Zpět na » Serie A » Del Piero hraje o Euro a slaví rekord

Serie A - Del Piero hraje o Euro a slaví rekord

Del Piero hraje o Euro a slaví rekord © -

0

Líbilo se

06.04. - Alessandro Del Piero, kapitán a legenda Juventusu, se v zápase s Palermem stane hráčem s historicky nejvyšším počtem startů za Starou dámu.

Poslední nominace trenéra Itálie Donadoniho bylo dalším ne. Jasným a nelítostným. Ale možná se něco mění, možná Del Piero už není žhavým kandidátem na sledování Eura z pohovky v pohodlí domova. Sice od Donadoniho nedostal žádnou záruku, nicméně trenér azzurri potvrdil, že kapitána Juventusu bude nadále pozorně sledovat a hodnotit jeho výkony zápas po zápase. Donadoniho gesto není garancí pozvánky na Euro, ale důkazem poctivosti: „Alessandro je jedním z hráčů, se kterými mluvím nejčastěji. Musí jen pokračovat v dobrých výkonech a v soudný den uvidíme.“ Tedy 28. května, kdy Figc (Italská fotbalová federace) musí oznámit orgánům Uefa nominaci 23 fotbalistů, kteří pojedou na evropský šampionát. Del Pierovi tak zbývá 54 dnů a v nich 8 zápasů (včetně dohrávky odloženého utkání s Parmou) k tomu, aby Donadoniho přesvědčil, že si nominaci zaslouží. Pokud zavrhneme hypotézu, že Donadoni miláčka fanoušků Juventusu prostě nemá v oblibě, těžko najdeme důvod, kvůli kterému je Alex přehlížen. Jeho 11 branek není málo, nemluvě o 20 gólech v Serii B. Proti Alexovi tak mluví především silná konkurence.

Del Piero může italské legendě na lavičce národního týmu nabídnout sezónu odehranou na vysoké úrovni, do které se možná trošku pomaleji rozjížděl, ale dokončuje ji ve velkém stylu. Faktem je, že Del Piero pro Juventus odvádí obrovský kus práce, jeho tým jde za velkými cíly. To samé však platí o jeho výkonech v národním týmu, i když ne vždy se Alexovi v národním celku stoprocentně dařilo, škarohlídi by možná dodali „právě naopak“. Del Piero však zůstává velmi hrdý a do Rakouska a Švýcarska by odjel i posledním vlakem v poslední možné vteřině. Dál poctivě trénuje, aby v době konání ME udržel současnou formu. Je totiž pravdou, že na Mistrovství světa či Evropy Alex často jezdil v ne úplně perfektní kondici.

Pracuje pod vedením osobního trenéra Giovanniho Vagliniho, který mu pomáhá vylepšovat některé části přípravy, a cítí důvěru trenéra Ranieriho. Zítra v Palermu nastoupí s Trezeguetem po svém boku k zápasu číslo 553, což předtím v černobílém dresu nikdo nedokázal. Duo tvořené spolu s francouzským forvardem má letos na svědomí 28 přesných zásahů do sítě soupeřů. Palermo prohrálo poslední čtyři zápasy a Ranieri by k dispozici měl mít všechny hráče kromě Zanettiho. Prostor uprostřed zálohy vyplní zřejmě stejně jako v zápase s Interem Mauro Camoranesi. A všichni ví, jak to tehdy dopadlo.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Michal Šušák / lastampa.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
jaki - 06.04. Odpovědět

Když odehraje standartně zbytek sezony a přidá pár golu,tak pojede Smajlík 18

jaki

Del Piero je verný JUVE Smajlík 2 Smajlík 2 a zasa prekonáva rekordy v serii A Na ME by mal ísť , aby nol postrachom všetkých brankárov Forza Juve Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

Del Piero
KreonT - 06.04. Odpovědět

del piero je skvely hrac ktory by mal hravat v utoku s tottim v repre Smajlík 7

KreonT
- 06.04. Odpovědět

Del Piero by mohl přestoupit do bayernu

Reklama
Témata článku
Anketa

Alessandro Del Piero & Euro 2008:

Pojede na Euro a já jsem také pro. (86)

Pojede na Euro a já jsem také pro. 78,9%

Pojede na Euro, já bych ho nepovolal(a). (1)

Pojede na Euro, já bych ho nepovolal(a). 0,9%

Na Euro nepojede, já bych ho tam však rád(a) viděl(a). (20)

Na Euro nepojede, já bych ho tam však rád(a) viděl(a). 18,3%

Na Euro nepojede a je to tak správně. (2)

Na Euro nepojede a je to tak správně. 1,8%
Celkový počet hlasů: 109
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články