Zpět na » Serie A » AC Milán porazil Inter a přeskočil Fiorentinu, která nezvládá konec sezóny

Serie A - AC Milán porazil Inter a přeskočil Fiorentinu, která nezvládá konec sezóny

AC Milán porazil Inter a přeskočil Fiorentinu, která nezvládá konec sezóny © goal.com - Kaká

0

04.05. - Série A, review: Fanoušci AC Milánu se mohou radovat, neboť se vyplnilo to, v co snad již před nějakou dobou přestávali doufat. Jejich hráči dokázali v tomto kole přeskočit Fiorentinu, které se skvělá sezóny ke konci dosti kazí. Po vypadnutí z Poháru UEFA prohráli nyní v Cagliari 1:2 a účast v Lize mistrů již nemají ve svých rukou.

AC Milán 2:1 Inter Milán

(51 Filippo Inzaghi, 56 Kaká - 76 Julio Cruz)

Dvě branky, o které se postarali Pippo Inzaghi a Kaká, znamenají posun AC Milánu na čtvrtou příčku. Zároveň Inter prohra připravila o možné oslavy Scudetta, a co více - AS Řím také zvítězil a odstup mezi prvním a druhým celkem tabulky je již opět na pouhých třech bodech.

Do utkání nemohla nastoupit řada hráčů. Nelson Dida, Ronaldo, Paolo Maldini, Emerson, Serginho, Olivier Dacourt, Zlatan Ibrahimovič, Walter Samuel, Ivan Cordoba a Luis Figo byli zranění. Mladíci Pato a Balotelli zůstali pro tentokrát na lavičkách.

Ze začátku byli nebezpečnější Rossoneri a to hlavně díky pokusům Ambrosiniho a Seedorfa a skvělému Kaká. První poločas ale rozuzlení nepřinesl. Až v 52. minutě se otevíralo skóre, když se trefil Super Pippo. Centr mu na hlavu poslal Kaká, aby o chvíli později vedení svého týmu pojistil druhou brankou. Nerazzurri se po druhé brance začali snažit, ale i přes snížení to bylo pozdě. Patnáct minut před koncem snížil z přímého kopu Cruz. Milán se následně stáhl a na hřiště přišel Pato, ale ani on podporován spoluhráči z brejku, ani Inter, pro který tato prohra může znamenat velké nebezpečí, již branku nedali.

AC Milán: Kalac, Bonera, Nesta, Kaladze, Favalli (Jankulovski 41), Gattuso (Brocchi 66), Pirlo, Ambrosini, Kaka, Seedorf, Inzaghi (Pato 77)
Inter: Julio Cesar, Maicon, Rivas (Maxwell 81), Materazzi, Chivu, Vieira, Zanetti, Cambiasso, Maniche (Balotelli 65), Cruz, Crespo (Suazo 72)
Rozhodčí: Rosetti

Atalanta 3:2 Livorno

(56 Cristiano Doni, 59 Pinto, 89 Simone Padoin - 64 Fausto Rossini, 81 Simone Pavan)

Branka Simone Padoina minutu před koncem znamenala další prohru Livorna, které je nyní jednou nohou na cestě do Série B.

Livorno potřebovalo bezpodmínečně bodovat, čekal je ale těžký zápas proti Atalantě. Ta již mohla využít služby navrátivšího se Doni.

A byl to právě on, kdo otevřel skóre. Byl to velice emotivní moment, neboť tato branka udělala z Cristiana nejlepšího střelce v dresu Atalanty v Sérii A. O chvíli později zvýšil již na 2:0 Ferreira Pinto a zdálo se, že je zápas rozhodnut. Livorno ale nesložilo zbraně a Rossini a Pavan stav vyrovnali. I proto byl možná lob Padoin přes Ameliu pro hosty krutý, každopádně ale znamenal prohru 2:3.

Atalanta: Coppola, Rivalta, Talamonti (Pellegrino 68), Manfredini, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone (Bonaventura 77), Guarente, Padoin, Doni (Marconi 60), Floccari
Livorno: Amelia, Grandoni, Pavan, Knezevic, Balleri (Diamanti 67), Loviso, A Filippini, Bergvold (Pulzetti 57), Pasquale, Tavano, Tristan (Rossini 46)
Rozhodčí: Tagliavento

Cagliari 2:1 Fiorentina

(20 Neves Jeda, 51 Daniele Conti - 54 Mario Alberto Santana)

Cagliari si zajistilo pobyt na vytoužené sedmnácté příčce výhrou nad Fiorentinou.

Tak se tak po penaltovém zklamání proti Rangers v Poháru UEFA bude muset vypořádat s další ránou. Ani vedoucí Inter totiž nedokázal zastavit rozjetý AC Milán a hráči Fialek se tak ocitli až na páté příčce. Adrian Mutu byl navíc na konci zápasu vyloučen.

