Zpět na » 1. Bundesliga » Středeční přípravné zápasy: Wolfsburg vyhrál 9:0

1. Bundesliga - Středeční přípravné zápasy: Wolfsburg vyhrál 9:0

Středeční přípravné zápasy: Wolfsburg vyhrál 9:0 © -

0

03.07. - Středeční přípravné zápasy se nesly ve znamení velkých výher. 1. FC Kolín porazil Rapid Vídeň. VfL Wolfsburg porazil VFC Anklam. VfB Stuttgart si poradil s FC Löffingen a Karlsruher SC zdolal VfB Bühl.

Hned v prvním „ostrém“ přípravném zápase se museli hráči 1. FC Kolín vydat ze všech svých sil, aby porazili rakouského mistra, Rapid Vídeň. Po poločase, kdy prohrával 0:1, se Kolín zvednul a připsal si cenné vítězství v poměru 3:2. Rakouský mistr vedl už 2:0, když se v osmé minutě trefil Christian Thonhofer a v minutě padesáté Branko Boskovic. V té době se zdálo, že Kolín už s výsledkem nemůže nic udělat. Opak byl pravdou. Po třech brankách: Roda Antar (50.), Matthias Scherz (68.) a Michael Gardawski (72.) německý tým zápas otočil ve svůj prospěch.

Méně námahy měl VfL Wolfsburg při výhře 9:0 (3:0) nad týmem VFC Anklam. Před 900 diváky se ukázali ex-Cottbusani Sergiu Radu a Vlad Munteanu, kteří po svém přestupu do Wolfsburgu prozatím nejsou spokojeni. Dva góly zaznamenal nově příchozí Mahir Saglik. Další trefy zaznamenali Alexander Madlung, Grafíte a Alexander Essweini. Do zápasu nenastoupil 26letý Ital Christian Zaccardo, který stále bojuje s achilovkou.

VfB Stuttgart porazil pro změnu v přípravném zápase FC Löffingen 14:0. Za Stuttgart nastoupili i nově příchozí Martin Lanig a Jan Šimák. Na trávník se dostala i finská akvizice Ari Nyman. Tři trefy si připsali za Stuttgart Danijel Ljuboja a Sven Schipplock. Dvě trefy před 2000 diváky vstřelili Alexander Farnerud, a Cacau. Po jedné brance zaznamenali Jan Šimák, Yildiray Bastürk, Sami Khedira a Roberto Hilbert.

Nejlepším střelcem středy v těchto přípravných zápasech se tak stal útočník Edmond Kapllani, který vstřelil za Karlsruher SC hned pět branek a jeho tým vyhrál 13:0 (6:0). Také nově příchozí Antonio da Silva oslavoval své tři trefy. Zbylé trefy před 2500 diváky vstřelili Joshua Kennedy, Tim Sebastian, Timo Staffeldt, Lars Stindl, Michael Mutzel a Stefano Celozzi.