Zpět na » Serie A » AS Řím se bodově dotáhl na Juventus

Serie A - AS Řím se bodově dotáhl na Juventus

0

07.10. - Výsledky 7.kola Serie A: Juventus remizoval ve Florencii 1:1. Díky vysoké výhře v Parmě se tak na Ranieriho tým bodově dotáhlo římské AS. V krizi se nachází Empoli, které v toskánském derby utrpělo debakl 0:3 od Sieny. Nováček z Janova překvapivě poskočil na páté místo.

Catania - Livorno 1:0 (20' Sardo)

Livorno se čím dál více propadá tabulkou. Orsiho tým opět nedokázal bodovat a bez bodu odjíždí i z Catanie. Té k výhře stačila jediná branka. Vargasův přímý volný kop dopravil hlavou do Ameliovi branky Sardo. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná. Závěrečný tlak Livorna nepřišel, obránce hostů Balleri se totiž nechal deset minut před koncem vyloučit.

Catania: Polito; Sardo, Stovini, Terlizzi, Vargas; Biagianti (Edusei 61), Izco, Baiocco (Tedesco 72); Mascara, Spinesi, Martinez (Sabato 90)
Livorno: Amelia; Balleri 78 ČK, Knezevic, Grandoni, Pasquale; A Filippini, Vidigal, Giannichedda (De Vezze 55); Diamanti (Alvarez 46); Tavano, Bogdani (Rossini 68)
Rozhodčí: Rocchi

Fiorentina - Juventus 1:1 (88' Mutu pen. - 23' Iaquinta)

Juventus šel ve Florencii brzy do vedení. Dainelli s Gamberinim si oba všímali Trezegueta a úplně volný Iaquinta poslal hosty do vedení. Domácí Fiorentina poté přidala na tempu a dostala hosty pod tlak. Branka však stále nepřicházela. Fiorentině k bodům opět pomohl Christian Vieri. Jeho hlavičku zastavil rukou ve vápně Nicola Legrottaglie a rozhodčí ukázal na penaltu. Adrian Mutu nezaváhal a zápas tak dospěl k zasloužené remíze.

Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Gamberini, Dainelli, Balzaretti; Kuzmanovic (Vieri 46), Donadel, Montolivo; Semioli (Vanden Borre 67), Pazzini (Gobbi 67), Mutu
Juventus: Buffon; Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Salihamidzic, Nocerino, Almiron, Nedved (Palladino 71); Iaquinta (Del Piero 77), Trezeguet
Rozhodčí: Rizzoli

CFC Janov - Cagliari 2:0 (58' Borriello, 72' Di Vaio)

Pět kol neporažený nováček z Janova přivítal soupeře ze Sardinie. V první půli si Gasperiniho svěřenci vytvořili převahu. Ani Giuseppe Sculli, hrající ve fantastické formě, ale nedokázal vymyslet akci, která by skončila gólem. Branky se dočkali janovští příznivci v 58. minutě. Jejím autorem byl Marco Borriello, jenž po Leonově centru zaznamenal pátou trefu v pátém odehránem utkání. V 72. minutě Fortina překonal letošním premiérovým gólem Borriellův jmenovec Di Vaio.

Janov: Rubinho; Bovo, De Rosa, Konko ; Rossi, Milanetto, Paro, Juric; Leon (Papa Waigo 81), Borriello (Milanetto 92), Sculli (Di Vaio 55)
Cagliari: Fortin; Ferri (Pisano 61), Canini, Bianco, Del Grosso (D'Agostino 61); Foggia, Conti, Parola, Agostini; Acquafresca (Larrivey 55), Matri
Rozhodčí: Girardi

Palermo - Reggina 1:1 (94' Amauri - 92' Amoruso)

Sicilští se obtížně vzpamatovávají z vyřazení Mladou Boleslaví z pohárové Evropy. Závěr utkání s Regginou pro ně opět mhl mít hororovou podobu. V 87. minutě totiž domácí oslabil vyloučený Biava. Již v nastaveném čase se Ficcadentiho tým ujal vedení zásluhou Amorusa. Amauri ale naštěstí dokázal v 94. minutě zareagovat druhým gólem zápasu. Alespoň bod tedy zůstal na Sicílii.

