Zpět na » Serie A » AS Řím je pouhý bod za Interem

Serie A - AS Řím je pouhý bod za Interem

AS Řím je pouhý bod za Interem © gazzetta.it - Ludovic Giuly

0

13.04. - Tým z hlavního města dnes hrál v Udine, které porazil 3:1 a před večerní dohrávkou Inter Milán-Fiorentina ztrácí na čelo tabulky jediný bod.

Udinese 1:3 AS Řím

(52 Di Natale - 64 Vučinič, 70 Taddei, 90 Giuly)

AS Řím přerušil sérii Udinese, které do dneška neprohrálo sedm zápasů v řadě. Potvrdil tak, že vyřazením z Ligy mistrů jeho sezóna nekončí. Tím spíše budou nyní římští hráči bojovat o Scudetto, za kterým zatím kráčí Inter, i když již ne tak suverénně jako v úvodu sezóny. Milánští dnes ve večerní dohrávce na San Siru přivítají Fiorentinu. Giallorossi se vítězstvím 3:1 na Stadio Friuli dostali na vzdálenost pouhého bodu od prvního týmu tabulky (i když pro zisk titulu je třeba ještě o bod víc, protože Inter má výhodu lepších vzájemných zápasů).

Řím hrál, jak umí a Totti opět ukázal, jak důležitý pro hru AS je. Hráči potvrdili, že zklamání z prohry na Old Trafford už strávili a staví se opět do pozice výrazného soupeře Interu Milán. V sestavě chyběli kvůli zranění Ferrari, Aquilani a Cassetti, na poslední chvíli řady giallorossi opustil také Juan, když se zranil během rozcvičky ve střetu s Mexésem. Na jeho místě tak nastoupil Christian Panucci. Naopak po zranění se vrátil už zmiňovaný Totti. Udinese potvrdilo trojčlenný útok Pepe-Quagliarella-Di Natale, chyběli mu diskvalifikovaný Mesto a zranění Felipe, Obodo a Asamoah.

Zápas byl zajímavý už od první minuty: první roh zahrávali hráči týmu z Udine, Řím nebezpečí odvrátil. Celý první poločas tak byl přehlídkou skoro-gólů a nezakončených šancí. Doni i Handonovič odehráli zápas, za který si zaslouží pochvalu. Za Doniho jedenkrát zaskočil Taddei po Quagliarellově hlavičce, své šance pak zahazovali především Di Natale, Vučinič a Perrotta, který je nebezpečný především ve spolupráci s Tottim, jehož návrat byl pro něj živou vodou. Týmy se neblokovali zbytečným taktizováním, hráli otevřeně a v dobrém tempu. Oba šli pouze za vítězstvím, logicky vzhledem k sezónním cílům obou formací. Oba týmy mohli jít do vedení, do přestávky se to však ani jednomu nepodařilo.

Nakonec to byl Řím, který za svou nepřesnost platil. V sedmé minutě druhého poločasu se trefil domácí Di Natale, který hlavou zakončil krásný centr na zadní tyč a dal svůj sedmnáctý gól v sezóně. Při gólu zaváhali jak brankář Doni, tak velezkušený zadák Panucci, kteří si pak vše hezky od plic vyříkali (musel je odtrhávat až druhý stoper Mexés). Nervózní začal být i kapitán Totti a dostal za to žlutou kartu, když se ohradil na rozhodčího Rizzoliho, který mu nechtěně zabránil v lepším zkoordinování ke střele (Totti přestřelil a nepěkně to rozhodčímu vyčetl). Udinese se snažilo využít slabého momentu hostí, nedokázali však vedení zdvojnásobit. Pak už přišla reakce giallorossi: po kombinační akci centroval po zemi Cicinho a míč se po odkopu obránce Cody zastavil až na tyči Handanovičovi branky. Aktivita hostí pokračovala a přinesla otočení výsledku. V devatenácté minutě druhého poločasu zakončoval svým šestým sezónním gólem nádhernou Pizarrovu asistenci Vučinič. Míč si zpracoval na prsa a překonal Handanoviče. O pět minut později vstřelil svůj šestý sezónní gól také Taddei, po De Rossiho asistenci si na pravé straně zasekl míč do středu a levačkou technicky podruhé překonal Handanoviče. Udinese nesložilo zbraně a snažilo se o vyrovnání, AS Řím však již kontrolovalo hru a z jednoho z protiútoků zvýšilo na 3:1. Brighiho přihrávku zakončil v nastavení Giuly („pro změnu“ opět svým šestým sezónním gólem). Řím je bod za Interem, ten může již za několik hodin zchladit jeho ambice v zápase s Fiorentinou.

Udinese: Handanovic, Zapotocny, Coda, Lukovic, Ferronetti (Zapata 80), D´Agostino (Pinzi 83), Inler, Dossena (Floro Flores 77), Pepe, Quagliarella, Di Natale
Roma: Doni, Cicinho, Panucci, Mexes, Tonetto, De Rossi, Pizarro, Taddei, Perrotta (Giuly 62), Vucinic, Totti (Brighi 75)
Rozhodčí: Rizzoli