Zpět na » Serie A » Hamšík pomohl gólem k výhře, radovali se i Češi v Juve

Serie A - Hamšík pomohl gólem k výhře, radovali se i Češi v Juve

Hamšík pomohl gólem k výhře, radovali se i Češi v Juve © -

0

18.04. - Série A. Česko-slovenská stopa: Ze zisku tří bodů se v 33. kole Série A radovali pouze Grygera s Hamšíkem, který se na nich velkou měrou podílel. V dohrávce se již na trávník vrátil i Pavel Nedvěd.

33.kolo:

Zdeněk Grygera (Juventus): Zdeněk odehrál ve vítězném zápase proti AC celý zápas a dalším dobrým výkonem přispěl i on k výhře svého klubu. Párkrát dokonce prozkoušel Kalače pokusy z dálky, úspěšný ovšem nebyl. Vysloužil si, stejně jako ostatní kolegové z obrany, průměrnou známku a to šestku.

Tomáš Zápotočný (Udinese): Na Friuli spolu se svými spoluhráči přivítal Tomáš hráče AS Řím, zápas se jim ale nevyvedl. Při prohře 1:3 si ale český hráč připsal průměrnou známku 6, což byl "týmový nadprůměr". Nedopouštěl se chyb a počínal si zodpovědně.

Marek Hamšík (Neapol): Slovenský hráč pomohl Neapoli jedním ze svých vynikajících výkonů k výhře nad Atalantou v poměru 2:0, když v 62. minutě otevřel skóre dorážkou po střele Sosy. V prvním poločase nebyl až tak vidět, ale po přestávce ožil a byl více aktivní, což nakonec vedlo k úspěchu. Vysloužil si známku 7.

David Rozehnal (Lazio): V nešťastném zápase proti Sieně odehrál celý zápas i reprezentační obránce David Rozehnal. Spolu se Sivigliou si počínali v obraně velmi dobře a nebýt velké chyby gólmana Muslery v samotném závěru zápasu, Lazio by i díky jejich výkonu oslavovalo tři body. Bohužel pro něj se tak nestalo. Rozehnal dostal šestku.

Tomáš Ujfaluši (Fiorentina): Již tradičně nastupovala opora Fiorentiny Tomáš Ujfaluši s cílem pomoci ubránit čisté konto svého spoluhráče Freye. Tuto úlohu plnil v prvním poločase velmi dobře, v druhé pětačtyřicetiminutovce ale Inter začal více tlačit a obrana Fiorentiny se, včetně Tomáše, již neubránila. Z porážky si odnesl známku 5,5.

.. dohrávka 31. kola:

Zdeněk Grygera (Juventus): Další zápas v základní sestavě Juventusu si připsal Zdeněk Grygera. Tentokrát, ač Juventus pokořil Parmu rozdílem třídy, se ale on sám příliš nepředvedl. Jeho útočné výlety odkrývaly pro hostující ofenzivní hráče až přespříliš prostoru a i proto si vysloužil známku 5,5.

Pavel Nedvěd (Juventus): V 66. minutě do zápasu naskočil i druhý český hráč, který hájí černobílé barvy. Pavel Nedvěd se již zotavil z ošklivého střetu s Guanou. Po návratu odehrál solidní půlhodinku, kterou mohl osladit i brankou. Po Palladinově akci mu ale štěstí nepřálo a jeho střela skončila pouze na tyči. Ohodnocen byl šestkou.