Zpět na » Serie A » Juventus porazil AC, doma vyhrálo i Palermo.

Serie A - Juventus porazil AC, doma vyhrálo i Palermo.

Juventus porazil AC, doma vyhrálo i Palermo. © goal.com - Juventus

0

12.04. - Proměněný přímý volný kop v podání Fabrizia Miccoliho přinesl Palermu jednogólovou výhru nad Catanií. Ve večerním utkání podlehl nakonec i přes vedení 2:1 AC Milán Juventusu na Stadio Olimpico 3:2, když v 80. minutě rozhodl jeden z hrdinů utkání Salihamidžič.

Palermo 1:0 Catania

(84 Miccoli)

Sicilské derby nám přineslo oba své protagonisty v dobré náladě a formě z minulého kola. Domácí Palermo si totiž poradilo se silným Juventusem 3:2 a Catania doma dokonce přejela Neapol v poměru 3:0. V minulém roce zápas skončil nevídaným výsledkem 5:3. Do toho letošního nemohl kvůli suspendaci naskočit Mattia Cassani, jeden z hrdinů zápasu proti Juve. Zranění neumožnilo účast ani Simpliciovi a Fontanovi. Kuriozitou zápasu byla přítomnost bratrů Tedescových, každý ale hájil barvy jiného klubu.

Zápas otevřela šance Fabia Caserty, ktterý se pokoušel o akrobatické zakončení. Stejně však jako pokus hostujícího Marca Biagintiho, který ale více trestuhodněji minul ve slibné pozici, neskončil brankou. Palermo bylo ze začátku utkání aktivnější, ale frustrováno velmi solidně organizovanou hrou hostujícího celku. Obrovskou šanci přinesla 28. minuta. Hostující Izco vybojoval míč, akce pokračovala přes Spinesiho na Tedesca, jehož střela ale po teči skončila nad brankou. Po následném rohu chyběli centimetry střele Terlizziho. V šanci se na druhé straně ocitl Amauri, kterému ale v zakončení ve skluzu chyběli centimetry k dosažení na Jankovičův pas.

Těsně po změně stran zavládl chaos před brankou Polita po přímém kopu Jankoviče, ale hostům se nakonec podařilo míč odkopnout. V 53. minutě přišel na hřiště po zranění Miccoli, který se stal hrdinou zápasu. Ještě před tím měl ale velkou příležitost Amauri, jehož ale v 67. minutě po Jankovičově centru skvěle reflexivně vychytal Polito. Šest minut před koncem se ale k přímému kopu postavil Miccoli a nádhernou střelou přes zeď, která skončila přesně u tyče, rozhodl o osudu utkání.

Palermo: Agliardi, Zaccardo, Rinaudo, Barzagli, Balzaretti, Giovanni Tedesco (Miccoli 53), Migliaccio, Jankovic (Guana 86), Bresciano (Cavani 65), Caserta, Amauri
Catania: Polito, Sardo, Terlizzi, Stovini, Sabato, Edusei, Izco, Giacomo Tedesco, Biagianti (Mascara 64), Vargas (Baiocco 78), Spinesi (Martinez 71)
Rozhodčí: Dondarini

Juventus 3:2 AC Milán

(12 Del Piero, 45 a 80 Salihamidžič - 14 a 31 Inzaghi)

Dva kluby, které dominovaly Sérii A dvě dekády se dnes střetly na Stadio Olimpico při rozdílných situacích. Juventus se při návratu mezi elitu po přeřazení do Sérii B můžu s třetím místem vcelku spokojit, kdežto AC Milán dnes musel bezpodmínečně vyhrát, aby si zachoval jakési reálné naděje na účast v Lize mistrů. Vypadalo to nadějně, na konci ale zbyl jen zmar.

Carlo Ancelotti se musel vypořádat s problémy v obraně. A to ne zrovna malými - nastoupit nemohl Alessandro Nesta, Kakha Kaladze, Marek Jankulovski ani Massimo Oddo. Mimo byli dále i Ronaldo a Pato. Juventusu chyběli Nedvěd se Zanettim.

Skóre se otevíralo poměrně rychle a to zásluhou domácího Del Piera. Mauro Camoranesi si pohrál s Favallim a předložil Alexovi krásnou přihrávku do vápna. Ten, i když v celku obtížném úhlu, zakončil přesně mířenou přízemní ranou ke vzdálenější tyči Kalačovi branky. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat, hned další minutu málem vyrovnal Inzaghi, když sprintoval po úniku z ofsajdové pasti. Branku ještě nedal, ale vynahradil si to v dalších 60 vteřinách. Kaká udělal kličku Chiellinimu a předložil Super Pippovi luxusní přihrávku před prázdnou branku, ten se samozřejmě nemýlil - 1:1. O další šance se postarali Del Piero, který ale při protiútoku možná až přespříliš dribloval s míčem, a Seedorf, jehož střelu Buffon s vypětím sil vyškrábl nad břevno. Z následného rohu ale šel Milán do vedení. Po odkopu se hráči Juventusu vydali kupředu, kdežto míč se vracel směrem k brance, čehož využil Bonera, který ho nejrychleji doběhl a poté velmi chytře přihrál na zcela volného Inzaghiho, jenž tak podruhé v zápase mohl pohodlně zakončit do prázdné branky. Ve 45. minutě ale bylo vyrovnáno. Del Piero vybojoval míč, Camoranesi ze strany centrem našel volného Trezegueta, který hlavičkoval jen do gólmana. Míč se ale od něj odrazil přímo k Salihamidžičovi a ten s ním vběhl do branky. Ještě do přestávky mohl vedení na stranu AC strhnou Gattuso, Buffon se ale opět vyznamenal.

Po přestávce měl velkou šanci Grygara, který vypálil dalekonosnou dělovku, jež nadělala Kalačovi velké problémy. V 66. minutě se takřka kriminálního zákroku dopustil Bonera. Jeho obětí se stal Sissoko, vážné zranění z toho naštěstí pro něho ale nebylo a po několika minutovém ošetřování mohl v zápase pokračovat. To už ale nebylo dovoleno Bonerovi, který byl pochopitelně poslán přímo do sprch. Ancelotti musel doplnit obránce a to si vyžádalo stáhnutí střelce dvou branek. Nahradil ho Cafu. Na hřiště se dostal i Iaquinta, vyměnil ale Trezegueta, tudíž se Ranieri neodvážil použít tříčlený útok a raději volil jistotu. 10 minut před koncem se stal Hasan Salihamidžič hrdinou zápasu. Camoranesi se postavil k exekuci přímého kopu, který by mohl být přirovnán ke zkrácenému rohu. Míč posadil přesně na hlavu skvěle naběhnuvšího střelce druhého gólu Juve a ten poslal domácí fanoušky vstříc euforii.

Juventus: Buffon, Grygera, Legrottaglie (Stendardo 51), Chiellini, Molinaro, Camoranesi (Nocerino 90), Tiago, Sissoko, Salihamidzic, Del Piero, Trezeguet (Iaquinta 78)
AC Milán: Kalac, Bonera, Simic, Maldini, Favalli, Gattuso (Gilardino 83), Pirlo (Brocchi 89), Ambrosini, Kakà,,,, Seedorf, Inzaghi (Cafu 69)
Rozhodčí: Rocchi
Vyloučení: Bonera

Více informací o Juventus FC naleznete zde.