Domácí se museli obejít bez svého nejlepšího střelce Roberta Acquafrescy, ale i tak dokázali již v prvním poločase Fiorentině dosti zatopit. Ve 21. minutě šli dokonce do vedení. Po chybě hostující obrany se z rohového kopu trefil Nelson Jeda. Fiorentina vyběhla do druhého poločase s jasným cílem, po sedmi minutách ale přišlo rozčarování v podobě branky Contiho. Santana, který byl poslán na hřiště právě až na druhou půli ale po minutě odpověděl snížením. Vyrovnání již ale nepřišlo, na konci zápasu šel nakonec za prosty z hřiště Mutu.

Cagliari: Storari, Pisano (Ferri 71), Lopez, Bianco, Agostini (Del Grosso 79), Biondini, Conti, Fini, Cossu (Foggia 63), Jeda, Matri
Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Gamberini, Kroldrup, Pasqual (Liverani 29), Gobbi, Donadel (Santana 46), Kuzmnanovic, Semioli (Osvaldo 60), Pazzini, Mutu
Rozhodčí: Farina
Vyloučení: Mutu 91

Catania 1:2 Reggina

(90 Barrios Martinez - 41, 90 z penalty Nicola Amoruso)

Nicola Amoruso se stal hrdinou Regginy, která si veze 3 body z Catanie.

Další veledůležitý zápas o setrvání mezi elitou pro oba týmy přinesl nakonec větší radost hostům. Cozza našel před ke konci poločasu hlavu Amorusa, který v pádu překonal Polita. Už to vypadalo, že stejný stavem zápas i skončí, v závěru se ale děly věci. Nejprve Amoruso zaznamenal lobem druhou trefu. V nastavení ještě stihl snížit Marinez, gól ale již nic nezměnil.

Catania: Polito, Sardo, Terlizzi, Stovini, Sabato, Baiocco (Morimoto 66), Biagianti, Tedesco (Martinez 55), Vargas, Colucci, Mascara
Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Cirillo, Aronica, Costa, Barreto, Tognozzi, Modesto, Cozza (Vigiani 70), Brienza (Cascione 58), Amoruso (Stuani 91)
Rozhodčí: Rocchi

Empoli 0:1 Udinese

(17 Fabio Quagliarella)

Vítězná branka, o kterou se postaral Fabio Quagliarella, neproměněná penalta a střelecká nemohoucnost poslaly Empoli na předposlední místo Série A.

V 17. minutě vstřelil otevírací a také poslední branku utkání Quagliarella. To hráče Empoli probudilo a Handanovič se v brance párkrát hodně zapotil. Nakonec ale za svá záda míč nepustil a stal se jedním z hrdinů utkání, neboť chytil Giovincovi penatlu. Kmenový hráč Juventusu mohl svůj omyl napravit ke konci zápasu, po sólu ale již neměl dostatek sil na lepší zakončení a tak zápas skončil nejtěsnější výhrou hostů.

Empoli: Balli, Raggi, Marzoratti (Volpato 55), Piccolo (Giacomazzi 68), Tosto, Buscé, Moro (Marchisio 55), Budel, Antonini, Giovinco, Vannucchi
Udinese: Handanovic, Zapata, Coda, Zapotocny, Mesto, Inler, D’Agostino (Pinzi 72), Dossena, Pepe, Quagliarella (Floro Flores 84), Di Natale (Isla 54)
Rozhodčí: Damato
Neproměněná penalta: Giovinco 66

Lazio 1:2 Palermo

(25 z penalty Goran Pandev - 82, 90 Amauri)

Hráči Lazia se chtěli svým fanouškům omluvit za své poslední výkony.

Začít se jim málem podařilo velmi brzy, když po minutě a půl trefili tyč. Ve 25. minutě tento úkol přiblížil Panděv, který proměnil penaltu. Stejnou šanci měl ještě v prvním poločase Amauri, narozdíl od římského střelce ale zklamal.
Když ale z dalších šancí vedení nezvýšili, potrestal hráče Lazia Amauri. Deset minut před koncem nejprve napravil své penaltové zaváhání a srovnal stav utkání. Šok pro domácí přišel v nastavení, kdy se k přímému kopu postavil Miccoli a Amauri hlavou rozhodl.

Lazio: Muslera, Zauri, Cribari, Rozenhal, Kolarov, Manfredini (Del Nero 84), Ledesma (Mudingayi 77), Mutarelli, Meghni (Vignaroli 55), Tare, Pandev
Palermo: Agliardi, Cassani, Rinaudo, Barzagli, Balzaretti, Simplicio (Guana 62), Migliaccio, Jankovic, Miccoli, Bresciano (Cavani 52), Amauri
Rozhodčí: Marelli
Neproměněná penalta: Amauri 38

Parma 1:0 Janov

(58 Cristiano Lucarelli)

Lucarelli branka znamenala výhru nad Janovem a naději na záchranu.

