Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Řím vítězně, Inter pouze remizoval

Serie A - Coppa Italia: Řím vítězně, Inter pouze remizoval

Coppa Italia: Řím vítězně, Inter pouze remizoval © -

0

16.04. - Coppa Italia: V prvních zápasech semifinále Italského poháru se zrodilo jedno překvapení. Inter Milan doma pouze remizoval s Laziem 0:0, tudíž odveta definitivně rozhodne o finalostovi. Ve druhém semifinále AS Řím doma přivítal překvapení z Catanie a do odvety si veze jednobrankový náskok, který zařídil kapitán Francesco Totti.

AS Řím 1:0 Catania
(46 Totti)

První šanci zápasu měl Cicinho, ale mířil nad, na druhé straně zkoušel překonat Curciho lobem Giacomo Tedesco, ale římský brankář míč vyrazil na roh. Poté Ludovic Giuly poslal pasem do šance Maura Esposita, ten ale trefil pouze připraveného Polita. Před přestávkou ještě zakombinoval Cicinho s Tottim, ale střela letěla jen vedle tyče. Jediná branka zápasu padla 30 sekund po přestávce. Mancini přihrál Tottimu, který parádní trefou z 25 metrů rozvlnil hostující síť. V 54. minutě to mohlo být již 2:0, kdy Mancini přelstil ofsajdovou past, ale Polito ho vychytal. Brankář Catanie podržel svůj tým i po pokusech Davida Pizarra a Francesca Tottiho a tak zápas skončil těsným vítězstvím AS Řím 1:0.

AS Řím: Curci, Cicinho, Mexes, Panucci, Antunes (Tonetto 82), Brighi, Perrotta, Esposito (Pizarro 60), Giuly (Vucinic 76), Mancini, Totti
Catania: Polito, Silvestri, Stovini, Silvestre, Alvarez (Sabato 82), Gazzola (Izco 46), Edusei, Tedesco, Mascara, Martinez, Spinesi (Morimoto 71)
Rozhodčí: Ayroldi

Inter Milan 0:0 Lazio Řím

Aktivněji začali hosté, kdy Rocchi vybídl do šance Panděva, který unikl ofsajd systému domácích, ale jeho střelu zablokoval na poslední chvíli Marco Materazzi. O chvíli později fauloval Cristian Chivu a Cristian Ledesma z následného přímého kopu trefil tyč. Před přestávkou střídal kvůli zranění kotníku Luis Figo, nicméně Nerazzurri mohli jít do vedení po přihrávce Suaza na Hernana Crespa, toho ale vychytal Ballotta. Po přestávce římský brankář vytěsnil hlavičku Crespa nad břevno. V 65. minutě Panděv našel obloučkem Rocchi, který ale prováhl správný okamžik na zakončení. Poté předvedl ošklivý zákrok Marco Materazzi na Gorana Panděva, ale vyšel z toho bez karetního trestu, což rozčílilo kouče Delia Rossiho. Inter měl největší šanci utkání 10 minut před koncem, kdy Nicola Burdisso trefil hlavou pouze břevno a tak zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Inter: Toldo, Burdisso, Materazzi, Chivu, Cesar, Jimenez (Siligardi 75), Maniche, Solari (Cambiasso 78), Figo (Bolzoni 39), Crespo, Suazo
Lazio: Ballotta, Zauri, Siviglia, Cribari, Radu, Dabo (Manfredini 81), Ledesma, Behrami (Mutarelli 60), Mauri, Pandev (Tare 89), Rocchi
Rozhodčí: Rocchi

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.