Zpět na » Serie A » Inzaghi ovládl 35. kolo

Serie A - Inzaghi ovládl 35. kolo

Inzaghi ovládl 35. kolo © goal.com - Pippo Inzaghi

0

30.04. - Série A. Shrnutí kola: Super Pippo nyní pokládá otázku, kde by asi Milán byl, nebýt jeho zranění. Ve fotbale se ale na kdyby nehraje, a tak můžou být fanoušci Rossoneri šťastní za jeho návrat alespoň teď. Další otázkou je, zda to jemu a spoluhráčům bude ještě stačit. Fiorentina jim k tomu ale svým zaváháním dala naději. Z dvou branek se nezvykle radoval obránce Juve Giorgio Chiellini, kterému asistoval další z nejlepších protagonistů kola Mauro Camoranesi, jenž sám jednu branku přidal. A Interu mohl zkomplikovat cestu za titulem Alessandro Matri, šance vstřelit branku ale "s díky" odmítal.

Osobnost kola: Fillipo Inzaghi (AC Milán)
Na prvním místě musíme vyzdvihnout další skvělý výkon ostrostřelce Pippa Inzaghiho. Od jeho návratu po zranění je nezastavitelný a má lví podíl na stíhací jízdě AC Milánu za čtvrtým místem. Najednou to vypadá, že by mohla Itálie složit více hvězdných útoků. V utkání 35. kola proti Livornu zajistil Super Pippo brankou z 23. minuty poločasové vedení, v druhé půli potom stihl v první patnáctiminutovce dovršit hattrick.

Hráč kola: Giorgio Chiellini (Juventus)
Jeden ze svých nejlepších zápasů za poslední dobu odehrál stoper Juve Chiellini. V zápase proti Laziu to byl právě on, který otevřel skóre zápasu již po patnácti minutách hry. Povedlo se mu to hlavičkou po centru další velké postavy zápasu - Maura Camoranesiho. Při přestřelce, která skončila jak známo 5:2, byl i posledním střelcem, když dvě minuty před koncem oficiální hrací doby uklidil míč skluzem do branky. Opomenout nesmíme ale to, že asistentem byl opět z rohového kopu Mauro Camoranesi, jenž odehrál taktéž skvělý zápas.

Tým kola: AC Milán
Po porážce od Juventusu Turín ve 33. kole to s nadějemi Ancelottiho svěřenců na účast v dalším ročníku Ligy mistrů vypadalo velmi bledě. Nyní je ovšem boj o čtvrté místo opět dramatický. Přispěla k tomu Sampdoria, která v poslední minutě srovnala zápas s Fiorentinou, ale i to, že Rossoneri nesložili zbraně a dvakrát jasně převálcovali soupeře - nejprve 5:1 Regginu, nyní přehráli venku rozdílem třídy Livorno. Je vidět, že do Ligy mistrů vskutku chtějí. Otázkou je, zda to na hřišti neměli dokazovat o trošku dřív.

Zklamání kola: Alessandro Matri (Cagliari)
Produkt milánské fotbalové školy se ve své první řádné sezóně v Sérii A rozhodně neztratil a předvedl pár dobrých výkonů, proti Interu to však byla z jeho strany přehlídka neproměněných šancí. V prvním poločase spálil jednu a následně v další šanci sobecky vypálil místo přihrávky na lépe postaveného Acquafrescu. Alespoň bod by mohla znamenat proměněná největší šance zápasu, ale ani v druhém poločase se neměl stát hrdinou a z osmi metrů nedokázal Césara prostřelit.