Zpět na » Serie A » Inter vyhrál v Bergamu, Fiorentina přehrála Regginu

Serie A - Inter vyhrál v Bergamu, Fiorentina přehrála Regginu

Inter vyhrál v Bergamu, Fiorentina přehrála Regginu © -

0

06.04. - Review: Nedělní zápasy 32. kola Serie A přinesly zajímavé výsledky. Inter si poradil s Atalantou Bergamo a přiblížil se obhajobě titulu, Fiorentina potvrdila roli favorita a porazila Regginu. V dalších utkáních vyhráli Sampdoria, Catanie a také překvapivě Empoli, které si veze všechny body z Turína.

Siena 1:1 Udinese

(69 Kharja - 77 Floro Flores)

V úvodu zápasu měli brankové příležitosti Rigano a Mesto, nicméně oba gólmani jejich pokusy zklikvidovali. Poté se vytáhl Manninger po střele Di Nataleho ze sedmi metrů. Ve 21. minutě trefil tyč Di Natale a posléze domácí brankář vyrazil Dossenovu hlavičku. Siena zahrozila po přestávce hlavičkovým pokusem Rigana, ale Handanovič předvedl velmi dobrý zákrok, následnou střelu poslal Loria vedle hostující brány. Domácí se dočkali v 69. minutě, když se parádně trefil levačkou z 25 metrů Kharja. O chvíli později mohl zvýšit na 2:0 Maccarone, ale Handanovič ho vychytal. Pasqualu Marinovi vyšlo v závěrečných minutách střídání, když ze hřiště stáhl Ferronettiho, místo něho přišel Floro Flores a ten se trenérovi odměnil za důvěru v 77. minutě, když přesně zamířil pravačkou. V 82. minutě mohli hosté vývoj utkání otočit, ale hlavičku Di Nataleho Manninger vyrazil a tak zápas skončil remízou 1:1.

Siena: Manninger, Rossettini, Portanova, Loria, Rossi, Coppola, Galloppa, Vergassola, Locatelli (Kharja 66), Maccarone, Rigano´ (Forestieri 65)
Udinese: Handanovic, Ferronetti (Floro Flores 74), Zapotocny, Lukovic, Mesto, D´Agostino (Isla 87), Inler, Dossena, Pepe, Quagliarella, Di Natale
Rozhodčí: Dondarini

Bližší informace ze zápasu naleznete ZDE:

Fiorentina 2:0 Reggina (23 Pazzini, 90 Mutu)

Hosté se v úvodu dožadovali penalty po souboji Kroldrupa se Stephenem Makinwou, ale rozhodčí Celi měl jiný názor. Na druhé straně pravoučkou Montolivo trefil tyč hostující branky. Fiorentina otevřela skóre ve 23. minutě, když se prosadil Giampaolo Pazzini. Na druhé straně předvedl fantastický zákrok Sebastien Frey po hlavičce Luci Vigianiho. V 58. minutě mohli domácí zvýšit vedení, ale Pasquale před otevřenou hostující svatyní trefil nepochopitelně jenom břevno. V závěru se "Fialky" přece jenom dočkali potvrzení výsledku, když se trefil Adrian Mutu a uzavřel skóre na konečných 2:0.

Fiorentina: Frey, Potenza, Dainelli, Kroldrup, Pasqual, Liverani (Gobbi 79), Donadel, Montolivo, Papa Waigo (Jorgensen 46), Pazzini (Vieri 70), Mutu
Reggina: Campagnolo, Lanzaro (Alvarez 69), Cirillo, Valdez, Aronica, Vigiani, Barreto, Tognozzi, Modesto (Hallfredsson 54), Brienza, Makinwa (Amoruso 71)
Rozhodčí: Celi

Catania 3:0 Neapol (3 Colucci, 16 Spinesi, 48 Vargas)

Zápas mezi Catanií a Neapolí se rozhodl po úvodní čtvrthodince, když se trefil z volného kopu Giuseppe Colucci, nutno dodat, že to byl velmi kuriózní balón, který překvapil hostující gólmana. V 16. minutě poslal centr Gennaro Sardo na Gionatha Spinesiho, který pravačkou zvýšil na 2:0. Neapol zahrozila pokusy Marka Hamšíka a Roberta Sosy, při kterém domácímu gólmanovi pomohla branková konstrukce. V 36. minutě se zranil domácím Colucci. Po přestávce uzavřel skóre Vargas, který se trefil krásně z voleje. Michele Pazienza na druhé straně orazítkoval domácí branku. V závěru vystřihl pěkné nůžky Spinesi, které skončili pouze na břevně. Catania zaslouženě zvítězila 3:0.