Domácí se museli hlavně kvůli nedisciplinovanosti v minulých utkáních obejít bez Fernando Couta, Andrea Gasbarroniho, Cristiana Zenoniho, Luca Cigariniho and Massima Paciho. Trenér Cuper proto nabádal hráče k zodpovědné hře bez faulů. Rozhodnutí přinesl Lucarelli, kterému v 59. minutě posadil na hlavu míč Reginaldo. První pokus skončil na břevně, ale míč se naštěstí odrazil zpět i italskému útočníkovi, který tak na dvakrát překonal Rubinha.

Parma ale bude mít i tak hodně práce se záchranou.

Parma: Pavarini, Coly, Falcone (Antonelli 70), M Rossi, Castellini, Dessena, Morrone, Parravicini (Anelli 95), Mariga, Reginaldo (Lorenzini 83), C Lucarelli
Janov: Rubinho, Konko, Bovo, Criscito, M Rossi (Figueroa 66), Milanetto (Vanden Borre 80), Juric, Danilo, Sculli, Borriello, Leon (Wilson 75)
Rozhodčí: Trefoloni

Sampdoria 0:3 AS Řím

(75 Christian Panucci, 79 David Pizarro, 85 Cicinho)

AS Řím hrál v Janově dlouho s nerozhodným výsledkem, poslední čtvrthodinka ale přinesla brankové hody.

Do vedení ale mohli jít mnohem dříve domácí, když se po chybě Panucciho ocitl ve velké šanci Antonio Cassano. V souboji s Donim ale úspěl skvělým zákrokem hostující brankář. Odpověď přinesla šance De Rossiho, ten ale domácí branku přestřelil. Doni své spoluhráče podržel proti další šanci Cassana i proti střele Bellucciho.

I v druhém poločase byl AS pod tlakem. Nakonec ale šli jeho hráči do vedení, když se tradičně hlavou trefil Panucci. Hned chvíli po první brance přišlo pojištění z kopačky Pizzara, který prostřelil Miranteho. Tečku za utkáním a černou desetiminutovkou Sampdorie udělal z blízky Cicinho.

AS Řím je tak opět zpátky v boji o titul.

Sampdoria:
Mirante, Gastaldello, Sala, Accardi, C Zenoni (Delvecchio 74), Sammarco (Montella 85), Palombo, Franceschini, Pieri, Cassano (Bonazzoli 80), Bellucci
AS Řím: Doni, Cicinho, Mexes, Panucci, Cassetti (Brighi 68), De Rossi, Pizarro (Aquilani 85), Mancini (Giuly 54), Perrotta, Tonetto, Vucinic
Rozhodčí: Saccani

Siena 1:0 Juventus

(7 Houssine Kharja)

Siena si výhrou nad Juventusem zajistila klid a setrvání v Sérii A.

Krásnou střelou otevřel po nedorozumění v hostující obraně skóre Houssine Kharja. Juventus se hned začal snažit, ale ani Nedvěd, ani Trezeguet branku nedali. Francouzskému útočníkovi se to sice podařilo, pro faul ale uznána nebyla. Poté Bianconeri podržel Buffon, který vychytal Maccaroneho. Zápas ale příliš kvality ani šancí neukázal a tak skončil výsledkem 1:0.

Siena: Manninger, Ficagna, Portanova, Loria, Rossi, Vergassola, Codrea, Galloppa, Kharja (Frick 72), Locatelli (De Ceglie 53), Maccarone (Rossettini 90)
Juventus: Buffon, Zebina (Salihamidzic 46), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi, Sissoko (Marchionni 65), Zanetti, Nedved (Palladino 79), Trezeguet, Del Piero
Rozhodčí: Orsato

Turín 2:1 Neapol

(26 z penalty Alessandro Rosina, 56 David Di Michele - 53 Matteo Contini)

Turín se dostal dál od neklidných vod vítězstvím 2:1 nad Neapolí. To zařídili Rosina a Di Michele.

Neapol měla první šanci utkání, když se o prostřelení Sereniho pokoušel Mariano Bogliacino. Ani odpověď v podobě střeli Di Micheleho nebyla úspěšná.

Ve 25. minutě přišla kontroverzní situace. Sporný faul byl posouzen jako pokutový. Alessandro Rosina poslal Navarra na druhou stranu a rozpoutal radost v ochozech. Po hodině hry vyrovnal po zmatku Contini, ale dvě minuty na to se o 3 body postaral po neúspěšné ofsajdové pasti hostů Di Michele. Když se následně neujaly pokusy Hamšíka a Calaia, zůstaly 3 body v Turíně.

Turín: Sereni, Motta, Lanna, Di Loreto, Pisano, Corini, Diana (Recoba 73), Zanetti, Rosina (Franceschini 77), Di Michele, Stellone
Neapol: Navarro, Santacroce, Contini, Cupi (Garics 65), Mannini (Capparella 80), Blasi, Gargano, Hamsik, Domizzi, Bogliacino (Calaio´ 62), Lavezzi
Rozhodčí: De Marco

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.