Zpět na » Serie A » Favorité nezaváhali a připsali si tři body

Serie A - Favorité nezaváhali a připsali si tři body

Favorité nezaváhali a připsali si tři body © -

0

27.04. - Review: Ve 35. kole se dařilo favorizovaným celkům. Celé kolo se hrálo nezvykle v neděli odpoledne od 15. hodin a diváci viděli hodně branek, ale i červených karet. AS Řím si poradil s Turínem, Inter porazil Cagliari a AC Milan si veze všechny body z Livorna. V zápase o čtvrté místo Fiorentina ztratila body se Sampdorií.

AS Řím 4:1 Turín (18 Pizzaro pen., 20 Vučinič, 26 a 32 Mancini - 50 Ventola)
Řím mohl jít do vedení už v 6. minutě, ale Pisano míč dokázal vykopnout z brankové čáry. Domácí se ale dočkali v 18. minutě, kdy byl faulován před vápnem Perrotta, rozhodčí ale trochu překvapivě odpískal pokutový kop, který David Pizzaro proměnil. Ve 20. minutě to bylo již 2:0, kdy se z protiútoku prosadil Mirko Vučinič. Po půl hodině už byl rozdíl ve skóre tříbrankový, Cicinho našel centrem hlavu Manciniho a ten překonal Fontanu. Do poločasu ještě přidal Mancini svou druhou trefu po krásné přihrávce Vučiniče. Hosté snížili po změně stran, v 50. minutě centroval Lazetič a Ventola hlavou překonal Doniho. Poté pálil jen těsně vedle Grela. V 61. minutě zkosil Dellafiore Cicinha a šel předčasně pod sprchy. Ani domácí nedohráli zápas se všemi hráči, Juan ošklivým zákrokem zfauloval Di Micheleho a byl také vyloučen.

AS Řím: Doni, Cicinho, Mexes, Juan, Tonetto, De Rossi, Pizarro, Taddei (Cassetti 79), Perrotta, Mancini (Giuly 73), Vucinic
Turín: Fontana, Motta, Di Loreto, Dellafiore, Lanna, Diana (Di Michele 44), Grella (Recoba 67), Barone, Rosina (Ventola 46), Di Michele, Stellone
Rozhodčí: Celi
ČK: Juan 77 (Řím) - 61 Dellafiore (Turín)

Neapol 0:0 Siena
V zápase toho moc k viděni nebylo, diváci se spíše nudili. Ezequiol Lavezzi přihrával před branku a hostující obránce si málem vstřelil vlastní branku, naštěstí pro něj šel odražený míč vedle brány. Alexander Manninger poté kryl pokusy Mariana Bogliacina a Ezequiela Lavezziho. Po přestávce byl v nadějné pozici Sosa, ale jeho střela neměla potřebný důraz. V 66. minutě trefil Bogliacini tyč a následně pálil nad Marek Hamšík. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Neapol: Iezzo, Santacroce, Cannavaro, Contini, Garics, Montervino (Sosa 56), Pazienza, Hamsik, Mannini (Mannini 85), Bogliacino, Lavezzi
Siena: Manninger, Ficagna, Portanova, Loria, Rossi, Coppola, Codrea, Vergassola, Kharja (Galloppa 90), Frick (Locatelli 66), Maccarone (Rigano 83)
Rozhodčí: Giannoccaro

Fiorentina 2:2 Sampdorie(78 Vieri, 84 Mutu pen. - 62 Maggio, 90 Gasteldallo)
Ve Florencii bylo a bude ještě nějakou dobu hodně rušno. Jako první zakombinoval Mutu se Santanou, ale jeho střela se otřela pouze o tyč. Ve 27. minutě pálil z voleje Kuzmanovič, ale trefil pouze spojnici břevna a tyče. Vedení se překvapivě ujali hosté, Cassano vyslal do šance Maggia a ten nekompromisně poslal míč do domácí branky. O chvíli později pálil Pieri, ale Frey jeho pokus zlikvidoval. Viola vyrovnala v 78. minutě, kdy se hlavou prosadil Christian Viery a obrat v zápase dokonal v 84. minutě z penalty Adrian Mutu, který byl v pokutovém území faulován Lucchinim. Hosté v nastaveném čase přece jenom vyrovnali, centroval Bonazzoli a Daniele Gastadello přesně zamířil.

