Zpět na » Serie A » Sampdoria remizovala s Juventusem

Serie A - Sampdoria remizovala s Juventusem

Sampdoria remizovala s Juventusem © -

0

17.05. - Předehrávané utkání Série A nabídlo divákům skvělý zážitek, který byl okořeněn šestibrankovým přídělem. Dvě branky zaznamenal v dresu Juventusu Alessandro Del Piero.

Sampdoria 3:3 Juventus

(22 Cassano, 40 Maggio, 80 Montella - 7, 65 z pen. Del Piero, 16 z pen. Trezeguet)

Zápas se na poslední kolo uskutečnil v nezvyklém čase, tedy den přede všemi ostatními. Důvodem je nedělní návštěva papeže Benedikta XVI.

Sampdoria se po tomto zápase může radovat, neboť si zajistila přímý postup do Poháru UEFA, který ji zajistily lepší vzájemné zápasy se svým rivalem z Udinese.

Začátek zápasu byl ve znamení hostujícího týmu. Pokus Trezegueta se ještě neujal, ale v 7. minutě se po přihrávce Pavla Nedvěda trefil Alex Del Piero. Za Sampdorii odpovídal individuální akcí Cassano, gól z toho ale nebyl. Na 2:0 z pohledu hostujícího celku mohl zvýšit exekutor pokutového kopu, který následoval po faulu Pieriho na Del Piera. Na značku si míč nakonec položil jeho francouzský kolega Trezeguet a nedal domácímu Mirantemu šanci. O pár minut později se již ale dočkal i Cassano, jehož střele dopomohla za záda náhradního gólmana Juve Belardiho, který nastopil za odpočívajícího Buffona, teč. Ve 40. minutě již bylo vyrovnáno, když se z dálky do odraženého míče opřel Maggio a Belardi nestačil na jeho střelu včas zareagovat. Dokonalý obrat mohl být dovršen ještě do přestávky. Chiellini zastavil nedovoleně ve vápně Bonazzoliho, ovšem Cassano s nabízenou možností naložil nejhůře jak mohl a doslova trefil Belardiho.

V druhém poločase se sám Cassano snažil napravit svou chybu, opět si ale na Belardim vylámal zuby. Krátce před hodinkou hry se poroučel po druhé žluté Sissoko. Juventus šel ale v oslabení do vedení. Z již druhé penalty se tentokrát trefil Del Piero. Cassano své zaváhání z konce první půle přesto odčinil v 80. minutě, když po úprku po straně posadil míč na hlavu Montelly a zařídil tak velmi důležitý bod, který znamená jistotu přímé účasti v Poháru UEFA.

Sampdoria: Mirante, Campagnaro (Sala 61), Gastaldello, Accardi, Maggio, Sammarco, Palombo, Franceschini (Delvecchio 68), Pieri, Bonazzoli (Montella 71), Cassano
Juventus: Belardi, Zebina, Legrottaglie (Stendardo 54), Chiellini, Molinaro, Salihamidzic (Castiglia 89), Sissoko, Tiago, Nedvěd, Trezeguet, Del Piero (Marchionni 71)

Rozhodčí: Valeri
Neproměněná penalta: 45 Cassano
Vyloučení: 59 Sissoko

Více informací o Juventus FC naleznete zde.