Zpět na » Serie A » Juventus si poradil s Parmou

Serie A - Juventus si poradil s Parmou

Juventus si poradil s Parmou © goal.com - Juventus

0

16.04. - Review: V dohrávce 31. kola Serie A přivítal Juventus v Turíně o záchranu bojující Parmu. Bianconeri už měli jistotu, že neskončí v tabulce hůře než na třetím místě a zahrají si předkolo Ligy mistrů, hosté potřebovali získat bod, aby se oddálili od pásma sestupu, na který měli náskok jeden bod.

Juventus 3:0 Parma
(16 Trezeguet, 30 Palladino, 77 Morrone vl.)

V úvodu zahrozili hosté, kdy Fernando Couto trefil hlavou břevno, na druhé straně o dvě minuty později hlavičkoval Hasan Salihamodžič po Del Pierově volném kopu jen těsně vedle. Skóre utkání otevřel v 16. minutě David Trezeguet po Del Pierově rohovém kopu, kdy hostující gólman podcenil centr, Camoranesi sklepl hlavičkou míč k volnému Trezeguetovi a ten si už věděl rady. Hráči Parmy protestovali kvůli údajnému ofsajdu, ale rozhodčí celou situaci posoudili správně. Po půlhodině hry "Stará dáma" zvýšila vedení, kdy se krásně do šibenice trefil pravačkou Raffaele Palladino. Závěr poločasu byl hodně nervózní, když Couto udeřil do hlavy Giorgia Chielliniho a celou záležitost bude řešit asi disciplinární komise. Do druhé půli vstoupili lépe hosté, ale Buffon se překonat nenechal. Poté zakombinoval Del Piero s Trezeguetem a zakončoval Pavel Nedvěd, ale nepřesně. Poté rychlý protiútok založil Palladino, na jehož konci trefil Nedvěd tyč. Definitivní tečku za zápasem udělal v 77. minutě Stefano Morrone, který si srazil do vlastní branky centr Tiaga. V závěru byl ještě za prostesty vyloučen Fernando Couto. Juventus tedy vyhrál 3:0.

Juventus: Buffon, Grygera, Stendardo, Chiellini, Molinaro, Salihamidzic, Camoranesi (Tiago 66), Nocerino, Palladino (Marchionni 80), Trezeguet, Del Piero (Nedved 66)
Parma: Bucci, Zenoni, Falcone (Rossi 75), Couto, Antonelli, Dessena (Cigarini 88), Mariga, Morrone, Castellini, Reginaldo, Corradi (Gasbarroni 48)
Rozhodčí: Banti

Více informací o Juventus FC naleznete zde.