Zpět na » Serie A » Janov si poradil s Turínem, Lazio pouze remizovalo se Sienou

Serie A - Janov si poradil s Turínem, Lazio pouze remizovalo se Sienou

Janov si poradil s Turínem, Lazio pouze remizovalo se Sienou © fotbalportal.cz - Lega Calcio

0

13.04. - Review: V nedělních zápasech 33. kola Serie A se zrodilo hned několik překvapivých výsledků. Cagliari zvítězilo v duelu o záchranu na hřišti Livorna, Janov potvrdil slušnou formu vítězstvím nad Turínem, Lazio ztratilo utkání v posledních minutách a Reggina si připsala důležité tři body po výhře nad Sampdorií Janov.

Janov 3:0 Turín (52 Di Vaio, 61 Borriello, 69 Sculli)
Domácí se dožadovali penalty hned z kraje zápasu po souboji Borriella s Leonem, ale rozhodčí celý incident ignoroval. Janov kontroloval hru, zatímco Turín se spoléhal na protiútoky. Marco Borriello hrál opět skvěle, ve 35. minutě se prokličoval hostující obranou, ale jeho střelu zblokoval Dellafiore. Janované se dočkali až po přestávce, nejdříve se prosadil Marco Di Vaio po asistenci Borriella a poté sám nejlepší střelec letošní sezóny přidal svou 19. trefu. O osm minut později to bylo již 3:0, když se hlavou prosadil Guiseppe Sculli. V závěru mohl zvýšit náskok ještě Domenico Criscito, ale mířil nad břevno.

Janov: Rubinho, Lucarelli, Bovo, Criscito, Rossi (Raggio Garibaldi 82), Milanetto, Konko, Fabiano (Di Vaio 46), Sculli, Borriello (Figueroa 78), Leon
Turín: Fontana, Motta, Di Loreto, Dellafiore, Lanna (Rubin 88), Diana, Grella, Corini, Lazetic (Rosina 66), Recoba (Ventola 46), Di Michele
Rozhodčí: Orsato

Lazio 1:1 Siena (45 Mutarelli - 89 Loria)

Zápas týmů, které už v lize o nic nehrají. Lazio dominovalo, v závěru však dovolilo Sieně vyrovnat po zaváhání mladého brankáře Muslery. Toskánský tým si tak odváží bod, ve který možná ani nedoufal. Skóre otevřel v nastavení prvního poločasu Mutarelli střelou pravou nohou z voleje. Tak jako Lazio šlo do vedení v závěru poločasu, Siena vyrovnala v závěru toho druhého. Loria překonal z hranice vápna Musleru, který na gólu nese podíl. Siena dále bojuje o záchranu, dělá to však s podstatným klidem a vědomím náskoku nad ostatními týmy, Lazio čeká na zápasy Coppa Italia.

Lazio: Muslera, Zauri, Siviglia, Rozenhal, Kolarov (De Silvestri 19), Mudingayi, Baronio, Mutarelli, Mauri (Meghni 77), Vignaroli (Rocchi 72), Tare
Siena: Manninger, Rossettini, Portanova, Loria, Rossi, Vergassola, Kharja (Codrea 59), Galloppa (Locatelli 46), Coppola, Maccarone, Frick (Rigano´ 67)

Reggina 1:0 Sampdoria (35 Brienza)
Na Stadio Granillo toho nebylo moc k vidění, Reggina přivítala Sampdorii Janov a do vedení šla v 35. minutě, kdy se trefil ve formě hrající Franco Brienza a zařídil tak jedinou branku zápasu. Po hodině hry pomohl pojistku přidat Amoruso, ale nedal. Za Dorii zahrozil z přímého kopu Antonio Cassano, nicméně hosté už vyrovnat nedokázali. Reggina si tedy připsala důležité tři body k záchraně v Serii A.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Cirillo, Aronica, Vigiani (Missirolo 75), Barreto, Cascione, Modesto, Cozza (Valdez 57), Brienza (Stuani 80), Amoruso
Sampdoria: Castellazzi (Fiorillo 65), Lucchini (Zenoni 37), Sala, Gastaldello, Maggio, Sammarco, Volpi (Bonazzoli 58), Franceschini, Pieri, Bellucci, Cassano
Rozhodčí: Gava

