Zpět na » Serie A » Italským týmům se v Evropě nedařilo

Serie A - Italským týmům se v Evropě nedařilo

0

05.10. - Italské týmy v Evropě: Týmy ze Serie A na tenhle týden budou chtít jistě rychle zapomenout. AC Milan si uřízl ostudu v Celtic Parku, Palermo, Empoli a Sampdoria vypadly v 1. kole Poháru UEFA a velký favorit Fiorentina postoupila až na penalty přes nizozemský Groningen.

Více informací o evropských pohárech naleznete na FotbalPortalu zde:

Liga Mistrů

Inter Milan - PSV Eindhoven 2:0 (15´ Zlatan Ibrahimovič (pen.), 31´ Zlatan Ibrahimovič)

Inter Milan v prvním kole podlehl na hřišti Fenerbahce Istanbul po ostudném výkonu 0:1 a tak v domácím zápase proti PSV si chtěl uklidnit fanoušky. Aktivně však začali hosté, když ve 12. minutě protáhl brankáře Julio Cesara dánský záložník Kenneth Perez. O tři minuty později fauloval Kromkamp v pokutovém území Ibrahimoviče, který následnou penaltu sám s přehledem proměnil. Druhou branku si švédský kanonýr připsal v 31. minutě, když přetažený centr hlavou usměrnil za záda chybujícího brazilského brankáře Gomese. Ve druhém poločase Inter kontroloval zápas. V 65. minutě byl po nešikovném zákroku a druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Christian Chivu, hosté však početní výhodu nedokázali využít. Na konci zápasu byl ještě vyloučen David Suazo za úder loktem do obličeje Salcida.

Inter Milán: Julio César, Maxwell, Cristian Chivu, Walter Samuel, Javier Zanetti, Esteban Cambiasso, Luis Figo, Santiago Solari (70. Francesco Bolzoni), Dejan Stankovič, Hernán Crespo (61. Davide Suazo), Zlatan Ibrahimovič

Manchester United - AS Řím 1:0 (70´ Rooney)

V loňské sezoně United na Old Trafford deklasovali římský celek 7:1, Římané chtěli domácím oplatit porážku. První poločas nenabídl divákům nijak oslnivý fotbal, za zmínku stojí dalekonosné pokusy hostujícího kapitána Francesca Tottiho. Poté zahrozili také domácí, ale Rooneyho pokus zneškodnil gólman Curci a Ronaldova hlavička šla těsně nad branku. Druhá půle již nabídla o hodně zajímavější fotbal. Vidič chyboval a nabídl tak slibnou šanci Tottimu, který však branku přestřelil. Za United hrozili zejména Rooney a Ronaldo, kteří vyvíjeli na soupeře tlak a dostávali se do šancí. V 66. minutě naskočil Carrick na Mancini, ale penalta se nepískala. V 70. minutě se však dočkali domácí. Nani našel ve vápně osamoceného Rooneyho a ten "angličanem" rozvlnil síť za Curciho zády. Hosté se poté snažili vyrovnat ale United odolali. AS Řím po dobrém výkonu odjeli z Manchesteru s prázdnou.

AS Řím: Gianluca Curci, Cicinho, Philippe Mexes, Juan, Max Tonetto, Alberto Aquilani (62. David Pizarro), Daniele de Rossi, Ludovic Giuly (80. Mauro Esposito), Alessandro Mancini (74. Mirko Vucinic), Simone Perrotta, Francesco Totti

Celtic Glasgow - AC Milan 2:1 (62´ Stephen McManus 90´ Scott McDonald - 68´ Kaká (pen.))

Oba týmy se utkaly v loňském čtvrtfinále a AC Milan postoupil po brance Kaká v nastavení. Zaplněný Celtic Park v hustém dešti v prvním poločase moc pěkných fotbalových situací neviděl. Milan častěji držel míč na kopačkách a vytvořil si jednu velmi slibnou šanci. Seedorf obloučkem našel Pippa Inzaghiho, ale míč milánskému útočníkovi utekl a bylo po šanci. Začátek druhé půle patřil domácím, byli aktivnější, ale Milan hrozil z brejků. Přesto v 62. minutě se Celtic dostal do vedení po Hartleyově rohovém kopu doklepl míč do sítě Stephen McManus. V 68. minutě však bylo srovnáno. Ambrosini byl v pokutovém území nedovoleně bráněn a následnou penaltu s přehledem proměnil Kaká. O výsledku zápasu se rozhodlo až v nastavení. Caldwell vystřelil k tyči, Dida míč pouze vyrazil před sebe kde stál Scott McDonald, který zajistil domácím 3 body. Za okamžik vběhl na hřiště domácí fanoušek, který poplácal Didu přes krk a brazilský brankář sehrál divadelní představení, na které se jen tak nezapomene. AC Milan tak odjel ze Celtic Parku s prázdnou.

