Zpět na » Serie A » Platini a fair play Fiorentiny

Serie A - Platini a fair play Fiorentiny

Platini a fair play Fiorentiny © -

0

Líbilo se

07.05. - Na oficiálních stránkách UEFA Michel Platini oceňuje chování Fiorentiny při příležitosti semifinále Poháru UEFA proti Glasgow Rangers. „Pochvala hráčům za ocenění soupeře a klubu za přijetí hostujících fanoušků.“

Podívejte se na tuto fotku. Víte kdo je muž, kterého objímá Tomáš Ujfaluši? Jmenuje se David Weir, je mu 37 let a je symbolem týmu Glasgow Rangers, soupeře Fiorentiny v semifinále Poháru UEFA. Právě on ztělesňuje duch, se kterým skotský tým přijel do Itálie. Výsledkem bylo profesorsky odehrané obranné utkání, ve kterém tým nabídl jen pokusy o protiútoky, aby pak utnul naděje italského týmu na zisk trofeje v penaltovém rozstřelu. Zatímco Fiorentina se snažila tvořit hru, Glasgow trpělivě čekal na svou šanci. A do finále nakonec jde skotský tým a s ním David Weir. Zklamaná Fiorentina prohru sportovně přijela a nejlepší ukázkou je právě fotografie zachycující symboly obou klubů. Pro Fiorentinu fair play není nic nového: když zemřela žena Cesare Prandelliho a tým následně prohrál 0:2 doma s Interem Milán, Prandelliho svěřenci i samotný trenér se postavili před tunel vedoucí do šaten a pogratulovali vítězům. Od té doby je v Itálii zaveden „třetí poločas“ - povinné setkání a podání si rukou ve středovém kruhu. Ani tentokrát nezůstalo chování Fiorentiny bez odezvy.

Ocenění přišlo z těch nejvyšších míst evropského fotbalu. Michel Platini oceňuje ve svém prohlášení na webu UEFA tým, klub i celé město za sportovní chování, které ukázali po porážce 4:2 v penaltovém rozstřelu. Podle tohoto prohlášení „celé město výborně přijalo početnou skupinu skotských fanoušků, kteří do města přijeli. Ti, kteří neměli lístek, mohli utkání sledovat ve městě na maxiobrazovce. Fakt, že samotní Rangers vyjádřili své díky vedení Fiorentiny a obeznámili s případem i Uefu samotnou, svědčí o skvělé práci, kterou toskánský klub odvedl a také o skvělém vztahu mezi oběma tábory fanoušků. Jsem rád, že fair play a sportovní chování jsou profesionálním fotbalu stále přítomny. Přeji si, aby Fiorentina a její hráči posloužili jako příklad ostatním klubům, hráčům i fanouškům."

Kam dál?

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.

Michal Šušák / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
rf9 - 10.05. Odpovědět

Tak takhle bych si představoval budoucnost fotbalu.Jenom čest hráčům,funkcionářům a hlavně fanouškům.Úcta k soupeři chybí kolikrát i tady v diskuzních přízpěvcích.

rf9
Juwe - 07.05. Odpovědět

kdo je SS??? neapol???

Juwe
Maty - 07.05. Odpovědět

Neapol je SSC. SS momentálně patří 13. místo tabulky. Smajlík 1

Maty
Thypo - 07.05. Odpovědět

Lazio, pokud se dobře pamatuju... Smajlík 10

Thypo
- 07.05. Odpovědět

Smajlík 5

pekne od nich. tak by sa mal hrat futbal. ucte sa tupci trnavacky

MESSI177
Ibra - 08.05. Odpovědět

Nie som Trnavak, ale urcite sa s nimi nebudem obimat, nejake to nasilie, resp. emocie patria na futbal.

Ibra

nasilie patri na futbal hej? emocie nehovorim. ale je...t svetlicu ku hlave hracovi to je podla teba v poriadku hej? tak to si potom riadny chuj. inac aj ja fandim zo slovenska ziline.

MESSI177
Ibra - 08.05. Odpovědět

Tak na hracov by sa utocit nemalo, ale hlavne na skvelu a neomylnu policiu SR. Inak ja som zo Ziliny, takze volba komu fandit mi bola dana uz do vienka.

Ibra
- 07.05. Odpovědět

Až se budou objímat hráči AS a SS, to bude teprve fair-play Smajlík 6

Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články