Empoli 1:1 Parma (31 Giovinco - 7 Lucarelli)
Hosté šli do vedení už v osmé minutě, Andrea Gasbarroni našel centrem hlavu Cristiana Lucarelliho a ten se nemýlil. O chvíli později mohl ex-livornský střelec přidat druhou branku, ale z voleje netrefil branku. Na druhé straně měl hodně práce Bucci s Giovincovým přímým kopem, z následné dorážky pálil mimo Dessena. Domácím se podařilo vyrovnat v 31.minutě, kdy Giovinco obešel dva protihráče a nádhernou střelou uzavřel skóre na 1:1.

Empoli: Balli, Raggi, Marzoratti, Piccolo (Antonini 30), Tosto, Giovinco, Marianini (Moro 66), Budel, Abate, Saudati (Giacomazzi 55), Vannucchi
Parma: Bucci, Paci, Couto (Zenoni 59), Falcone, Dessena (Reginaldo 64), Morrone, Cigarini, Castellini, Gasbarroni, Lucarelli (Corradi 77), Budan
Rozhodčí: Morganti

Livorno 1:2 Cagliari (2 Galante - 10 a 54 Acquafresca)

Cagliari směřuje k záchraně. Ofenzívní snaha vyústila ve dva Acquafrescovi góly a 4 nastřelené tyče. Za Livorno se trefil Galante, kterému nebyl uznán druhý gól. Zápas byl reklamou na fotbal, velké emoce na hřišti byly už od druhé minuty, kdy se trefil Galante, který zakončil Filippiniho centrovaný míč. O 4 minuty později Storari zasahoval proti Bergvoldově střele. Vyrovnání Cagliari přišlo takřka hned, a to po Aquafrescově dorážce Cossuovi střely, kterou neudržel Amelia. Vzápětí mohlo jít opět do vedení Livorno, Tavano však z metru přestřelil. Ve 26. minutě nastřelil spojnici hostující Agostini, ve 36. minutě zasahoval Amelia proti Aquafrescovi. Ve druhém poločase začalo opět aktivně Cagliari a v deváté minutě ho poslal do vedení Aquafresca. O pět minut později pak ten samý hráč nastřelil hlavou tyč. V devatenácté minutě vyrovnal Galante, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu. Za moment opět střílel Aquafresca po Contiho přiťuknutí - tyč. V závěru nastřelil tyč ještě jednou Matri, stav 1:2 však vydržel. Livorno se tak propadlo na poslední místo, zatímco Cagliari se dostalo ze sestupových vod.

Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Pulzetti, Bergvold (Bogdani 50), A Filippini (Rossini 87), De Vezze (E Filippini 78), Pasquale, Diamanti, Tavano
Cagliari: Storari, Pisano, Lopez, Canini, Agostini, Biondini, Conti, Parola, Cossu (Foggia 67), Acquafresca (Matri 84), Jeda (Fini 87)

Neapol 2:0 Atalanta (62 Hamšík, 64 Lavezzi)
Neapol měla tlak hned od začátku střetnutí, nejdříve zahrozil Floccari po výborné přihrávce Cannavara, poté Fernando Tissone, nicméně na branky si diváci museli počkat do druhé půle, kdy Neapol rozhodla zápas během dvou minut. Nejdříve se prosadil Marek Hamšík, který dorazil do sítě střelu Roberta Sosi a o 120 sekund později se trefil Lavezzi. V závěru ještě pálil nad břevno Sosa a tak Neapol zvítězila zaslouženě 2:0.

Neapol: Iezzo, Cannavaro, Contini, Domizzi, Mannini (Montervino 89), Blasi (Pazienza 46), Gargano, Hamsik, Savini, Lavezzi, Calaio´ (Sosa 58)
Atalanta: Coppola, Rivalta, Carrozzieri, Manfredini, Bellini, Ferreira Pinto (De Ascentis 68), Guarente, Tissone, Padoin, Paolucci (S Inzaghi 68), Floccari
Rozhodčí: Ciampi