AC Milán: Nelson de Jesus Dida (90. Zeljko Kalač), Daniele Bonera, Marek Jankulovski, Alessandro Nesta, Massimo Oddo, Massimo Ambrosini, Gennaro Gattuso, Kaká, Andrea Pirlo, Clarence Seedorf (55. Yoann Gourcuff), Filippo Inzaghi (77. Alberto Gilardino)

Pohár UEFA

Curych - Empoli 3:0 (37´ Kollar, 78´ Abdi, 82´ Alphonse)

The Azzurri v prvním zápase porazili švýcarský celek 2:1 a s nadějí na postup nastupovali na hřiště. Domácí však byli po celý zápas aktivnější a hráči Empoli byli v ofenzívě naprosto bezzubí. Domácí se ujali vedení v 37. minutě. Curych zahrával roh míč do sítě poslal obránce Sebastian Kollar. Do druhého poločasu vstoupilo Empoli o hodně aktivněji a velkou šanci měl Francesco Marianini, ale byl v ofsajdu. Empoli se snažilo, ale zapomnělo na zadní vrátka a Almen Abdi zvýšil náskok domácích na 2:0. Empoli vrhlo všechny síly do útoku, ale smrtelnou ránu zasadil osm minut před koncem zápasu z brejku Alexandre Alphonse. Noční můru Empoli dokončil v 85. minutě vyloučený Rincon.

Celkové skóre: 4:2

Empoli: Bassi; Rincon, Marzoratti, Piccolo, Ascoli (Antonini 62); Marchisio (Giovinco 46), Marianini, Giacomazzi, Abate, Vannucchi (Pozzi 46); Volpato

Aalborg - Sampdoria 0:0

Sampdoria si postup sama zkomplikovala, když v domácím zápase pouze remizovala 2:2 a branky obdržené na domácím hřišti rozhodly o postupujícím. Hosté si byli vědomi, že pokud chtějí postoupit, musí vstřelit venku alespoň jednu branku, nejlépe pak vyhrát. Dánský celek byl však více než vyrovnaným soupeřem. Sampdoria byla aktivnější, častěji držela míč, ale co je to platné, když hosté nebyli schopni vstřelil Aalborgu branku. Za hosty nejvíce hrozil Cassano, ale ani on se nedokázal trefit. Dánové ke konci "betonovali" pokutové území a ani Montella s tím nic nedokázal udělat. Sampdoria tak doplatila na branky obdržené v domácím zápase.

Celkové skóre: 2:2

Sampdoria: Castellazzi; Campagnaro, Sala (Delvecchio 70), Lucchini; Palombo, Bellucci, Sammarco, Volpi, Ziegler (Pieri 80); Cassano (Montella 62), Caracciolo

Palermo - Mladá Boleslav 0:1 2:4pen ( 90´ Sedláček)

Palermo si ze hřiště Mladé Boleslavi přivezlo uklidňující výsledek 1:0, ačkoliv byli o hodně lepší fotbalisté Mladé Boleslavi. Domácí zápas měl být jen potvrzením toho, že sicilský celek na české týmy umí. Palermo chtělo co nejdříve vstřelil vyrovnávající branku a hrát ve větší pohodě. Domácí celek měl více ze hry, Středočechy jasně přehrával, ale nedařila se jim finální přihrávka. Rozhodčí González si poté srovnal respekt hráčů, když z ničeho nic vběhl k domácí střídačce a zřejmě kvůli nemístným protestům z ní vyloučil náhradníka Guanu. V druhé půli Boleslav stupňovala tlak a snažila se hrát více ofenzivněji. Palermu se tak otevíraly šance na brejk. Hostující trenér Sčasný nabádal hráče k větší aktivitě ale i díky poznámkám k sudímu ho González vykázal na tribunu. V úplném závěru kopali hosté roh, v nepřehledné mlýnici hráčů poslal hostující brankář Miller skluzem míč k sedláčkovi, který poslal zápas do prodloužení. V něm Palermo i Bosleslav orazítkovaly brankovou konstrukci, nakonec se však rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu. Za domácí selhali Caserty a Cavani, za Boleslav nedal Rolko. Boleslav tak postupuje do základních skupin Poháru UEFA.

Celkové skóre: 1:1

Palermo: Agliardi; Cassani, Rinaudo, Biava, Capuano; Simplicio, Migliaccio (Caserta 89), Tedesco (Diana 70), Bresciano; Cavani, Amauri (Jankovic 85)

Fiorentina - Groningen 1:1 4:3pen ( 59´ Mutu - 55´ Nevland)

Fiorentina si ze hřiště Groningenu přivezla remízu 1:1 a měla podle papírových předpokladů bez problémů vyhrát. "Fialky“ začali velmi aktivně a vytvořili si několik slibných šancí, ale bez gólového vyjádření. Nejvíce hrozil zejména rumunský kanonýr Adrian Mutu, který má v současnosti skvělou formu. Groningen si vytvářel šance spíše ojediněle. Do druhé půle vstoupili domácí opět velkým tlakem, ale byli to hosté, kteří vstřelili první branku zápasu. Nádhernou střelou se prosadil Erik Nevland. Fiorentina se však nenechala zaskočit a hned o 4. minuty později bylo srovnáno, když se po rohovém kopu prosadil Mutu. Fiorentina do soupeře bušila, ale hostující brankář Van Loo se překonával. Zápas tak dospěl do prodloužení a na penaltovou loterii. Fiorentina ve velkém drama nakonec vyhrála na penalty 4:3, když rozhodující penaltu proměnil Mutu a tým z Florencie tak postupuje dál.

Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Gamberini, Kroldrup, Pasqual; Donadel (Kuzmanovic 97), Liverani (Santana 58), Montolivo; Semioli, Mutu, Vieri (Pazzini 80)