Zpět na » Serie A » Juventus zažil v Palermu studenou sprchu

Serie A - Juventus zažil v Palermu studenou sprchu

Juventus zažil v Palermu studenou sprchu © -

0

07.04. - V poločase šlo Palermo do kabin s dvoubrankovým vedením díky trefám Amauriho, toho ale v druhém poločase napodobil Del Piero a Juventus věřil ve vítězství. Cassani však v předposlední minutě rozhodl krásnou střelou o výhře domácích.+ VIDEO

Palermo 3:2 Juventus

(Amauri 11´ a 45´, Cassani 89´ - Del Piero 52´ a 71´)

Juventus neodehrál první poločas tak, jak by si představoval, omezil však škody jen na dva obdržené góly. Do druhého poločasu nastoupil o mnoho lépe a tažen Del Pierem dokázal vyrovnat. V závěru zápasu, ve svém nejlepším momentě, dostal smrtící ránu v podobě gólu z kopačky Cassaniho. Alessandro Del Piero tak sice dal dvě branky, svůj rekord (553 startů za Starou dámu oproti Scireovým 552 zápasům) však vítězstvím neoslavil.

Bianconeri nastoupili do zápasu s duem Nocerino-Sissoko uprostřed zálohy, Camoranesi se tak mohl vrátit na své obvyklé místo na pravé straně středové řady. Taktika zřejmě byla držet pod kontrolou útočnou snahu Palerma a vyrážet do smrtících protiútoků. Už po jedenácti minutách hry se ale plán Juve zbortil: dlouhý míč si Amauri připravil na pravačku a krásnou střelou překonal Gigiho Buffona. Palermo se dostalo do vedení a Juventus musel měnit své úmysly. Zaprvé nyní museli hrát především hosté, zadruhé z jejich sestavy musel po ošklivém střetu hlavou s Guanou odstoupit motor týmu Pavel Nedvěd. Hráči Juve se omezili na dálkové pokusy, navíc nedokázali uhlídat Amauriho, který před odchodem do šaten zdvojnásobil vedení Palerma.

Ve druhém poločase se Juventus dostával do vápna soupeře s mnohem větší lehkostí a zanedlouho přišel gól, který bianconeri vrátil do zápasu. Sissoko se dostal do šestnáctky, vystřelil a k odraženému míči se dostal Del Piero, který po rychlém zaseknutí obránci snížil na 2:1. Druhý gól padl podobně, když to byl opět Del Piero, který dorážel míč do sítě. Tentokrát to bylo po Trezeguetově hlavičce. To turínské „nakoplo“, šance na úplné otočení výsledku však zahazovali. Za zmínku stojí především tyč po Del Pierově přímém kopu. Nakonec tedy platilo staré známé nedáš-dostaneš a naděje Juventusu zmařil v předposlední minutě zápasu krásnou ranou sváteční střelec Cassani. Buffon na jeho střelu nedokázal nijak reagovat, stav 3:2 vydržel až do konce a Juventus jel domů s prázdnou, zatímco Palermo si z prestižního utkání odnáší tři body.

Ve večerních hodinách bylo oznámeno, že se zlepšil zdravotní stav nejen Pavla Nedvěda (který vypadal poměrně svěží už na hřišti), ale i Guany. Ten však zůstane 24 hodin v nemocnici na pozorování.
Palermo: Fontana, Cassani, Rinaudo, Barzagli, Balzaretti, Guana (Tedesco 23), Migliaccio, Jankovic (Zaccardo 81), Simplicio (Bresciano 62), Caserta, Amauri
Juventus: Buffon, Grygera (Salihamidzic 46), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi, Nocerino (Tiago 46), Sissoko, Nedved (Iaquinta 23), Trezeguet, Del Piero

Více informací o Juventus FC naleznete zde.