Zpět na » Serie A » Del Piero s Kaká opanovali 34. kolu Série A

Serie A - Del Piero s Kaká opanovali 34. kolu Série A

Del Piero s Kaká opanovali 34. kolu Série A © -

0

23.04. - Dvě hvězdy si v uplynulém kole Série A připsaly hattrick. AC Milánu to ale za honbou na Fiorentinu jen stěží pomůže, ta si náskok pohlídala vítězstvím nad Palermem.

Hráč kola: Alessandro Del Piero (Juventus)
Ikona Staré dámy se v poslední době rozehrála do nevídaných výkonů. Svým hattrickem se podílel na zničení domácí Atalanty v poměru 0:4. Již v první minutě se postavil k exekuci volného přímého kopu a z jeho centru otevřel skóre Nicola Legrottaglie. Aby toho nebylo málo, již v 6. minutě se postaral o uklidnění díky dvoubrankovému vedení, když z bezprostřední blízkosti uklidil míč pod břevno Coppolovy branky po přiklepnutí Trezegueta. Bezchybným zakončením z protiútoku ve 34. minutě a trefou z voleje z minuty pětašedesáté poté zkompletoval svůj skvělý zápas. Dostal se tak již na třetí místo tabulky střelců, jen dvě branky za Borriella, a kanonýr z Janova se ho při této formě jistě musí obávat. Uvidíme, zda toto silné volání uslyší i Donadoni.

Osobnost kola: Kaká (AC Milán)
V posledních zápasech se opět prokazuje, jak důležitým pilířem hry je pro AC Milán jeho brazilská hvězda Kaká. Jeho přítomnost a kreativita jsou na hřišti hodně znát, v zápase proti Reggině navíc proměnil dvě penalty, přičemž si tu první sám vybojoval, a přidal i jednu branku z pole, podílel se tak na drtivém vítězství domácího týmu 5:1.

Tým kola: Cagliari
Z toho týmu by si měli brát účastníci bojů o setrvání v nejvyšších soutěžích brát příklad. Dlouho to s Cagliari vypadalo hodně špatně, v posledních kolech ale bojují o prvoligovou příslušnost nebývale. V dalším utkání "o šest bodů" porazili Empoli 2:0, trefil se opět i hrdina posledních zápasů - Robert Acquafresca.

Zklamání kola: Andrea Gasbarroni (Parma)
Toto "ocenění" není v tomto kole uděleno za výkon, ale za ostudný zákrok, se kterým Gasbarroni vyrukoval deset minut před koncem pro jeho tým prohraného zápasu s Neapolí. Brutálním faulem zezadu na Garicse si bez předchozí žluté karty okamžitě vykoledoval cestu do sprch. Takovéto nesmyslné zákroky nemají na hřišti co dělat.