Fiorentina: Frey, Jorgensen, Gamberini, Ujfalusi, Pasqual, Donadel, Kuzmanovic (Liverani 66), Montolivo, Santana (Semioli 74), Osvaldo (Vieri 54), Mutu
Sampdoria: Mirante, Gastaldello, Lucchini, Accardi, Maggio, Pieri, Palombo, Delvecchio (Sammarco 54), Franceschini (Bonazzoli 85), Bellucci, Cassano (Volpi 75)
Rozhodčí: Rosetti

Reggina 2:1 Parma (56 a 64 Cozza - 25 Cigarini pen.)
Zápas o setrvání v Serii A začali lépě domácí, ale pokusy Barreta a Brienzi zlikvidoval hostující gólman Bucci. Pravidlo "nedáš, dostaneš" se projevilo ve 25. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Reginaldo a hosty poslal do vedení úspěšně proměněnou penaltou Luca Cigarini. Druhá půle ale nabídla naprosto odlišný obraz hry. Parma dohrávala od 55. minuty o desetí, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Paci. V 56. minutě se Reggině podařilo vyrovnat, když přesně zamířil Francesco Cozza. Reggina otočila vývoj utkání v 65. minutě, kdy druhou branku přidal opět Francesco Cozza a zařídil tak důležité vítězství Regginy 2:1.

Reggina: Campagnolo, Valdez (Costa 30), Cirillo, Aronica, Vigiani (Stuani 63), Barreto, Tognozzi, Modesto, Cozza (Cascione 70), Brienza, Amoruso
Parma: Bucci, Coly, Paci, Rossi, Zenoni, Dessena (Martinez 78), Morrone, Cigarini, Antonelli, Reginaldo, Lucarelli (Prijovic 83)
Rozhodčí: Saccani
ČK: Paci 55 (Parma)

Livorno 1:4 AC Milan(73 Kněževič - 23, 52 a 59 Inzaghi, 71 Seedorf)
Velký zápas v Livornu odehrál Pippo Inzaghi. Ve 23. minutě mu přesně přihrál Kaká a Ital mířil přesně. Poté se dvakrát neprosadil Massimo Ambrosini, který miřil hlavou vedle a poté ho vychytal domácí gólman. Druhá půle nabídla hodně branek. V 52. minutě našel centr Bonery hlavu Inzaghiho, který dovršel hattrick v 59. minutě, tentokrát centroval Andrea Pirlo. Skvělý zápas Inzaghi dovršil přihrávkou na Clarence Seedorfa, který zvýšil už na 4:0. Domácí zaznamenali čestný úspěch o dvě minuty později, kdy Kalače prostřelil Dario Kněževič.

Livorno: De Lucia, Melara, Grandoni, Knezevic, Galante, Pasquale, Pulzetti, A Filippini (De Vezze 55), Bergvold (Balleri 67), Diamanti, Tavano (Tristan 55)
Milan: Kalac, Bonera, Nesta (Oddo 69), Kaladze, Favalli (Jankulovski 73), Gattuso (Brocchi 61), Pirlo, Ambrosini, Kaka, Seedorf, Inzaghi
Rozhodčí: Morganti

Juventus 5:2 Lazio (15 a 86 Chiellini, 21 Camoranesi, 32 Del Piero, 33 Trezeguet - 55 Bianchi, 61 Siviglia)
Stará dáma šla brzo do vedení, Camoranesi z volného kopu poslal míč na hlavu Giorgio Chielliniho a ten se nemýlil. V 21. minutě to bylo již 2:0, když se míč dostal ke Camoranesimu a ten povedenou střelou uklidnil domácí tifosi. Po půl hodině přešel Alessandro Del Piero přes dva protihráče a ranou k tyči zvýšil na3:0. O minutu později to bylo už o čtyři branky, centr Camoranesiho si zpracoval David Trezeguet a přesně zakončil. Hosté byli po prvním poločase na ručník, ale nevzdali se. V 55. minutě Mauri sklepl hlavou míč na Rolanda Bianchiho a ten dal naději hostům na solidní výsledek. O šest minut později se do stříleného centru položil Siviglia a Lazio tak snížilo na rozdíl dvou branek. V 67. minutě trefil Pavel Nedvěd břevno a o osm minut později se českého hráče fauloval Siviglia a byl vyloučen. Bianconeri uzavřeli skóre zápasu v 86. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Chiellini.

Juventus: Buffon, Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi, Sissoko, Zanetti, Nedved, Del Piero, Trezeguet
Lazio: Ballotta, De Silvestri, Siviglia, Cribari, Radu, Mudingayi, Baronio (Vignaroli 46), Mutarelli, Mauri (Kolarov 78), Pandev, Bianchi (Tare 84)
Rozhodčí: Gervasoni
ČK: Siviglia 75 (Lazio)

Janov 0:1 Empoli (15 Abate)
Jediná branka utkání padla v 15. minutě, Sebastian Giovinco našel Abateho a ten vstřelil svou první branku v sezóně. O chvíli později přidal další branku Giovinco, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Janov se soustředil spíše na bránění a tak si diváci mohli v klidu dojít na párek. Marco Di Vaio neudržel nervy na uzdě a po jeho neustálých protestech ho rozhodčí vyloučil. Další branka už nepadla a tak si Empoli v boji o záchranu připsalo důležité tři body.