Catania: Polito, Sardo, Sabato, Stovini, Vargas (Martinez 75), Edusei, Izco, Tedesco, Terlizzi (Silvestre 70), Spinesi, Colucci (Baiocco 36)
Neapol: Gianello, Santacroce (Grava 69), Cannavaro, Domizzi, Mannini (Calaio´ 56), Pazienza, Gargano, Hamsik (Bogliacino 81), Savini, Sosa, Lavezzi
Rozhodčí: Orsato

Sampdoria 2:0 Livorno (67 Maggio, 85 Bonazzoli)

Na hřišti se zhruba po měsíci objevil Antonio Cassano, který z 20 metrů mířil jen těsně vedle. Poté našel Cassano Moggia, který řádně vyzkoušel hostujícího gólmana. Ve druhé půli se už ale domácí tifosi dočkali. V 58. minutě využil zaváhání hostující obrany Mirko Pieri, který předložil tutovku Christianu Maggiovi a ten se nemýlil. V 78. minutě centroval opět Pieri, ale Amelia tentokrát Bonazolliho pokus vyrazil. Domácí záložník si spravil chuť v 85. minutě, kdy centroval Cassano a Bonazolli špičkou kopačky uklidil míč do branky a uzavřel skóre na 2:0.

Sampdoria: Castellazzi, Lucchini, Gastaldello, Accardi, Maggio, Sammarco, Palombo, Franceschini (Bonazzoli 66), Pieri, Delvecchio (Bellucci 53), Cassano (Volpi 86)
Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri (Rossini 69), Pulzetti, De Vezze (Vailatti 87), A Filippini (Bergvold 73), Pasquale, Diamanti, Tavano
Rozhodčí: Romeo

Parma 2:2 Lazio Řím (17 Budan, 43 Paci - 35 Panděv,38 Bianchi)

Všechno důležité se odehrálo v prvním poločase. Parma otevřela skóre po půlhodině hry, když se trefil Budan. Lazio se do zápasu vrátilo dvěma krásnými góly. Za zmínku stojí především Bianchiho rána, ale ani Panděv se nemusí stydět. Do remízového stavu opět zápas vrátil Paci. Ve druhém poločase týmy dál hrály otevřeně a oba chtěly vyhrát, zápas však ztratil tempo, které měl v poločase prvním. Parma byla vítězství blíž, ale s postupem minut se její výkon také zhoršoval. Parma tak zůstává v boji o záchranu, zatímco Lazio se nachází v poměrně klidných vodách.

Parma: Bucci, Zenoni, Falcone, Paci, Castellini, Reginaldo (Dessena 46), Morrone, Cigarini (Mariga 71), Gasbarroni, Budan (Antonelli 80), Corradi
Lazio: Muslera, Behrami (Zauri 52), Cribari, Radu (Rozenhal 62), Kolarov, Mudingayi, Ledesma, Mutarelli (Meghni 81), Pandev, Rocchi, Bianchi

Turín 0:1 Empoli (88 Vannucchi)

Na lavičku Empoli se vrátil Gigi Cagni a sedla si na ní také hvězdička Empoli Giovinco. Turín vstoupil do zápasu ostře, tažen Recobou v dobré formě. Novellinův tým však nedokázal své akce zakončit, i protože mu chybělo štěstí (Motta a Recoba nastřelili břevno). Tak jako byli „granata“ nebezpeční vpředu, nechávali mezery v obraně. Empoli jich však dlouho nevyužívalo. V úvodu druhého poločasu Empoli zahrozilo dvěma hlavičkami (Saudati a Tosto) a Saudati pak zahodil svou šanci tváří v tvář Serenimu. Pak nastoupil Giovinco a změnil zápas: v závěru našel Vanucchiho, který překonal brankáře Turína Sereniho a zajistil svému týmu 3 body.

Torino: Sereni, Motta, Di Loreto, Dellafiore, Pisano, Diana, Barone (Corini 52), Zanetti, Rosina (Malonga 74), Recoba (Di Michele 52), Stellone
Empoli: Balli, Raggi, Marzoratti, Piccolo, Tosto, Busce´, Budel, Marchisio (Marianini 55), Antonini (Giovinco 75), Vannucchi, Saudati (Volpato 65)

Atalanta 0:2 Inter Milan (21 Vieira, 74 Balotelli)

V první půli toho nebylo moc k vidění. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Inter šel do vedení ve 21. minutě, kdy si na Maiconův rohový kop naskočil Patrick Vieira a hlavou přesně zamířil. Poté střílel Balotelli, ale jeho střela byla zblokována, míč se dostal ke Crespovi, kterému ale rozhodčí nesprávně odpískali ofsajd. Ve druhé půli měl bergamský celek více ze hry, nicméně Nerazzurri pozorně bránili a pojistku přidali po příhrávce Stankoviče na Balotelliho, který přelstil ofsajdovou past a vstřelil svou první branku v Serii A. V závěru se ještě nechal za protesty vyloučit domácí kapitán Cristiano Doni. Inter tedy veze z Bergama všechny tři body.

Atalanta: Coppola, Belleri, Manfredini, Pellegrino, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone (De Ascentis 67), Guarente, Langella (S Inzaghi 73), Doni, Floccari (Paolucci 79)
Inter: Julio Cesar, Maicon, Rivas (Materazzi 63), Burdisso, Maxwell, Stankovic, Zanetti, Vieira, Cambiasso, Balotelli (Figo 83), Crespo (Cruz 57)
Rozhodčí: De Marco