Zpět na » Serie A » Milan rozstřílel Regginu, Juventus deklasoval Atalantu

Serie A - Milan rozstřílel Regginu, Juventus deklasoval Atalantu

Milan rozstřílel Regginu, Juventus deklasoval Atalantu © goal.com - AC Milan

0

20.04. - Review: Ve 34. kole Serie A bylo k vidění hodně vzrušení, pokutových kopů i červených karet. Juventus potvrdil velmi dobrou formu a s přehledem si veze všechny body z Bergama i díky hattricku Alessandra Del Piera, ze záchranářského duelu vyšlo lépe Cagliari, které porazilo Empoli a AC Milan doma zničil zachraňující se Regginu 5:1.

Sampdoria 3:0 Udinese
(24 Cassano, 44 a 53 pen. Belluci)

Sampdoria dál bojuje o Evropu, Udinese se velmi vzdaluje Liga mistrů. Zápas začal v dobrém tempu, oba týmy šly za vítězstvím a dařilo se jim v ofenzívní činnosti. Hru však kontrolovala především Sampdoria, Udinese však chodilo od nebezpečných protiútoků. Skóre otevřel miláček domácích fanoušků Antonio Cassano. Ve 24. Minutě zakončoval neobvykle hlavou. Samp začala dominovat, zvláště inspirován byl Cassano. Udinese mělo dvě příležitosti, Inler ani Di Natale však své šance nedotáhli do zdárného konce. Naopak Bellucci se těsně před přestávkou nemýlil a zvýšil na 2:0. Do druhého poločasu nastoupili hosté nadšeně, studenou sprchu však zažili už po několika minutách. Souboj mezi Lukovičem a Maggiem posoudil Dondarini (za pomoci svého asistenta na pomezí) jako penaltový a Bellucci se ze značky pokutového kopu nemýlil. Ve 13. minutě druhého poločasu byl vyloučen Zápotočný po zbytečném faulu na Cassana. Vyloučen byl zanedlouho i trenér Udinese Marino. Samp se drží v boji o nejvyšší pozice a za týden se utká právě se čtvrtou Fiorentinou.

Sampdoria: Mirante, Campagnaro (Sala 27), Lucchini, Accardi, Maggio, Palombo, Pieri, Delvecchio, Franceschini (Volpi 75), Cassano, Bellucci (Bonazzoli 68)
Udinese: Handanovic, Zapata, Coda, Lukovic, Mesto, D´Agostino (Pinzi 59), Inler, Dossena (Ferronetti 84), Pepe, Quagliarella, Di Natale (Floro Flores 71)
Rozhodčí: Dondarini
ČK: Zapotocny 59 (U)

Více o zápasu naleznete ZDE:

AC Milan 5:1 Reggina (8 pen., 34 pen., 68 Kaká, 73 Inzaghi, 88 Pato - 40 Barreto)
Milan měl hned ze začátku utkání navrh, nebezpečně pálil Brocchi, ale vedle. V 8. minutě fauloval ve vápně Modesto Kaká a brazilská hvězda penaltou poslala domácí do vedení. Kaká byl k nezastavení, Inzaghi na něho posunul míč patičkou, ale Campagnalo Brazilce tentokrát vychytal. Ve 34. minutě odpískal rozhodčí druhou penaltu po souboji Seedorfa s Vigianim a Kaká se z pokutového kopu opět nemýlil. Jiskřičku naděje vydoloval před přestávkou hostující Barreto, který se trefil bombou do šibenice Kalačovi branky. Poté vyslál parádní střelu Seedorf ale jen orazítkoval břevno hostující brány. Zápas nabízel skvělou podívanou, Kaká akrobatickou zadovkou našel ve vyložené šanci Inzaghiho, ale ten se nakonec neprosadil. Kaká zkompletoval hattrick po hodině hry, kde se trefil po Brocchiho centru. Reggina se dožadovala penalty když zahrál Kaladze rukou po centru Brienzi, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Na druhé straně se dostal do šance Pato, ale Campagnolo je pokus vyrazil pouze k volnému Inzaghimu a ten zvýšil na 4:1. Skóre zápasu uzavřel Pato, který se trefil hlavičkou po centru Gourcuffa z pravé strany.

AC Milan: Kalac, Cafu (Simic 76), Nesta, Kaladze, Favalli, Gattuso (Gourcuff 80), Pirlo, Brocchi, Kaka, Seedorf (Pato 69), Inzaghi
Reggina: Campagnolo, Valdez (Alvarez 69), Cirillo, Aronica, Vigiani, Barreto (Misiroli 48), Tognozzi, Modesto (Costa 82), Cozza, Brienza, Amoruso
Rozhodčí: Farina

Parma 1:2 Neapol (23 Budan pen. - 45 Domizzi pen., 72 Bogliacino)
Parma šla do vedení ve 23. minutě, kdy v pokutovém území zatáhl Lucarelliho za dres Santracroce a rozhodčí nařídil penaltu. V kámen, nůžky, papír vyhrál Budan před Cigarinim a úspěšně penaltu proměnil. Hosté vyrovnali před poločasem, kdy fauloval Mariga, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Maurizio Domizzi. V závěru poločasu ještě Bogliacino trefil hlavou tyč. Druhá půle začala dalším pokusem Bogliacina po centru Hamšíka, ale jeho volej šel vedle tyčky. Bogliacino si spravil chuť v 72.minutě, kdy už zamířil přesně. Poté se na hřišti odehrálo to, co k fotbalu nepatří. Během tří minut rozhodčí vyloučil dva domácí a jednoho hráče hostů za strkanici. V závěru mířil ještě vedle Sosa a tak Parma prohrála 1:2 a výrazně si tak zkoplikoval boj o záchranu v Serii A.