Palermo: Fontana; Cassani (Cavani 69), Biava ČK 87, Barzagli, Capuano (Zaccardo 48); Diana, Guana (Migliaccio 54), Simplicio, Jankovic; Bresciano; Amauri
Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Cherubin, Aronica; Vigiani (Alvarez 54), Barreto, Cascione, Hallfredsson; Cozza (Ceravolo 62); Amoruso
Rozhodčí: Gava

Parma - AS Řím 0:3 (2' a 83' Totti, 21' Mancini)

Parmě se vstup do zápasu vůbec nepovedl. Již od 2. minuty domácí prohrávali. Francesco Totti profitoval z Vucinicovy asistence. Ve 26. minutě se po opakovaném napomenutí vykartoval Bernardo Corradi, čímž vysoký útočník hostům usnadlil cestu za třemi body. Giallorossi totiž ve chvíli, kdy sudí Banti ukázal Corradimu červenou kartu, vedli zásluhou Manciniho už o dva góly. Totti se představil v roli asistenta. Římský kapitán zakončil své skvělé představení krátce před koncem. V 82. minutě zvýšil již na 3:0 pro Spallettiho tým. Vlci se tedy vzpamatovali z nedávných porážek s Interem a Manchesterem.

Parma: Bucci; Zenoni, Paci, Couto, Castellini; Dessena (Paponi 50), Cigarini (MacDonald 73), Morrone, Pisanu; Reginaldo, Corradi ČK 27
AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Juan, Tonetto; De Rossi (Barusso 88), Pizarro; Mancini, Perrotta (Brighi 40), Vucinic (Cicinho 73); Totti
Rozhodčí: Banti

Turín - Sampdoria 1:0 (87' Corini)

Vyrovnaný zápas se hrál v Turíně. Doria byla domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Zápas mířil k zasloužené remíze až do poločasu, kdy se nechal vyloučit Volpi. Domácí si ve druhé půli vytvořili tlak, který těsně před koncem po rohovém kopu proměnil ve všechny body Eugenio Corini. Sampdoria tak po vyřazení z Poháru UEFA přišla o všechny body i v Turíně.

Torino: Sereni; Motta (Recoba 68) (Bottone 89), Dellafiore, Lanna, Rubin; Corini, Grella, Zanetti; Rosina, Ventola; Bjelanovic (Malonga 56)
Sampdoria: Mirante; Campagnaro, Sala (Caracciolo 91), Lucchini, Zenoni; Volpi 43 ČK, Palombo, Pieri, Sammarco (Franceschini 75), Delvecchio; Montella (Cassano 59)
Rozhodčí: Saccani
Siena - Empoli 3:0 (64'Maccarone z pen., 79' Locatelli, 82' Galloppa)

Zápas v Sieně dlouho směřoval k remízovému výsledku. Domácí si ale na poslední půlhodinu přichystali pro Empoli překvapení v podobě tří branek. Nejprve Adani sundal ve vápně Maccaroneho, viděl červenou kartu a sám Maccarone poslal domácí do vedení. Poté ještě krásnou střelou překonal Balliho Locatelli, který ještě připravil branku pro Galloppu. Siena tak porazila Empoli 3:0.

Siena: Eleftheropoulos; Rossettini, Loria, Portanova, Grimi; Jarolim, Codrea (Locatelli 46), Vergassola; Galloppa (Forestrieri 84), Maccarone (De Ceglie 84), Bucchi
Empoli: Balli; Raggi, Vanigli, Adani 64 ČK, Tosto (Ascoli 42) (Abate 74); Marchisio, Moro; Antonini, Vannucchi, Giovinco; Saudati (Piccolo 66)
Rozhodčí: Farina