Zpět na » Serie A » Juve a Neapol začínají nejdříve

Serie A - Juve a Neapol začínají nejdříve

Juve a Neapol začínají nejdříve © fotbalportal.cz - Lega Calcio

0

Líbilo se

01.07. - Po nich začnou přípravu na příští ročník Serie A i ostatní ligové týmy. Zde najdete termíny začátku a místa přípravy některých z nich. Neapol a Juventusu jsou prvními, následují Fiorentina a Siena. Poslední se sejde tým AS Řím.

Evropský šampionát prodloužil dovolenou těm, kteří se ho nezúčastnili. Serie A se uzavřela 18. května, tedy před 6 týdny. Prázdniny Neapole a Juventusu se však chýlí neúprosně ke konci. Reja a Ranieri, trenéři Neapole respektive Juventusu, budou prvními, kdo vkročí do sezóny 2008/2009. Předčasný návrat z dovolených však vadí málokomu, protože může znamenat také návrat do pohárové Evropy.

Ve čtvrtek 3. července se sejde Neapol, důvodem je účast v Poháru Intertoto. Kvůli němu odehrají Rejovi svěřenci první opravdový zápas sezóny již 19. července. Připravovat se tým se bude v Jennersdorfu v Rakousku. Čtvrtého července se ve Vinovu sejde Juventus Turín, i když zdaleka ne v kompletním složení. Účastníci Eura si užijí o několik týdnů volna od klubových povinností více. Předkolo Ligy mistrů, kterého se bianconeri účastní, se bude hrát 12. nebo 13. srpna, odveta o dva týdny později. Dostat se do Ligy mistrů je prvním cílem sezóny a Ranieri bude tým připravovat v Pinzolu.

To samé platí pro Fiorentinu, která se sejde 7. července ve Florencii. Dvanáctého července se Prandelliho tým přesune a bude se připravovat v Castelrottu. Další na řadě je Siena, která sice nemá evropské povinnosti, ale sejde se již 7. července, aby pak o necelé dva týdny později zamířila do Norcie, kde povede přípravu na příští sezónu trenér Giampaolo.

Předčasný sraz by jistě uvítali milánští, protože by to znamenalo boj o Ligu mistrů, avšak pro tento rok si rossoneri odpočinou déle. Kvalifikovali se totiž jen do Poháru UEFA. Přesto začne příprava o týden dříve, než tomu bylo v loňském roce. Sraz je 16. července v tréninkovém areálu Milanello. Doma se budou připravovat také týmy Cagliari (od 14. července v Assemini) a AS Řím.

Giallorossi jsou největšími opozdilci, přípravu začínají až 21. července. Prvním oficiálním zápasem pro AS Řím je italský Superpohár 24. srpna, ve kterém se utkají opět s Interem Milán. Ten se zavře do tréninkového kempu pod vedením nového trenéra Mourinha, sraz má 16. července a o tři dny později jede pracovat do Riscone di Brunico.

Nejoblíbenější destinací jsou hory, pokud možno italské. Kromě Neapole se mimo Itálii vydají jen CFC Janov a Palermo, kteří se budou připravovat v Rakousku. Tým rossoblu bude od 20. července v Neustiftu, sicilský tým se vydá 14. července do Bad Kleinkirchheim. Prvního srpna se však oba týmy vracejí a pokračují v přípravě v Itálii.

Kam dál?

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Michal Šušák / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ojakub - 01.07. Odpovědět

Super údaje, jen by to mohlo být i v ostatních nejlepších ligách (PL, PD, Bundesliga) Smajlík 13

ojakub

Fiorentina nepostupi ani do LM z predkola LM

Ac MiLaNoO
Maty - 01.07. Odpovědět

Ani nevíš, koho dostane, a už jí odsuzuješ. Ale jó, chápu, ta zlost, že vy LM nehrajete je velká. :)

Maty
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články