Janov: Rubinho, Konko, Lucarelli (Vanden Borre 70), Criscito, Rossi, Milanetto, Juric (Di Vaio 76), Fabiano, Sculli, Borriello, Leon (Figueroa 37)
Empoli: Balli, Busce´, Marzoratti, Piccolo, Tosto, Abate (Marianini 59), Moro, Budel (Vanigli 83), Antonini, Vannucchi, Giovinco
Rozhodčí: Gava
ČK: Di Vaio 88 (Janov)

Udinese 2:1 Catania (5 Di Natale, 38 Quagliarella - 34 Vargas)
Domácí šli do vedení už po šesti minutách, kdy se trefil Antonio Di Natale po přihrávce Fabia Quagliarelly. 34. minuta přinesla vyrovnaní v podobě trefy Juana Vargase. O čtyři minuty později napřáhl Fabio Quagliarella a parádní trefou opět vrátil vedení Udinese. Druhá půle toho moc nenabídla, domácí mohli zvýšit vedení, ale Pepe z dobré pozice přestřelil, na druhé straně mířil nepřesně Vargas. Hlavičku hvězdy hostí poté zpacifikoval Handanovič a tak Udinese vyhrálo 2:1.

Udinese: Handanovic, Zapata, Coda, Lukovic, Mesto, D´Agostino (Isla 61), Inler, Dossena, Pepe (Pinzi 74), Quagliarella (Floro Flores 83), Di Natale
Catania: Polito, Sardo, Silvestre, Stovini, Sabato, Izco (Spinesi 59), Biagianti (Morimoto 84), Tedesco, Vargas, Mascara (Colucci 74), Martinez
Rozhodčí: Bergonzi
Inter 2:1 Cagliari (22 Cruz, 84 Materazzi - 90 Biondini)
Zápas začal pokusem Balotelliho, který mířil nad, na druhé straně prokličoval domácí obranou Alessandro Matri, ale mířil těsně vedle. O chvíli později opět Matri udělal z domácích hráčů solné sloupy, ale jeho pokus v brance neskončil. Mladíček Balotelli na druhé straně vstřelil branku, ale nebyla mu oznána kvůli ofsajdu, o chvíli se domácí už radovali. Vieira našel centrem ve vápně Julia Cruze a ten s pomocí teče hostujícího obránce poslal Nerazzurri do vedení. Ve druhé půli odkopával z brankové čáry Cambiasso hlavičku Jedy, Inter zahrozil střelou Cruze, se kterou si Capecchi poradil. V 82. minutě si na trestný kop naběhl Marco Materazzi a hlavou usměrnil míč do sítě. Hosté zkorigovali zápas v nastaveném čase, kdy Biondiho tečováná střela skončila za zády Julia Cesara.

Inter: Julio Cesar, Maicon, Chivu, Materazzi, Maxwell, Vieira, Cambiasso, Zanetti, Stankovic (Materazzi 75), Cruz (Crespo 85), Balotelli (Suazo 76)
Cagliari: Capecchi, Canini, Lopez, Bianco, Ferri, Biondini, Cossu (Mancosu 76), Del Grosso, Jeda, Acquafresca (Larrivey 46), Matri (Cotza 79)
Rozhodčí: Orsato
Palermo 0:0 Atalanta
Jako první se do šance dostali domácí po chybě Guaranteho, který přihrál Miccolimu, ten vyslal do šance Cavaniho, ale palermský hráč si špatně míč zpracoval a celou akci tak zazdil. Fabrizio Miccoli byl rozhodně nejlepším hráčem zápasu, obešel dva protihráče, ale jeho oblouček skončil pouze na břevně. Ve druhé půli Coppola zlikovidoval střelu Doniho tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

Palermo: Agliardi, Cassani, Zaccardo, Barzagli, Balzaretti, Guana (Migliaccio 65), Tedesco, Jankovic, Miccoli, Caserta (Di Matteo 51), Cavani (Cani 73)
Atalanta: Coppola, Fissore (Belleri 85), Pellegrino, Manfredini, Bellini, Ferreira Pinto, De Ascentis, Guarente (Tissone 67), Padoin (Marconi 80), Doni, Floccari
Rozhodčí: Valeri