Zpět na » Serie B » Bari přejelo druhé Empoli a na Play off ztrácí 5 bodů

Serie B - Bari přejelo druhé Empoli a na Play off ztrácí 5 bodů

Bari přejelo druhé Empoli a na Play off ztrácí 5 bodů © orgogliobari.it - Hráči FC Bari

5

06.04. - REVIEW Již více než měsíc trvá neporazitelnost obrozeného Bari. Naposledy jeho sílu poznalo aktuálně druhé Empoli. Toskánský celek schytal na jihu Itálie na poměry druhé italské ligy celkem slušný debakl 0:3. Bari opět potvrdilo famózní momentální formu. Doma vyhrálo pět z posledních šesti zápasů.

Nasazení ofenzivní trojice útočníků hned od samého začátku utkání se domácím vyplatilo. Ačkoliv prvním nebezpečným mužem zápasu byl hostující útočník Maccarone, který má bohaté zkušenosti i se Serii A, do vedení šli domácí. Skóre zápasu otevřel využitím rychlého protiútoku záložník Sciaudone.

Sedm minut po návratu z kabin rozjásal dvacetitisícovou návštěvu útočník Galano, který vstřelil pravděpodobně minimálně týmový gól roku. Akci založil Nadarevic centrující z levé strany, jehož přihrávku Galano akrobaticky přetavil nůžkami v druhou branku domácích. Pojistku pak přidal i další útočník Joao Silva a Galletti mohli slavit.

Bari se díky dnešnímu vítězství dostalo na pětibodový rozdíl od osmého místa, které bude v letošním ročníku Serie B zaručovat účast ve vyřazovacích bojích. Bohužel situaci jihoitalského celku komplikují neustálé finanční problémy, které mají za výsledek aktuální odečet 3 bodů. Po sezóně navíc bude Bari doufat v rychlé nalezení nového investora. Jeho absence by totiž měla za následek přeřazení klubu možná až do Serie D.

Dalším vítězstvím se k přímému postupu přiblížilo sicilské Palermo. Rosaneri se v prvním poločase proti v poslední době tápajícímu Avellinu prosadit nedokázali, ale vše zvládli napravit v půli druhé. Dvě branky zajistily Sicilanům posun v tabulce na kvótu 66 bodů a 9 kol před koncem mají na třetí Cesenu náskok 14 bodů. Návrat do Serie A bude zřejmě v jejich případě velmi rychlý.

Bari - Empoli 3:0 (1:0)
Branky: 21. Sciaudone, 52. Galano, 74. Silva

BARI (4-3-3) Guarna; Sabelli (86. Lugo), Ceppitelli, Polenta, Calderoni; Defendi, Fossati, Sciaudone; Galano (75. Lores Varela), Joao Silva (78. Cani), Nadarevic.

EMPOLI (4-3-1-2) Bassi; Laurini (61. Mario Rui), Tonelli; Rugani, Hisaj; Moro (77. Signorelli), Valdifiori, Castiglia; Verdi (53. Pucciarelli); Tavano, Maccarone.