Serie A - Bologna a Chievo se vrací do Serie A

Bologna a Chievo se vrací do Serie A © goal.com - Chievo Verona

0

01.06. - Serie A sice skončila 18. května, ale na své nové účastníky v následujícím ročníku si musela počkat do nedělního odpoledne. Sestupující Livorno, Parmu a Empoli vystřídá Chievo Verono a Bologna. O třetím postupujícím se rozhodne v play-off, kam postoupili celky Lecce, Albinoleffe, Brescie a Pisi.

Chievo Verona vyhrála letošní ročník Serie B o bod před Bolognu, díky domácí remíze s Bari poměrem 2:2. Domácí šli do vedení už v sedmé minutě, kdy se prosadil Iunco, o šest minut později ale hosté srovnali zásluhou Cavalliho. V 17. minutě Iunco přidal svou druhou branku a poslal Chievo opět do vedení. Konečné skóre uzavřel v 72. minutě hostující Santoruvo, který proměnil pokutový kop.

Bologna si byla vědoma, že pokud by v domácím utkání proti Pise nezískala všechny body, ztratila by tak přímý postup do Serie A a musela by jít do play-off. O vítězství domácích rozhodl už v 9. minutě veterán Massimo Marazzina, který proměnil penaltu po faulu na Fava a poslal tak Bolognu do Serie A.

Ani vítězství Lecce nad Vicenzou poměrem 1:0 nezajistilo domácímu celku přímý postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Jedinou branku zápasu vstřelil v 18. minutě Angelo. Lecce tedy bude hrát společně s Albinoleffe, Bresciou a Pisou play-off, ze kterého vítěz postoupí do Serie A. Sestupujícími celky do Serie C jsou Cesena, Spezia a Ravenna.