Zpět na » Serie A » Kaká přivedl AC ke čtvrtému místu, Doni podržel naděje AS

Serie A - Kaká přivedl AC ke čtvrtému místu, Doni podržel naděje AS

Kaká přivedl AC ke čtvrtému místu, Doni podržel naděje AS © goal.com - Kaká

0

07.05. - Série A. Shrnutí kola: Kaká je od svého návratu na hřiště opět vůdčí osobností AC Milánu a má lví podíl na současném postavení klubu. Fanoušci AS Řím mohli děkovat skvělým zákrokům Doniho, který umožnil zisk tří bodů a druhý celek tabulky tak stále vyvíjí tlak na vedoucí Inter. Zklamáním kola byly naopak výkony Vieiry a Fiorentiny.

Hráč kola: Doni (AS Řím)
V nejlepší formě se ukázal gólman AS Řím v zápase se Sampdorii a jeho skvělé zákroky dlouho držely vyrovnaný stav 0:0. Desetiminutovka v druhé půli poté stačila, aby si AS Řím odvezl důležité 3 body za výhru 3:0 a stále naději na zisk Scudetta.

Osobnost kola: Kaká (AC Milán)
Díky zaváhání Fialek se výhra nad vedoucím týmem ligy dá vyvážit zlatem. Brazilská hvězda Kaká k němu pomohla měrou vrchovatou. Během pěti minut ve druhé půli nejprve nahrál na otevírací branku Inzaghimu, aby za chvíli sám prostřelil Césara a dotáhl tak AC na čtvrtou příčku.

Tým kola: Cagliari
Motivace Fiorentiny snad ani nemohla být větší, postup do Ligy mistrů měli stále ve svých rukou a po penaltové mizérii těsně před branami finále Poháru UEFA tak mohli uhájit úspěch "alespoň" v Sérii A. Sestupem ohrožený tým byl ale nad jejich síly. Cagliari si setrvání v Sérii A dozajista zaslouží a přejí jim ho nejen fanoušci AC Milánu.

Zklamání kola: Patrick Vieira (Inter)
Společně s Adrianem Mutu, který nevydržel nejhorší týden svého klubu v sezóně a na konci zápasu s Cagliari se nechal vyloučit, dostal Patrick nejhorší průměrnou známku. Jeho obří minela v 55. minutě darovala Milánu pojistku svého vedení.