Parma: Bucci, Zenoni, Paci, Falcone, Castellini, Mariga, Cigarini, Morrone, Gasbarroni, Budan (Morfeo 46), Lucarelli
Neapol: Iezzo, Santacroce, Cannavaro, Domizzi (Grava 67), Mannini, Blasi, Gargano, Hamsik, Savini (Garics 46), Bogliacino, Lavezzi (Sosa 79)
Rozhodčí: Ayroldi

Catania 1:0 Lazio (34 Spinessi pen.)
Marco Ballotta trochu překvapivě nastoupil v brance a hned ve dvou případech se ohlížel, jak domácí obstřelují jeho svatyni. Nejdříve Sardo trefil břevno a poté Tedescovu bombu zastavila tyč. Domácí bojují o záchranu a bylo na nich vidět odhodlání toto klání vyhrát. Ve 34. minutě se řídil do jasné brankové příležitosti Mascara, kterého fauloval Zauri, který viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Ve druhé půli fauloval Dabo Tedesca a za vehementní prostesty se nechal po chvíli i vyloučit. Catania si zápas pohlídala a získala důležité tři body.

Catania: Polito, Sardo, Silvestre, Stovini, Sabato, Izco, Biagianti, Tedesco (Baiocco 71), Mascara (Colucci 76), Vargas, Spinesi (Martinez 84)
Lazio: Ballotta, Zauri, Cribari, Rozenhal, Kolarov, Ledesma, Mutarelli, Dabo, Meghni (De Silvestri 46), Bianchi (Pandev 52), Rocchi (Tare 78)
Rozhodčí: Celi

Atalanta 0:4 Juventus (1 Legrottaglie, 5, 34 a 65 Del Piero)
Už po 47 sekundách šel Juventus do vedení, když si na Del Pierův přímý kop naběhl Nicola Legrottaglie. O chvíli později to bylo již 2:0, Camoranesiho centr našel úplně volného Del Piera, který se z blízka nemýlil. Atalanta poprvé zahrozila po dvaceti minutách,ale Bellini mířil vedle. V 34. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase Del Piero a bylo prakticky po zápase. Ikona Bianconeri zkompletovala hattrick v 65. minutě, když se trefil z voleje a uzavřel tak skóre na konečných 4:0.

Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri, Manfredini, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente (De Ascentis 71), Langella (Padoin 46), Floccari, Paolucci (Marconi 46)
Juventus: Buffon, Grygera, Legrottaglie, Stendardo, Molinaro, Camoranesi (Marchionni 71), Nocerino, Zanetti (Tiago 62), Nedved, Del Piero (Palladino 77), Trezeguet
Rozhodčí: Trefoloni

Siena 0:1 Janov (25 Konko)
Janov šel do vedení ve 25. minutě po první vážnější šanci, kdy se prosadil Abdoullay Kongo. V zápase toho nebylo moc k vidění, až na červenou kartu De Rosi, která výrazně oslabila hosty. Janov ale pozorně bránil a i s nutnou dávku štěstí nakonec i v 10 mužích dovedl zápas do vítězného konce.

Siena:
Manninger, Rossettini (Jarolim 73), Ficagna, Loria, Rossi, Vergassola (De Ceglie 60), Codrea, Coppola, Forestrieri (Alberto 46), Maccarone, Rigano´
Janov: Rubinho, Bovo, De Rosa, Criscito, Rossi, Konko, Juric, Danilo, Sculli (Raggio Garibaldi 75), Borriello (Di Vaio 86), Leon (Vanden Borre 65)
Rozhodčí: Marelli

Cagliari 2:0 Empoli (9 Acquafresca, 64 Fini)

Cagliari zvítězilo 2:0 v zápase o záchranu s Empoli. Góly Acquafrescy a Finiho dostaly Cagliari na kvótu 35 bodů, dále od sestupového pásma, než kdykoli předtím v letosšní sezóně. Naopak Empoli je s 30 body poslední společně s Regginou a Livornem. Empoli nastoupilo překvapivě bez Giovinca, nenastoupil ani Buscé (svalové potíže). Naopak Cagliari nastoupilo v očekávané sestavě a od začátku se tlačilo do útoku. V deváté minutě otevřel skóre Acquafresca, což nakoplo toskánský tým, který kontroloval hru až do konce prvního poločasu (ovšem bez gólového vyjádření). Do druhého poločasu už nastoupil Giovinco a ihned přišlo několik ohrožení branky domácích. Empoli otevřelo hru, což nahrálo Cagliari: v devatenácté minutě zakončoval po Acquafrescově přiťuknutí hlavou Fini a zvýšil na 2:0. Byl však také vyloučen, protože už napomínán si svlékl dres a vykoledoval si tak druhou žlutou kartu. O několik minut později byl vyloučen další domácí hráč, když Pisano a Saudati dostali žlutou kartu za vzájemnou výměnu názorů. Pro hráče rossoblu to však bylo již druhé napomenutí, jeho zápas tedy skončil předčasně. Necelých deset minut před koncem pravděpodobně definitivně rozhodl o vítězství Cagliari Storari - tým byl pod velkým tlakem a v početní nevýhodě, brankář domácích ale skvěle zakročil proti nebezpečné Giovincově střele. Empoli se už na další nápor nezmohlo.

Cagliari: Storari, Pisano, Lopez, Bianco, Agostini, Biondini, Conti, Fini, Foggia (Matri 54) (Larrivey 93), Jeda, Acquafresca (Ferri 80)
Empoli: Balli, Raggi, Marzoratti (Abate 56), Vanigli (Giovinco 46), Tosto, Giacomazzi (Volpato 64), Marchisio, Budel, Antonini, Vannucchi, Saudati
Rozhodčí: Saccani
ČK: Fini 64 (C), Pisano 78 (C)