vstupenek na nadcházející sezónu. „Chceme vytvořit mančaft, kde zúročíme talenty nových a mladých hráčů,“ vyjádřil se Watzke. Nepřímo tak poukazoval na průměrný věk nově příchozích osmi hráčů, který je okolo 22 let. Dále zdůraznil heslo, kterým se chtějí ubírat: „ofenzivní trpělivost“. „Dáme trenérovi potřebný čas, aby tým dospěl.“ Zároveň ale stanovil cíl, který má mít horizont roku 2011, ve kterém by měl klub konkurovat a být na stejné úrovni, jako jsou nyní Hamburk SV nebo VfB Stuttgart.

„Lepší, úspěšnější a stálý,“ tak si představuje v nadcházející sezóně svůj tým Borussii Dortmund, trenér Jürgen Klopp. „Prostě hrát fotbal, který se líbí lidem,“ dodal.

Zároveň má trenér o čem přemýšlet. Není si zcela jistý, jaký systém pro svůj tým zvolí. Rýsují se například systémy: „plochá čtyřka“, „kosočtverec“ nebo systém 4-2-3-1. Svoje rozhodnutí musí vymyslet během pěti týdnů, kdy hraje Dortmund pohárový zápas. Nejde jenom o to, jak hrát, když má tým balon, ale také, jak se bránit, když má balon soupeř.

Dortmund má dobrý tým, otázkou ale zůstává, zda ho dokáže zúročit v soutěži.

Kam dál?

Pavel Nadrchal / bvb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak Bundesliga má nejlepší fanoušky na světě to se ví konkurenci má jedině v PL kde na trénink Manchesteru vloni přišlo 15 tisíc lidí,což byl rekord počtu diváku na trénink,jinak na hammers chodí 2000 což je taky dobrý Smajlík 7

West Dave 8.1
junino - 04.07. Odpovědět

To snad neni ani možný Smajlík 2

junino
Arjen! - 04.07. Odpovědět

Byl sem na zapase kdyz hral Dortmund s Mainzem a fanousci byly perfektni....zejmena sektor domacich vlajkonosu za branou byl slyset cely zapas tak ze sem neslysel vlastni slovo....BVB ma nejlepsi fanousky v lize Smajlík 18

Arjen!
willi - 04.07. Odpovědět

ty ma konkurent schalke (co se vernosti tyka)

willi
PROKYN - 04.07. Odpovědět

tak to je proste deutchland...zeme sportu zaslibena Smajlík 3 Smajlík 3 trošku jim to zavidim

PROKYN

aj tak im neverím, budú bojovať o záchranu mladí chlapci z Dortmundu ;-)

pipopipo
willi - 04.07. Odpovědět

v nemecku sou takovy cisla normalni pripravny zapasy bejvaj nekdy i vyprodany

willi
willi - 04.07. Odpovědět

*normalni, kdyz se stymem stalo neco mimoradnyho, vybornej prestup apod.

willi
Dragi - 04.07. Odpovědět

9000 lidí nechodí ani na zápasy české ligy natož na trénink :)

Dragi
bumik - 04.07. Odpovědět

Tak třeba na Slávku zrovna těch 9 000 přijde.

bumik
KaPi - 04.07. Odpovědět

No jo no, ale v Německu je prostě fotbal brát jako národní sport, lidi na svazu tam dělají vše pro to, aby se hrál dobrý fotbal a Budesliga patřila mezi nejlepší soutěže... Kdo tohle dělá u nás? Košťál, Mokrý? Kluci ne, tohle nikdy nebude v ČR OK, dokud tyhle papalášová nezvyhou! Smajlík 19

KaPi

a navíc si srovnej kapacitu stadionú

toPloRdCZE
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články