Zpět na » Serie A » Římané ztratili Tottiho i výhru

Serie A - Římané ztratili Tottiho i výhru

Římané ztratili Tottiho i výhru © -

0

19.04. - AS Řím v úvodním zápase 34. kola Série A doma pouze remizoval s Livornem a kromě dvou bodů a reálné šance na zisk Scudetta ztratil tým i Francesca Tottiho, který byl v 39. minutě střídán kvůli zranění kolena.

AS Řím 1:1 Livorno

(54 Vučinič - 83 Diamanti)

Oba týmy bojovaly o zcela jiné mety, domácí o titul, hosté o záchranu. Spokojeni nejsou pravděpodobně ani jedni, ač je pro Livorno bod z hřiště druhého celku tabulky výhrou, v této situaci je zase tak moc neuklidní.

Domácím chyběl Alberto Aquilani a Metteo Ferrari, za hosty nemohli nastoupit Giuliano Giannichedda, Luis Vidigal a David Balleri. Historické statistiky Livorna pranic nepřály, z posledních patnácti návštěv na Stadio Olimpico zaznamenali pouze jednu výhru a jednu remízu, které se datují do let 1947, respektive 1933.

Oba týmy měly hned v úvodu šance. Livorno zahrozilo pokusem Tavana, za AS odpovídal z přímého kopu Totti. Matteo Melara nevybíravě fauloval Pizarra a mohl být velmi rád pouze za žlutou kartu. Totti se v prvním poločase opakovaně držel za pravé koleno a obavy domácích fanoušků se naplnily v 39. minutě, kdy musel místo na hřišti přepustit Mancinimu. Při jeho rozcvičování, zatímco hráli jeho spoluhráči v desíti, měl Juan prozatím největší šanci utkání, ale ani jeho hlavička ze skvělé pozice po rohovém kopu neslavila úspěch.

V 53. minutě přišla další velká šance - Daniele De Rossi byl úplně nepokrytý u značky pokutového kopu, špatný odskoč míče ale zapříčinil, že jeho pokus z voleje mířil nad. Hned minutu na to se ale domácí mohli radovat. Na Pizarrův chytrý centr za obranu si naběhl Vučinič a hlavou poslal míč nechytatelně do pravého horního růžku Ameliovi branky. Livorno nebylo příliš nebezpečné a tak se na hřiště v 65. minutě dostal Diamanti, jehož úkol byl jasný - oživit hru. Ten měl také hned za chvíli slibnou šanci, ale jeho velký moment přišel až v 83. minutě. Chyba Pizarra otevřela možnost pro rychlý protiútok Livorna, který hasil až Juan. Z následného přímého kopu poslal míč k tyči právě Diamanti a zařídil tak remízu 1:1.

AS Řím: Doni, Cicinho, Mexes, Juan, Tonetto (Panucci 78), De Rossi, Pizarro, Taddei (Giuly 83), Perrotta, Vucinic, Totti (Mancini 39)
Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Melara, Pulzetti, Bergvold (Diamanti 65), A Filippini, Pasquale (E Filippini 86), De Vezze (Loviso 70), Tavano
Rozhodčí: Orsato