Zpět na » Serie A » Berlusconi chce elitní soutěž

Serie A - Berlusconi chce elitní soutěž

Berlusconi chce elitní soutěž © AP/LaPresse - Silvio Berlusconi

0

Líbilo se

23.04. - Italský premiér Silvio Berlusconi by chtěl, aby se Séria A stala ligou jen pro velké kluby.

71letý dlouhodobý hlavní představitel jednoho z největších klubů v zemi věří, že by šampionát s menším počtem účastníků pomohl italským týmům k návratu na ztracené evropské pozice.

"Velké týmy by mohly udělat svou vlastní soutěž. Když toho tolik investujete, je nemyslitelné, aby váš tým hrál proti provinčním celkům, majícím stadion pro 20 000 fanoušků, který bývá naplněn jen z poloviny."

V rozhovoru pro rádio se zmínil, že by týmy s méně příznivci měly mít svou vlastní divizi, oddělenou od té s týmy s obrovskými zástupy fanoušků. Návštěvnost v Itálii, navzdory mírnému oživení, dlouhodobě klesá již přes 10 let. Násilí na stadionech, nepravidelné časy výkopů a ceny vstupenek patří mezi největší příčiny tohoto trendu.

"Když hrají velké týmy, stadiony jsou vždy plné a televizní sledovanost je obrovská. Jen se skvělými týmy můžeme mít opět hlavní slovo v Evropě."


Mimo vlastnictví Rossoneri, předsedá Berlusconi i korporaci Mediaset, soukromé televizní společnosti, která má práva na vysílání zápasů AC Milánu, Juventusu, Interu a AS Řím.

Kam dál?

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Zdenek Klinga / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

urcite je normalnejsi nez ten nehcutny Moratti........fuuuj takeho odporneho cloveka som v zivote nevidel....MERDA MORATTI

rossoneri89
KreonT - 23.04. Odpovědět

debil

KreonT

to je kretén, a kde by ty velký kluby sehnal,by hrálo ligu pět, šest týmů, trapas,asi nemůže skousnout, že jeho ac je v prdelce a jsou před ním menší kluby Smajlík 3 asi neví,jak na sebe upozornit, blb s napíchnejma vlasama, slizoun hnusnej...

(-:DEJF:-)
safatko - 23.04. Odpovědět

no Berlusconi by se mel podivat na tabulku kde je Milan a pak rikat podobny keci o velkejch klubech

safatko
jtbs - 24.04. Odpovědět

je pravda ze im unikne LM ale v tab na tom nie su az tak zle...prosto nevysla sezona, ale tu minulu vyhrali LM a to o niecom svedci...

jtbs
Vosky - 23.04. Odpovědět

Berlusconi je hnus fotbalu. Asi ještě horší než Abramovič, protože ten nemá podobný kecy. Viš, hlavo tupá, fotbal není jen o penězích, titulech a velkej klubech...

Vosky
-Basty- - 23.04. Odpovědět

Hele hnus ve fotbale je Košťal

-Basty-

magor to je iba velke kluby nesu len velke kluby

 reading
ojakub - 23.04. Odpovědět

magor Smajlík 12

ojakub
SUSIsr - 23.04. Odpovědět

mortacci tua! ma tu sei popo un anno de merda! ladro!

SUSIsr
-Basty- - 23.04. Odpovědět

prosím česky!!

-Basty-
Djkoma - 23.04. Odpovědět

ano česky...

Djkoma

Berlusconi je prostě debil

Fabregas??!!
-Basty- - 23.04. Odpovědět

ty se stím moc nesereš co!! Smajlík 1 Smajlík 2 Smajlík 3

-Basty-
Sushi - 23.04. Odpovědět

Prober se, plastiko.

Sushi
- 23.04. Odpovědět

Už to vidím. Belusconi Liga A (Juventus, Inter, AS, AC), zbytek udělejte si svojí ligu. To by bylo každé kolo jen šlágr nebo derby, nechce se mi věřit, že takovéhle bláboly vypustí do světa.

Komat - 23.04. Odpovědět

Tak todle se mi fakt nějak nezdá :o) Nemyslím, že by to byl krok správným směrem... A taky mě pobavila jeho charakteristika provinčního týmu. Stadion pro 20 000 fanoušků, zaplněnej jen z poloviny :o). U nás na to má možná Sparta a to je ta polovina dost nadnesený číslo :D. Ostatní nezapadaj ani do provinčních týmů. Ale jasně...nedá se to srovnávat, jenom mě to tak napadlo.

Komat
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články