Zpět na » Serie A » V Bergamu diváci branku neviděli, Inter doma nezaváhal

Serie A - V Bergamu diváci branku neviděli, Inter doma nezaváhal

0

07.10. - Výsledky sobotních zápasů 7. kola Serie A: Atalanta Bergamo doma ztratila dva body, když pouze remizovala s Udinese 0:0. Inter Milan naopak potvrdil slušnou formu a doma senzaci nedopustil.

Atalanta Bergamo - Udinese 0:0

Na stadióně Atleti Azzurri diváci branku neviděli. Domácí fotbalisté vyběhli na hřiště v rozestavení 4-3-3 a chtěli tak využít absenci hostujícího kanonýra Antonia Di Nataleho. Atalanta začala začátek zápasů lépe, zahrávala několik rohů hned z počátku zápasu, ale bez efektu. První dvě opravdové šance si vytvořil Cristian Zapata, ale nedal ani jednu. Udinese poprvé zahrozilo střelou Fabia Quaglilarelliho z 30. metrů, která šla ovšem vedle. Atalanta přimáčkla svého soupeře před pokutové území a výsledkem byla čistá gólová šance Ferreiry Pinta, na kterého posunul míč Lukovič, ale Pinto prováhal správný okamžik střely a nakonec míč poslal nad branku. Po poločase si obě mužstva vytvořili velké šance. Nejdříve přímý kop Simone Pepeho tečovala zeď, ale brankář Coppola si s ní dokázal poradit. Na druhé straně promarnil šanci Tissone, který špatně umístil hlavičku. Zápas se chýlil ke konci, když Atalanta kopala roh, míč se dostal do pokutového území, kde Lukovic stáhl Pellegrina a rozhodčí Rosetti nařídil pokutový kop. Zampagna ale branku přestřelil a zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

Atalanta: Coppola; Capelli, Carrozzieri, Rivalta, Belleri (Pellegrino 53); Tissone, De Ascentis, Padoin; Ferreira Pinto (Floccari 56), Zampagna, Langella (Defendi 62)

Udinese: Handanovic; Lukovic, Felipe, Zapata; Mesto, D´Agostino, Inler, Dossena; Quagliarella, Floro Flores (Asamoah 64), Pepe

Inter Milan - Neapol 2:1 (20´ a 35´ Cruz - 84´ Sosa)

Nerazzuri vstupovali do zápasu jako jasný favorit po té, co v posledním kole vyhráli na hřišti AS Řím 4:1 a v Lize Mistrů v týdnu porazili PSV Eindhoven 2:0. Rivalita mezi oběma celky je obrovská a tak se lístky na tento zápas prodávali pouze v Miláně. I tak přišlo povzbudit hosty přes 3000 fanoušků. Po necelých 3. minutách mohl Inter vést, ale Ibrahimovič poslal svoji střelu nad. Ve 13. minutě měli dobrou šanci hosté, ale Zalayeta trefil pouze Chiva. První branka zápasu padle ve 20. minutě, když Cruz obelstil ofsajdovou past a levačkou poslal míč za Iezzova záda. Ve 36. minutě to už bylo 2:0, když se opět prosadil nezastavitelný Cruz, který odehrál jeden z nejlepších zápasů za domácí celek. Cruz mohl zkompletovat hattrik v 39. minutě, ale na míč nedosáhl. O přestávce vystřídal Chiva Maxwell. V druhé půli zahrozili nejdříve hosté, když Julio Cesar měl co dělat, aby zkrotil střelu Zalayety. Na druhé straně se dostal do brejku Ibrahimovič, ale tentokrát mu nebylo přáno vstřelit gól. Na hřišti se taky objevil David Suazo, který vystřídal Cruze a hned mohl skórovat, ale branku z šesti metrů netrefil. Hostům se podařilo snížit v 84. minutě. Střídající útočník Sosa přehodil Cesara a trochu zdramatizoval tento zápase. Na konci zápasu diváci ještě zatleskali Ibrahimovičovi, který prokličkoval mezi 4 bránícími hráči, ale gól nedal. Inter tak potvrdil roli favorita a doma získal 3 body za výhru 2:1.

Inter: Julio Cesar; Zanetti, Cordoba, Samuel, Chivu (Maxwell 46); Figo, Stankovic (Burdisso 60), Cambiasso, Cesar; Ibrahimovic, Cruz (Suazo 79)

Napoli: Iezzo; Contini, Cannavaro, Domizzi; Grava (Garics 56), Hamsik (Calaio´ 86), Gargano, Bogliacino, Savini; Zalayeta (Sosa 79), Lavezzi